Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro

  • 50 Odpowiedzi
  • 24088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline prezes-tk

  • * 10
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: prezes-tk
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2017, 07:55:48 am »
Właśnie o to chodzi. Czy głowica może wysłać sygnał do pieca (switcha włączającego) informację "włącz/wyłącz" ? Bo wg mojej wiedzy nie ma takiej możliwości. Ale nie muszę wiedzieć wszystkiego. Poza tym zastosowałem dwa switche - do każdego SRT jeden, akurat przypadek zrządził, że jeden z nich jest podwójny, bo taki miałem wolny. Nie wiem, dlaczego napisałem, że mam trzy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2017, 07:58:08 am wysłana przez prezes-tk »
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2017, 10:48:07 pm »
Zrobiłem próbę: po zamknięciu wszystkich zaworów kocioł się wyłączył mimo, że sterownik pokojowy był załączony- pokazywał pracę kotła. Po odkręceniu zaworu ponownie ruszył. Nie wiem czy o to Panu chodziło.
*

Offline prezes-tk

  • * 10
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: prezes-tk
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2017, 09:16:23 pm »
A mógłbyś to powtórzyć w taki sposób, żeby sterownik pokojowy był w ogóle poza systemem (wyłączony). Chciałbym potwierdzenia, że samo zapotrzebowanie na wzrost temperatury może uruchomić piec. I jeszcze do tego, po jakim czasie od zakręcenia/odkręcenia zaworów piec zareagował. Może okaże się, że moje rozwiązanie jest przekombinowane, chociaż z drugiej strony wygodne, bo jedynym elementem do zaprogramowania są SRT.
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2017, 09:31:27 pm »
A mógłbyś to powtórzyć w taki sposób, żeby sterownik pokojowy był w ogóle poza systemem (wyłączony). Chciałbym potwierdzenia, że samo zapotrzebowanie na wzrost temperatury może uruchomić piec. I jeszcze do tego, po jakim czasie od zakręcenia/odkręcenia zaworów piec zareagował. Może okaże się, że moje rozwiązanie jest przekombinowane, chociaż z drugiej strony wygodne, bo jedynym elementem do zaprogramowania są SRT.
Witam.
Piec wyłączył się zaraz po zamknięciu się zaworu Danfossa, a uruchomił po jakiejś niecałej minucie po odkręceniu zaworów. Czy wystarczy wyłączenie odbiornika radiowego podłączonego do pieca? bo nie chcę go odłączać fizycznie.
*

Offline prezes-tk

  • * 10
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: prezes-tk
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2017, 10:22:41 am »
Chyba nie musisz, z drugiego źródła otrzymałem informację, że faktycznie tak będzie, tyle, że piec będzie co chwilę sprawdzał temperaturę i często w związku z tym się włączał. Nie wiem, czy faktycznie tak będzie się działo, a też musiałbym odłączyć fizycznie sterownik (a w zasadzie zastosowane przeze mnie moduły podtynkowe) od tej zworki w piecu, do której podłącza się termostat pokojowy. Więc na razie pozostanę przy swoim rozwiązaniu, tym bardziej, że się sprawdza zupełnie nieźle.
Ale może ktoś potwierdzi to i opisze swoje spostrzeżenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 10:46:14 am wysłana przez prezes-tk »
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2017, 11:36:12 am »
Witam.
Co do częstego załączania się pieca, to nie byłoby to dla niego takie dobre, zatem sam w takie rozwiązanie bym nie szedł.
Jakich konkretnie modeli modułów użył Pan do załączania pieca? Bo z tego co wyczytałem w moim piecu muszą być styki bezpotencjałowe, a w nowych Fibaro FGS-213 są potencjałowe.
Dziękuję za miłą i rzeczową wymianę myśli.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2017, 11:39:30 am wysłana przez shik »
*

