Flood sensor nie widziany przez łazienkę

  • 2 Odpowiedzi
  • 1118 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gronas

  • * 5
  • 0
Flood sensor nie widziany przez łazienkę
« dnia: Styczeń 12, 2019, 05:10:21 pm »
Szanowni,
raczkuje jeszcze w całym tym systemie, zaczynam pomału dodawać urządzenia i zatrzymałem się niemal na początku.
Dodałem Flood sensor, dodałem sekcję i pomieszczenie. FS przypisałem do tamtejszej łazienki i oto co widzę (załącznik).
Pomieszczenie ma przypisany termometr i czujnik zalania. Termometr stał się głównym czujnikiem temperatury w pomieszczeniu, zaś sam FS nie jest głównym czujnikiem wilgotności. Obawiam się, że coś pominąłem, lub nie doszedłem jeszcze do odpowiednich ustawień, tym samym proszę o jakiś step by step. Chciałbym sprawdzić scene związaną z zalaniem, a nie widzę żadnego parametru który miałby on sygnalizować.

Pozdrawiam
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Flood sensor nie widziany przez łazienkę
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2019, 07:10:50 pm »
Czujnik zalania nie jest czujnikiem wilgotności. To dwie odmienne rzeczy.
Czyjnik zalnia jest czujnikiem zalania. W ustawieniach lub przez scenę trzeba ustawić powiadomienie o zalaniu.
*

Offline Gronas

  • * 5
  • 0
Odp: Flood sensor nie widziany przez łazienkę
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2019, 10:41:05 pm »
Ok, ustawiłem to sobie w ustawieniach urządzenia. Wywala mi powiadomienie PUSH na telefonie ale puste. Gdzie mogę zredagować komunikat? Drugie pytanie dotyczy scen. Jeśli Flood Sensor zostanie naruszony to... no właśnie, chciałbym wybrać "powiadomienie" ale jest nieaktywne. Gdzie to uaktywnić? W uprawnieniach użytkownika włączyłem powiadomienia ale to chyba nie to.