Fibaro The Heat Controller - uwaga!

• 3 Odpowiedzi
  • 217 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline doggie

• * 9
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.160
Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« dnia: Styczeń 29, 2018, 12:50:15 pm »
Hej,

W temacie niżej opisywałem problemy z The Heat Controller.
Jako że już nie byłem pewny czy to mój egzemplarz jest wadliwy czy też głowica to... postanowiłem zamówić nową aby się upewnić :)

Dostałem informację ze sklepu, że Fibaro zawiesiło dystrybucję głowicy do czasu rozwiązania problemów.

Wynika z tego że Fibaro wie o problemach i raczej nie jest proste rozwiązanie - ale dobra wiadomość, pracują nad tym aby to rozwiązać.

Sugerowałbym abyście się wstrzymali z zakupem głowic do czasu aż Fibaro potwierdzi rozwiązanie problemów (lub wypuści nową wersję).

Pozdrawiam,
*

Offline wojtas810

• *** 149
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2018, 04:49:11 pm »
no i pięknie poczekam tez z Intercom wtedy też :)
*

Offline doggie

• * 9
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.160
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2018, 04:14:46 pm »
Odesłałem moją głowicę do Fibaro. Czekam na odpowiedź - mam nadzieję że coś wymyślą.

Jest jakaś alternatywa do głowic Z-wave? Znam tylko Danfossa, ale ma słabe opinie.

Po problemach z The Heat Controler zacząłem się zastanawiać nad ogrzewaniem podłogowym - w planie był elektrozawór + double switch, ale to trochę sterowanie 0,1. Jest jakaś lepsza opcja?

Pozdrawiam,
*

Online viperlodz

• Moderator Globalny
  • ***** 547
  • 16
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.600 | HC2 4.080 | HC2 4.110
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2018, 10:35:17 pm »
Ja jestem zwolenikiem rozwiązanie, które opisałeś na końcu. Działa niezawodnie i mamy pełną kontrolę nad tym co się dzieje. A jesli chodzi o podłogówke to nie ma sensu sterować otwarciem połowicznym zaworu. Sterowanie 0/1 stosuję u klientów i u siebie od bardzo dawna i działa to bardzo dobrze. Moim zdaniem oszczędność jest dużo większa niż przy Heat Controller. U siebie Heat Controller też steruję moimi algorytmami, a nie wbudowanymi, bo jak na razie działają tragicznie.
Danfos także jest bardzo kiepski. Jest jeszcze parę głowic, ale raczej średnią opinię mają.