Offline prezes-tk

  • * 10
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: prezes-tk
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2017, 12:47:36 pm »
Jeden to chyba Fibaro GS-212 (na pewno jednokanałowy, z możliwością sterowania złączem bezpotencjałowym - u mnie spełnia rolę zworki w piecu), drugi to PAN06 - akurat dwukanałowy ale wykorzystuję tylko jeden kanał - po prostu taki akurat miałem wolny) - dokładnie tak samo działa jak ten wyżej. W zasadzie w ten sposób można dołożyć większą ilość włączników i sterowników pokojowych, do tego zawory i każdy pokój będzie posiadał niezależne sterowanie i jednocześnie nie będzie ogrzewany wtedy, kiedy nie potrzeba.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2017, 12:54:59 pm »
Witam.
Co do częstego załączania się pieca, to nie byłoby to dla niego takie dobre, zatem sam w takie rozwiązanie bym nie szedł.
Jakich konkretnie modeli modułów użył Pan do załączania pieca? Bo z tego co wyczytałem w moim piecu muszą być styki bezpotencjałowe, a w nowych Fibaro FGS-213 są potencjałowe.
Dziękuję za miłą i rzeczową wymianę myśli.
Można bezproblemowo kupić jeszcze moduły z wejściem IN, inną opcją jest zastosowanie przekaźnika dodatkowego żeby było sterowanie bezpotencjałowe.
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2017, 01:05:58 pm »
Można bezproblemowo kupić jeszcze moduły z wejściem IN, inną opcją jest zastosowanie przekaźnika dodatkowego żeby było sterowanie bezpotencjałowe.
Witam.
O jakim dodatkowym przekaźniku i jak zastosowanym Pan pisze? Z wejściem IN?
Proszę jakieś wyjaśnienia, bo się nie bardzo orientuję.
*

Offline sobol

  • * 2
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2017, 02:03:28 pm »
Witam
Jestem tu nowy (zielony) Nie będę zakładał nowego tematu a mam pytanie odnośnie termostatu Danfoss. Jestem w trakcie testów co z czym i dla czego. Mam odpalony panel ogrzewanie, w pokoju czujnik ruchu Fibaro w nim jak wiadomo parę innych czujników, w tym i czujnik temperatury. Moje pytanie czy centralka (HCL) wysyła sygnał do danfossa o odkręceniu czy przykręceniu ogrzewania na podstawie odczytów z czujnika ruchu ? Czy też danfoss sam reguluje przepływ na podstawie swoich odczytów.
Pozdrawiam
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2017, 06:56:53 pm »
Witam
Jestem tu nowy (zielony) Nie będę zakładał nowego tematu a mam pytanie odnośnie termostatu Danfoss. Jestem w trakcie testów co z czym i dla czego. Mam odpalony panel ogrzewanie, w pokoju czujnik ruchu Fibaro w nim jak wiadomo parę innych czujników, w tym i czujnik temperatury. Moje pytanie czy centralka (HCL) wysyła sygnał do danfossa o odkręceniu czy przykręceniu ogrzewania na podstawie odczytów z czujnika ruchu ? Czy też danfoss sam reguluje przepływ na podstawie swoich odczytów.
Pozdrawiam
Temat poruszany wielokrotnie. Warto przeczytać całość i się dowiedzieć.
W skrócie to danfos działa po swojemu bez wzgledu na inne czujniki temp.
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 17, 2017, 02:15:28 pm »
Witam
Jestem tu nowy (zielony) Nie będę zakładał nowego tematu a mam pytanie odnośnie termostatu Danfoss. Jestem w trakcie testów co z czym i dla czego. Mam odpalony panel ogrzewanie, w pokoju czujnik ruchu Fibaro w nim jak wiadomo parę innych czujników, w tym i czujnik temperatury. Moje pytanie czy centralka (HCL) wysyła sygnał do danfossa o odkręceniu czy przykręceniu ogrzewania na podstawie odczytów z czujnika ruchu ? Czy też danfoss sam reguluje przepływ na podstawie swoich odczytów.
Pozdrawiam
Nie wiem jak z tym jest, sam jestem zainteresowany reakcjami tych konkretnie Danfossów 014g0013. Bo z tego co wiem inne modele są głucha na komunikaty z zewnątrz. Mam model 014g0013 i jeśli chodzi o komunikaty wysyłane przez HCL działa bez zarzutu- chodzi o zamykanie i otwierania na podstawie zapisów w panelu ogrzewania. Jeśli tak jest, to pewnie odbiera również inne komunikaty, ale to już tyko przypuszczenie. Jak zakupię jakiś czujnik, to coś napiszę.
pzdr
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 21, 2017, 08:55:20 pm »
Witajcie, a ja w swoim domu posiadam tylko ogrzewanie podłogowe, na każdy pokój jest osobny elektrozawór w rozdzielni.
Chcąc wysterować każdym zaworem z osobna, bede potrzebował termostat (z-wave) w każdym z pokoi ?
Czy w ten czas bede musiał stworzyc harmonogram ogrzewania dla kazdego pokoju ?
*

Offline Slaw

  • * 1
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 25, 2017, 06:54:45 am »
Witam.Czy ktoś z was testował termostat COMET Z-Wave z HCL.
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:31:21 pm »
Czy orientuje sie ktos czy jest mozliwosc sterowania danfossem za pomoca zewnetrznej czujki? Po prostu w pomieszczeniu mam 17 stopni danfossa mam utsawionego na 21' i mi niedogrzewa.