Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro

  • 50 Odpowiedzi
  • 24081 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:57:24 pm »
Czy orientuje sie ktos czy jest mozliwosc sterowania danfossem za pomoca zewnetrznej czujki? Po prostu w pomieszczeniu mam 17 stopni danfossa mam utsawionego na 21' i mi niedogrzewa.
Nie da rady. Już z 30 razy to wałkowane było.
*

Offline Kisiel

  • * 4
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:59:45 pm »
Witajcie, od wczoraj jestem posiadaczem Fibaro HCL + 5 szt. głowic living connect sw 4.02.
Szybko pojawił się mój problem, głowice mają datę produkcji styczeń luty 2017 może stąd zmiany.
Pierwszy problem pojawia się przy próbie załączenia opcji montażowej, u mnie żeby głowica zaczęła się "zaciskać" należy przy włączonym trybie montażowym przytrzymać "kropkę" 3 sekundy w instrukcji piszą wcisnąć i puścić, z tym sobie poradziłem.
Następna sprawa i to ta, w której naprawdę potrzebuję Waszej pomocy to dodawania urządzeń w panelu.
Moja głowica jest wykrywana jako termostat ścienny "Rodzaj:com.fibaro.setPoint Wersja:0.0 Konfiguracja:Skonfigurowane ID:5" zdjęcie również termostatu plus, minus, cztery guziczki i wyświetlacz. Czy ktoś ma na to jakiś pomysł? Co robię nieprawidłowo? Głowic mam 5 i wszystkie są wykrywane i dodawane jako... nie głowice jak to ma miejsce np. na filmie z YT. https://www.youtube.com/watch?v=IsUZaDD_26E. Oprogramowanie centrali 4.120 aktualizowałem własnoręcznie, niestety przed próbą dodania głowic. Po jakimś czasie otrzymałem wiadomość od HCL z centrum notyfikacji: "Niektóre urządzenia w Twojej sieci Z-Wave nie posiadają szablonu Z-Wave.
Jeśli nie działają prawidłowo lub brakuje im jakichś funkcjonalności, pobierz szablon urządzenia i wyślij go na support@fibaro.com.
Przygotujemy odpowiedni szablon Z-Wave aby rozwiązać problemy i zapewnić pełne wsparcie urządzenia. Brak szablonu parametrów nie oznacza, że urządzenie jest niewspierane. W dalszym ciągu możesz dodać parametry konfiguracyjne zgodnie z instrukcją obsługi, korzystając z zakładki Konfiguracji Zaawansowanej urządzenia. Ta notyfikacja zniknie gdy wszystkie urządzenia będą miały szablony Z-Wave."  Oczywiście jak radzili tak zrobiłem, więc z zakładki diagnostyka pobrałem szablon urządzenia i wysłałem na wskazany adres.
Pozdrawiam i czekam na Wasze pomysły i porady.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 09:03:48 pm wysłana przez Kisiel »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 26, 2017, 07:51:34 am »
Problem jest taki, że masz głowice nie przeznaczone do Fibaro a do ich systemu living connect. Nie będą działały z Fibaro i innnymi centralkami z-wave.
*

Offline Kisiel

  • * 4
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:25:31 am »
Dzięki kolego za szybką odpowiedź, w jaki sposób się tego dowiedziałeś myślisz, że Fibaro nie doda żadnego szablonu, który zadziała z moimi głowicami i jedyna droga to wymiana głowic? Jakie głowice zatem powinienem zakupić, aby działały z HCL? Eh a miało być tak pięknie. Model jaki posiadam Głowica termostatyczna DANFOSS LIVING CONNECT (adapter RA-N oraz M30x1,5) programowalna 014G0002.
Kontaktowałem się telefonicznie w tej sprawie również z Fibaro potwierdzili, że za jakiś czas spróbują dodać szablony do tych głowic do HCL, jednak może to potrwać od miesiąca do np. trzech. Udało mi się dojść do porozumienia ze sklepem, przyjmą ode mnie zwrot. Do czasu kiedy nie otrzymam nowych głowić do łask wracają stare danfosy, wtedy też dam znać co i jak, pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 10:04:33 am wysłana przez Kisiel »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:00:41 am »
Z dodawaniem szablonów przez nich jest różnie. Jest wersja działająca danfosa dlatego warto kupować w miejscach gdzie sprzedają fibaro. Jak potrzeba to zawsze mogę pomóc.
Powinna byc wersja LC-13 (014G0013)
*

Offline Kisiel

  • * 4
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 28, 2017, 08:21:56 pm »
Głowice z końcówka 02 odesłałem do sklepu, niestety nie chcą mi ich przyjąć ze względu na brak oryginalnych opakowań (wyrzuciłem je).
Pytanie do forumowiczów, czy ktoś ma pomysł skąd zdobyć takie? Dzwoniłem dziś do Danfossa, kazali zadzwonić ponownie w czwartek.
A 1000 zł zamrożony. Zaproponowałem sprzedawcy, że wyśle mu opakowania od drugich danfosów z końcówką 13... niestety są białe i ich również nie chcą.