Fibaro Intercom

  • 12 Odpowiedzi
  • 5634 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Fibaro Intercom
« dnia: Grudzień 18, 2017, 06:37:51 pm »
No i mam przyjemność zabawy z Intercomem. Chodź nie poszaleje zbytnio, gdyż na dzień dzisiejszy bez smartfona appla urządzenia nie skonfiguruje. Najgorsze że aplikacje na androida zapowiadają dopiero w pierwszym kwartale 2018.
Mogę tylko napisać, że urządzenie prezentuję się bardzo ładnie (jak większość gadgetów fibaro).
Kartę SD którą dołączyli do zestawu ma zaledwie 4 GB, to trochę mało (nawet w instrukcji obsługi nie jest ujęta taka mała pojemność)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 01:27:51 am wysłana przez tom3sko »
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2017, 08:39:29 pm »
Jak to to jak ktoś dzwoni intercomem to nie wyświetla się  w fibaro kto dzwoni, nie można nic skonfigurować  przy pomocy fibaro opisz coś więcej jak to cacko spisuje się  w rzeczywistosci.
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:20:12 pm »
no niestety narazie leży na półce bo szkoda mi wywalać kasy na zakup iphone. Podobno początkiem roku ma się ukazać aplikacja na androida a więc będę mógł skonfigurować intercom swoim samsungiem.
Intercom nie obsługuje technologii z-wave, a więc nie dodasz go do centralki, ma on współpracować z centralką za pomocą chmury idCloud.

Asocjacje nie będą obsługiwane ponieważ urządzenie nie wykorzystuje Z-wave.
Można natomiast będzie robić sceny na podstawie różnego rodzaju stanu urządzenia.

To tyle na dzień dzisiejszy. Jak tylko coś się ruszy to opisze szczegółowo.
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2018, 08:21:36 pm »
Ok rozumiem ale jest pluing do interkomu to po podłączeniu do sieci powinien działać jak videodomofon w fibaro
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2018, 02:00:34 pm »
z tym że aby ten plugin zadziałał to najpierw trzeba skonfigurować intercom za pomocą smartphona z iOS-em.
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:45:42 pm »
No to kicha po co wypuszczać urządzenie jak go nie można skonfigurować
*

Offline czendler

  • ** 35
  • 2
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 09:50:18 am »
Pokaz wprowadzania pinu do Intercoma:

https://www.youtube.com/watch?v=8hMvVRsuiqE

Na załączonym filmie wbicie 4 cyfrowego pinu zajmuje 10 sekund!  :o
fibaro
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2018, 10:16:17 am »
Cześć wam, udało mi się dorwać ostatnio iphona i zabrałem się za konfigurację. Zbyt dużo kroków nie zrobiłem ale o tym poniżej.
Zainstalowałem aplikacje z appStore. Kroczek po kroczku doszedłem do konfiguracji sieci w intercomie. Są trzy możliwości wybrania konfiguracji sieci: wifi, lan auto, oraz lan manual. Wybierajac w aplikacji wifi wyświetlone zostają sieci bezprzewodowe, są to sieci bezprzewodowe znajdujące się w obrębie intercomu. Tutaj pierwszy schodek, gdyż wybierając konfiguracje sieci w intercomie po wifi nie ma możliwości ustawienia IP ręcznie !!!, mimo że nie chciałem kombinować z lanem, to zostałem zmuszony podłączyć intercom po lanie i wybrać opcje lan manual. Trochę nie dawało mi to spokoju, gdyż samo fibaro zaleca ustwienie IP statycznie, więc należało by najpierw przestawić router i swoją sieć na DHCP lub w routerze zarezerwować IP dla MAC adresu intercomu, aby sobie mógł pobrać, a następnie po skonfigurowaniu podmienić adres na statyczny. Trochę za dużo zabawy i powinny udostępnić możliwość konfiguracji wifi ze statycznym IP.
Wszystkie ustawienia zostały zaakceptowane a więc kroczek dalej. Ja swoją konfiguracje do testów zostawiłem już po lanie i następnym krokiem było zainstalowanie certyfikatu na wymiane danych pomiędzy aplikacją a intercomem. Aplikacja przekierowała mnie na strone z której pobrał sie certyfikat i zainstalował. Po chwili certyfikat został zaakceptowany i aplikacja konfiguracyjna uruchomiła się raz jeszcze.  Tutaj kolejny problem, gdyż aplikacja nie widzi zainstalowanego certyfikatu i kieruje mnie raz jeszcze na stronę, niestety próba kilkukrotnego pobrania i zainstalowania certyfikatu wracała zawsze do tego samego kroku. Ponowne wyłączenie i włączenie iphona nic nie dało, a więc zgłosiłem sprawę do supportu. Czekamy.....
Mimo że nie dokończyłem konfiguracji intercomu, to jest on już widoczny w systemie i działa zaje...., działają już sceny, dzwonek, wprowadzanie pinu i podgląd z intercomu w aplikacji fibaro w zakładce kamery oraz w zakładce wideofurtka.
*

Offline baszek

  • * 6
  • 0
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2018, 10:44:19 pm »
Witam,
u mnie też działa (pożyczyłem iphona :), trochę się grzeje.. - mam pytanie dotyczące sceny - udało Ci się może np. przechwycić otwarcie którychkolwiek z drzwi/bramy z intercomu? albo wywołać scenę gdy np naciśnięty został przycisk intercomu?  mówimy oczywiście o LUA:)

Pozdr
RB
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2018, 06:34:03 pm »
Cześć intercom sie grzeje gdyż jest to zabezpieczenie na zimę (nawet jest narysowany symbol ciepła na tym wystającym płaskowniczku)
W tej chwili intercom leży na półce gdyż nie mam zbytnio czasu na dalsze testy. Używałem tylko scen blokowych które oczywiście działały.
Jak Fibaro wypuści apke na androida to powrócę do zabawy. Mogę tylko powiedzieć że to na co liczyłem w tym intercomie w zupełności zaspokaja moje potrzeby i przez okres testów działało.
*

Offline KoSmacz

  • ** 40
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 /HC Lite/VERA Lite
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2018, 01:45:03 pm »
Jest w końcu apka na andka do pobrania z Play Sklepu, testował ktoś poprawność działania ?
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2018, 12:06:58 pm »
Podbijam pytanie. Testował ktoś aplikację pod Androida?
*

Offline slaw77

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: slaw
Odp: Fibaro Intercom
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2018, 04:15:42 pm »
Tak testowałem i jest tylko otwórz furtkę otwórz bramę i odbierz połączenie i wylogouj. Brak dostępu do ustawień
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 06:45:56 pm wysłana przez slaw77 »