Fibaro The Heat Controller - uwaga!

  • 8 Odpowiedzi
  • 4582 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline doggie

  • * 17
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.170
Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« dnia: Styczeń 29, 2018, 12:50:15 pm »
Hej,

W temacie niżej opisywałem problemy z The Heat Controller.
Jako że już nie byłem pewny czy to mój egzemplarz jest wadliwy czy też głowica to... postanowiłem zamówić nową aby się upewnić :)

Dostałem informację ze sklepu, że Fibaro zawiesiło dystrybucję głowicy do czasu rozwiązania problemów.

Wynika z tego że Fibaro wie o problemach i raczej nie jest proste rozwiązanie - ale dobra wiadomość, pracują nad tym aby to rozwiązać.

Sugerowałbym abyście się wstrzymali z zakupem głowic do czasu aż Fibaro potwierdzi rozwiązanie problemów (lub wypuści nową wersję).

Pozdrawiam,
*

Offline wojtas810

  • *** 205
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2018, 04:49:11 pm »
no i pięknie poczekam tez z Intercom wtedy też :)
*

Offline doggie

  • * 17
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.170
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2018, 04:14:46 pm »
Odesłałem moją głowicę do Fibaro. Czekam na odpowiedź - mam nadzieję że coś wymyślą.

Jest jakaś alternatywa do głowic Z-wave? Znam tylko Danfossa, ale ma słabe opinie.

Po problemach z The Heat Controler zacząłem się zastanawiać nad ogrzewaniem podłogowym - w planie był elektrozawór + double switch, ale to trochę sterowanie 0,1. Jest jakaś lepsza opcja?

Pozdrawiam,
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2018, 10:35:17 pm »
Ja jestem zwolenikiem rozwiązanie, które opisałeś na końcu. Działa niezawodnie i mamy pełną kontrolę nad tym co się dzieje. A jesli chodzi o podłogówke to nie ma sensu sterować otwarciem połowicznym zaworu. Sterowanie 0/1 stosuję u klientów i u siebie od bardzo dawna i działa to bardzo dobrze. Moim zdaniem oszczędność jest dużo większa niż przy Heat Controller. U siebie Heat Controller też steruję moimi algorytmami, a nie wbudowanymi, bo jak na razie działają tragicznie.
Danfos także jest bardzo kiepski. Jest jeszcze parę głowic, ale raczej średnią opinię mają.
*

Offline doggie

  • * 17
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.170
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2018, 03:46:56 pm »
Heat Controller dostałem nowy... po założeniu na kaloryfer HC2 wypluł "błąd silnika" głowicy. Odesłałem ponownie do Fibaro. Coś mam pecha.
Jeśli Danfoss i inne nie dają rady to w takim razie odpuszczę i poczekam - najwyżej na piętrze pozostawię niesterowane głowice.

Pocieszyłeś mnie z tym sterowaniem podłogówką. Możesz polecić jakieś zawory?

*

Offline capulet

  • ** 30
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2018, 09:11:56 pm »
Nie wiem dlaczego narzekacie na głowice Danfoss-a mam 8 szt. zamontowanych od 2 lat i nie ma z tym żadnego problemu. Wszystko działa prawidłowo.
*

Offline doggie

  • * 17
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.170
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2018, 11:30:09 pm »
Dzisiaj mi wróciła głowica z Fibaro - zamontowałem, będę obserwował.

@capulet
w tym roku już odpuszczę temat ogrzewania, ale jeśli do kolejnej zimy nie będzie nic nowego w sprawie The Heat Controller to chyba się przestawię na coś innego - może Danfoss, skoro potwierdzasz że działa ok ;)
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2018, 03:01:23 pm »
Ja jestem zwolenikiem rozwiązanie, które opisałeś na końcu. Działa niezawodnie i mamy pełną kontrolę nad tym co się dzieje. A jesli chodzi o podłogówke to nie ma sensu sterować otwarciem połowicznym zaworu. Sterowanie 0/1 stosuję u klientów i u siebie od bardzo dawna i działa to bardzo dobrze. Moim zdaniem oszczędność jest dużo większa niż przy Heat Controller. U siebie Heat Controller też steruję moimi algorytmami, a nie wbudowanymi, bo jak na razie działają tragicznie.
Danfos także jest bardzo kiepski. Jest jeszcze parę głowic, ale raczej średnią opinię mają.

Witam,
Czy Twoje algorytmy sa bardziej zaawanowane niz tylko pomiar temp i w zaleznosci czy przekroczy zadana robi on/off ?
Zrobilem u siebie pomiar co 5 min i w zaleznosci od temp. wlacza/wylacza lub nie robi nic. Chetnie jednak poznalbym jakies bardziej zaawansowane rozwiazanie :)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro The Heat Controller - uwaga!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2018, 03:56:29 pm »
W zależności od instalacji stosuję różne warianty. Prawie zawsze stosuję deltę, która pozwala bardziej Panować nad temperaturami.
Algorytmy zawsze dopasowuję do instalacji.