Fibaro Intercom

• 7 Odpowiedzi
  • 405 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tom3sko

• ** 85
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Fibaro Intercom
« dnia: Grudzień 18, 2017, 06:37:51 pm »
No i mam przyjemność zabawy z Intercomem. Chodź nie poszaleje zbytnio, gdyż na dzień dzisiejszy bez smartfona appla urządzenia nie skonfiguruje. Najgorsze że aplikacje na androida zapowiadają dopiero w pierwszym kwartale 2018.
Mogę tylko napisać, że urządzenie prezentuję się bardzo ładnie (jak większość gadgetów fibaro).
Kartę SD którą dołączyli do zestawu ma zaledwie 4 GB, to trochę mało (nawet w instrukcji obsługi nie jest ujęta taka mała pojemność)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 01:27:51 am wysłana przez tom3sko »
*

Offline piotr_78

• * 9
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Hc-2 v4.120 i hcl v4.130
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2017, 08:39:29 pm »
Jak to to jak ktoś dzwoni intercomem to nie wyświetla się  w fibaro kto dzwoni, nie można nic skonfigurować  przy pomocy fibaro opisz coś więcej jak to cacko spisuje się  w rzeczywistosci.
*

Offline tom3sko

• ** 85
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:20:12 pm »
no niestety narazie leży na półce bo szkoda mi wywalać kasy na zakup iphone. Podobno początkiem roku ma się ukazać aplikacja na androida a więc będę mógł skonfigurować intercom swoim samsungiem.
Intercom nie obsługuje technologii z-wave, a więc nie dodasz go do centralki, ma on współpracować z centralką za pomocą chmury idCloud.

Asocjacje nie będą obsługiwane ponieważ urządzenie nie wykorzystuje Z-wave.
Można natomiast będzie robić sceny na podstawie różnego rodzaju stanu urządzenia.

To tyle na dzień dzisiejszy. Jak tylko coś się ruszy to opisze szczegółowo.
*

Offline piotr_78

• * 9
  • 3
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:21:36 pm »
Ok rozumiem ale jest pluing do interkomu to po podłączeniu do sieci powinien działać jak videodomofon w fibaro
*

Offline tom3sko

• ** 85
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2018, 02:00:34 pm »
z tym że aby ten plugin zadziałał to najpierw trzeba skonfigurować intercom za pomocą smartphona z iOS-em.
*

Offline piotr_78

• * 9
  • 3
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:45:42 pm »
No to kicha po co wypuszczać urządzenie jak go nie można skonfigurować
*

Offline czendler

• ** 33
  • 2
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 09:50:18 am »
Pokaz wprowadzania pinu do Intercoma:

https://www.youtube.com/watch?v=8hMvVRsuiqE

Na załączonym filmie wbicie 4 cyfrowego pinu zajmuje 10 sekund!  :o
fibaro
*

Offline tom3sko

• ** 85
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2018, 10:16:17 am »
Cześć wam, udało mi się dorwać ostatnio iphona i zabrałem się za konfigurację. Zbyt dużo kroków nie zrobiłem ale o tym poniżej.
Zainstalowałem aplikacje z appStore. Kroczek po kroczku doszedłem do konfiguracji sieci w intercomie. Są trzy możliwości wybrania konfiguracji sieci: wifi, lan auto, oraz lan manual. Wybierajac w aplikacji wifi wyświetlone zostają sieci bezprzewodowe, są to sieci bezprzewodowe znajdujące się w obrębie intercomu. Tutaj pierwszy schodek, gdyż wybierając konfiguracje sieci w intercomie po wifi nie ma możliwości ustawienia IP ręcznie !!!, mimo że nie chciałem kombinować z lanem, to zostałem zmuszony podłączyć intercom po lanie i wybrać opcje lan manual. Trochę nie dawało mi to spokoju, gdyż samo fibaro zaleca ustwienie IP statycznie, więc należało by najpierw przestawić router i swoją sieć na DHCP lub w routerze zarezerwować IP dla MAC adresu intercomu, aby sobie mógł pobrać, a następnie po skonfigurowaniu podmienić adres na statyczny. Trochę za dużo zabawy i powinny udostępnić możliwość konfiguracji wifi ze statycznym IP.
Wszystkie ustawienia zostały zaakceptowane a więc kroczek dalej. Ja swoją konfiguracje do testów zostawiłem już po lanie i następnym krokiem było zainstalowanie certyfikatu na wymiane danych pomiędzy aplikacją a intercomem. Aplikacja przekierowała mnie na strone z której pobrał sie certyfikat i zainstalował. Po chwili certyfikat został zaakceptowany i aplikacja konfiguracyjna uruchomiła się raz jeszcze.  Tutaj kolejny problem, gdyż aplikacja nie widzi zainstalowanego certyfikatu i kieruje mnie raz jeszcze na stronę, niestety próba kilkukrotnego pobrania i zainstalowania certyfikatu wracała zawsze do tego samego kroku. Ponowne wyłączenie i włączenie iphona nic nie dało, a więc zgłosiłem sprawę do supportu. Czekamy.....
Mimo że nie dokończyłem konfiguracji intercomu, to jest on już widoczny w systemie i działa zaje...., działają już sceny, dzwonek, wprowadzanie pinu i podgląd z intercomu w aplikacji fibaro w zakładce kamery oraz w zakładce wideofurtka.