Fibaro wideodomofon- warto czy nie?

  • 8 Odpowiedzi
  • 3792 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline !Novy

  • ** 46
  • 0
Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« dnia: Marzec 11, 2019, 03:47:09 pm »
Witam.
Panowie i Panie ;)
Mam pytanie, bo po przeczytaniu wielu niestety niepochlebnych informacji dotyczących użytkowania, tego pięknego domofonu Fibaro- opadły mi ręce i nie wiem sam co mam już zrobic i jaki wideodomofon kupić.
Nieco załamała mnie marna, a raczej żadna funkcjonalność pierścienia z cyframi. Jeśli nie można go użyć, pomimo pluginu do zazbrojenia/rozbrojenia np. alarmu Satel czy DSC- to do czego on służy? Za ponad 3k pln, mam sobie zamontować oprócz tego domofonu szyfrator z Satela?
Bardzo proszę, podajcie jakieś namiary na godziwą markę wideodomofonu, tak aby poprzez aplikację na tablecie czy telefonie, można było po zobaczeniu intruza, wpuścić go do domu lub nie...
Serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2019, 08:19:32 pm »
Ja montuję klientom Hikvision domofony od 2 lat i nie ma z nimi żadnych problemów. Jak coś będziesz chcieć daj znać to podeślę konkretne modele itd.
*

Offline !Novy

  • ** 46
  • 0
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2019, 02:55:44 pm »
Ja montuję klientom Hikvision domofony od 2 lat i nie ma z nimi żadnych problemów. Jak coś będziesz chcieć daj znać to podeślę konkretne modele itd.

Jasne. Mój adres email to: markowsski@gmail.com
Mam już tableta na ścianie z Fibaro, potrzebny byłby wideodomofon zewnętrzny z WiFi i aplikacja na tableta. Nawet nie musi posiadać klawiatury numerycznej. Przed drzwiami wejściowymi mam szyfrator Satela.

Kurcze, a myślałem, że ktoś coś powie dobrego na temat tego wideodomofonu od Fibaro....a tu klops :)
*

Offline grid3

  • * 14
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: grid3
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2019, 10:14:06 am »
Ja montuję klientom Hikvision domofony od 2 lat i nie ma z nimi żadnych problemów. Jak coś będziesz chcieć daj znać to podeślę konkretne modele itd.
Hej a działają np jak wideo bramka w Fibaro z Sip , czy jednak zewnetrzna aplikacja do obsługi ?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2019, 11:27:16 am »
Zewnętrzna aplikacja. Ja u klientów na tej samej apce robie kamery i domofon + druga apka (Fibaro) do inteligencji.
Działa to dużo szybciej niż wszystkie inne domofony, które testowałem wcześniej.
*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2019, 11:43:37 am »
Zewnętrzna aplikacja. Ja u klientów na tej samej apce robie kamery i domofon + druga apka (Fibaro) do inteligencji.
Działa to dużo szybciej niż wszystkie inne domofony, które testowałem wcześniej.
Jak jest z czasem zestawiania połączenia po naciśnięciu przycisku na domofonie?
Bo niestety mam niezbyt pochlebne opinie o drugim dużym producencie który oferuje wideodomofony IP, często jest tak, że zanim na apce wskoczy obraz z furtki to delikwenta już przed nią nie ma. I to niestety nie jest jednostkowy przypadek...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2019, 08:06:45 pm »
Przy hiku obraz na monitorze jest natychmiast. Natomiast na aplikacji mobilnej z dostępem LTE czas reakcji koło 2s. Jak znadję filmik, który nagrywałem to podeślę. Obraz z kamery jest oczywiście od razu po wejściu. Mowa oczywiście przy dobrym internecie gdzie mamy zainstalowany system. Jak jest lipny wysył i np. router lte czasy się wydłużą, ale nawet wtedy u klienta było to maks 5s od dzwonka klienta.
*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2019, 10:16:05 pm »
Ok, w takim razie dwa pytania:
1. Aplikacja na urządzenia mobilne to Hikconnect, czy IVMS4500? Łączenie po P2P czy przekierowania portów?
2. Czy wymagany jest panel wewnętrzny (monitor) Hika czy obywa się i wykorzystujesz tablet na którym jest apka ?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro wideodomofon- warto czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2019, 12:02:44 pm »
Hikconnect po p2p.
Tak musi być monitor i to konkretny model. Apka na tablecie jest dodatkiem. W domu większość korzysta z monitora a z apli poza domem lub jak nie chce się komuś podejść.