GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje

  • 4 Odpowiedzi
  • 3560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje
« dnia: Styczeń 19, 2018, 06:05:40 am »
Witajcie. Od jakiegoś już czasu posiadam wyżej wymieniony zamek. Na początku służył do testów, lecz przyszedł czas na zamontowanie go w drzwiach wejściowych do domu.
Musze przyznać ze nie do końca jestem zadowolony z działania tego zamka.
1. Co jakiś czas zamek traci ustawienia (rozkalibruje się sam)
    Po skalibrowaniu zamka, można by rzec że zamek działa poprawnie - ale na jakiś czas. Potem (nie wiem od czego to zależny) zamek rozkalibruje się samoczynnie.
    Tzn. Jeżeli ustawie zamek na pojedyncze zamkniecie to jakiś czas tak działa. Następnie można zauważyć że po wydaniu komendy zamek kreci aż napotka opór. Z kolei wydając komendę otwarcia -
    zamek obraca się tylko raz - a co za tym idzie ? W systemie widnieje jako otwarty a tak naprawdę jest jeszcze zamknięty na raz. Kolejne wydanie rozkazu otwarcie nic nie daje.
2. Komunikacja z-wave jest trochę spóźniona, po wydaniu komendy trzeba czasami czekać do 5 sekund zanim zamek zatrybi, a czasami jest tak ze potrafi zareagować błyskawicznie.
    Zauważyłem również że w HC2 nie zawsze widnieje prawdziwy stan zamka. Czasami po manualnym zamknięciu bądź otwarciu zamka, centrala o tym nie wie.

Czy miał ktoś podobne problemy ?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2018, 01:22:07 am »
Jaką wersję centralki masz?
Czy zamek najpierw ustawiłeś za pomoca telefonu a później dodałeś do Fibaro?

Sprzedałem sporo tych zamków i jeszcze nie spotkałem się z podobnym problemem. Czasami pojawiała się sytuacja druga, ale jest to problem po stronie Fibaro z odświeżeniem urządzeń. Jak zabijesz aplikacje i wejdziesz to jest poprawny stan zamka.

Jeśli chodzi o komunikację to jest ona szyfrowana i zdarza się, że trwa to parę sekund. U mnie średnio 2s.
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 09:30:33 am »
Cześć viperlodz

Wersja softu w HC2 to 4.153
Zamek najpierw skonfigurowałem za pomocą aplikacji gerdy a następnie dodałem do HC2 (najpierw jako zamek potem jako urządzenie z zaznaczoną opcją security...)
W obu przypadkach po jakimś czasie zamek tracił kalibracje.
Napisałem do supportu gerdy i jednocześnie postanowiłem przeprowadzić test.
Odłączyłem zamek od sieci z-wave i używałem go tylko za pomocą aplikacji gerdy. Zamek przed 3 dni działał książkowo.
W między czasie dostałem szablony z supportu gerdy i pozwolę  sobie je tutaj zamieścić, gdyż po wpisaniu szablonów do centralki wszystko działa prawidłowo.
Używam parametru z możliwością wspomagania, dzięki któremu zamek jak wyczuje ruch zamknięcia bądź otwarcia wykonuje prace do końca za Ciebie.
Wiem że padną szybciej baterie ale nie mam kłopotu z domownikami, odnośnie tego czy ktoś zamknie zamek na dwa razy czy na raz, bo do końca nie jestem pewien co było przyczyną rozkalibrowania zamka.

Te ustawenia powodują, że:
Par. 1               wartość 1   zamek uruchamia napęd przy przekręceniu ręcznym (wspomaganie)  / wartość 0 wyłącza tą funkcję.
Par. 2               wartość 6   okresla w sek. czas odciągnięcia klamki  / wartość 0 wyłącza tę funkcję
Par. 3               ma zostać 0
Par. 4               ma zostać 0
Par. 5               proszę ustawić 0
Par. 6               proszę ustawić 0   (300 to wartość w sek. czasu automatycznego zamknięcia się zamka po jego otwarciu)

Ustawiamy wpisując wartość w pole DESIRED VALUE i zapisujemy.
Trzeba zrobić to kilka razy: ie zawsze ustawienie zostanie przyjęte przez zamek.

Ważna jest szczególnie wartość Par. 3 (!)
*

Offline fingusio

  • * 13
  • 0
Odp: GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2018, 10:58:52 pm »
A możesz napisać jak rozładowuje ci się bateria zamku - czy szybko Czy wolno?
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: GERDALOCK V3+z-wave + bluetooth traci kalibracje
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2018, 09:16:46 pm »
Mimo ze mam ustawione wspomaganie i zamek jest zamykany/odmykany nawet do 10 razy dziennie, to po sprawdzeniu dzisiaj mam 79 % baterii.
Osobiście uważam że tragedii nie ma.