FIGARO HC2 + FAKRO ZWS12 + FAKRO ZWL2

  • 3 Odpowiedzi
  • 1466 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jaro

  • * 7
  • 0
FIGARO HC2 + FAKRO ZWS12 + FAKRO ZWL2
« dnia: Listopad 17, 2018, 10:12:12 am »
Witam serdecznie. Mam problem z dodaniem okien FAKRO do FIBARO. Okna (2szt.) są obecnie sterowane za pomocą przycisku ZWL2. Resetuje ustawienia sterownika ZWL zgodnie z instrukcją producenta:
https://www.fakro.pl/att/COMMON/offer/servis/user_manuals/ZWL_FAKRO.pdf
Resetuję siłownik ZWS12 aby nie był połączony z żadną siecia Z-WAVE. Na siłowniku zapala się czerwona dioda informująca o braku przynależności do sieci Z-WAVE i gotowości przypisania do sieci.
W centrali HC2 w ustawieniach wybieram "dodaj urządzenie" na siłowniku wciskam czerwony przycisk programowania i nic... jak ten sam przycisk wciskam podczas programowania z ZWL2 to nie ma problemu i można bez problemu sterować oknami z przycisku, a więc siłownik działa. Konfiguracja ZWL2 jako SECONDARY też nic nie daje.
Proszę o pomoc.


*

Offline Jaro

  • * 7
  • 0
Odp: FIGARO HC2 + FAKRO ZWS12 + FAKRO ZWL2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2018, 09:57:26 pm »
Przed chwilą zainstalowałem nową aktualizację do wersji 4.520 w której dodano wspardzie dla urządzenia FAKRO ZWS12. Przynajmniej tak napisali. Niestety nic z tego i dalej FIBARO ich nie wykrywa...
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: FIGARO HC2 + FAKRO ZWS12 + FAKRO ZWL2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2018, 10:06:56 pm »
A dodawałeś od nowa?
*

Offline Jaro

  • * 7
  • 0
Odp: FIGARO HC2 + FAKRO ZWS12 + FAKRO ZWL2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2018, 08:30:58 pm »
tak dodawałem od nowa. W ZWL2 dodałem obydwa okna i działały bez problemu. Następnie zresetowałem do ustawień fabrycznych, na ZWS12 ponownie zapaliły się czerwone lampki oznaczające brak sieci z-wave i przy próbie dodania do fibaro znowu nic...