Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro

  • 50 Odpowiedzi
  • 23987 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eseba

  • * 17
  • -1
Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« dnia: Październik 16, 2016, 05:02:02 pm »
witam
Mam pytanko do Kolegów czy może pojawiły się na rynku głowice termostatyczne bezprzewodowe, które potrafią współpracować z fibaro? I nie pytam tu bynajmniej o Danfosy. Interesowały by mnie głowice, które można by sterować na zasadzie on/off.
*

Offline ostry

  • * 11
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.530
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2016, 10:29:45 pm »
Niedawno zjawiły się termostaty Devolo:
https://www.amazon.co.uk/Radiator-Thermostat-Automation-Programmable-Controls/dp/B010VWPOC0

Wyglądają tak, jak Danfossy, ale mają tę zaletę, że zwracają do HC informację o temperaturze, czego Danfoss nie robi.
On/Off możesz sterować każdym - wystarczy, że wyślesz ustawienie bardzo niskiej lub bardzo wysokiej temperatury.
HC2, 4x Fibaro Dimmer, 4x Fibaro Dual Relay, 2x Fibaro Smoke Sensor Gen.1, 2x Aeotec Relay Switch, 1x Fibaro Door Sensor, 1x Fibaro Flood, 1 x TKB Home TZ-68 Plug Switch, Satel Integra 128, 3x D-Link DCS-6314, Nest Thermostat Gen3, Logitech Harmony Hub, Philips Hue, Efergy Power Meter, Skybell
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2016, 10:33:34 am »
Mam Comet Z-Wave, można mu wysyłać on/off na zasadzie zmiany trybu, ale nie testowałem z Fibaro. Pod OH działa, aczkolwiek odczyt temperatury na zaworze, bez możliwości ustawienia offsetu, jest krótko mówiąc bezużyteczny, trzeba to dodatkowo oprogramować
*

Offline eseba

  • * 17
  • -1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2016, 04:39:03 pm »
Niestety z Danfosami nie da sie dogadać... maja swoja logike i koniec, nie ma takiej opcji zeby zrobić on/off i ązeby poprostu dziłało.
*

Offline Krzysiek

  • * 13
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4,090
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2016, 05:44:42 pm »
Witam.
Znalazłem głowicę " Danfoss Z-Wave Living Connect 014G0013" i sprzedawca twierdzi "Sprzedawana wersja termostatu jest kompatybilna z kontrolerami Z-Wave: Vera lub Fibaro.". Czy toś miał  możliwość testowania i potwierdza wpis sprzedawcy. Wpis o współpracy znalazłem u kilku sprzedawców. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2016, 08:20:02 pm »
Pod z-wave jest zmieniony model living connect. Po modelu wydaje mi się, że to ten. Jednak już od 4 lat nie stosuję Danfosów więc mogę się mylić.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2016, 04:33:30 pm »
Witam.
Znalazłem głowicę " Danfoss Z-Wave Living Connect 014G0013" i sprzedawca twierdzi "Sprzedawana wersja termostatu jest kompatybilna z kontrolerami Z-Wave: Vera lub Fibaro.". Czy toś miał  możliwość testowania i potwierdza wpis sprzedawcy. Wpis o współpracy znalazłem u kilku sprzedawców. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Jest to nowszy model głowicy. Poprzedni to 014G0012. Oba modele współpracują z HCX Fibaro . Posiadam oba modele i pracują Ok.
Jacek
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2016, 06:42:47 pm »
No dobrze, posiadam głowicę Danfoss, ale, czy mogę sterować nimi poprzez czujnik temperatury fibaro motion sensor ?
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2016, 07:00:47 pm »
Niestety z Danfosami nie da sie dogadać... maja swoja logike i koniec, nie ma takiej opcji zeby zrobić on/off i żeby po prostu dziłało.

Dodatkowy problem - to urządzenie bateryjne. Za duża zwłoka w reakcji. Jak zrobisz częstsze wybudzanie nie zarobisz na baterie.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 07:04:49 pm wysłana przez Sierek »
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2016, 07:04:15 pm »
no to będę miał nówki głowice do sprzedania
*

Offline robay

  • * 5
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2016, 08:51:03 pm »
Niestety z Danfosami nie da sie dogadać... maja swoja logike i koniec, nie ma takiej opcji zeby zrobić on/off i ązeby poprostu dziłało.
W środowisku, w którym mam tradycyjny piec 2-funkcyjny Junkers, elektrozawory na rozdzielaczu od podłogówki i termostaty Danfossa w na grzejnikach w pokojach, nie mogę wysterować układem grzewczym za pomocą Fibaro.
Tzn. piec podgrzewa tylko w momencie kiedy na sterowniku Eurostar podniosę temperature. Teoretycznie gdybym odłączył sterownik, piec powinien załączać się w zalezności od stanu zaworów w układzie (on/off) niestety tak się nie dzieje.
Czy mam jakiekolwiek szanse na rozwiązaniu problemu?
*

Offline robay

  • * 5
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2016, 02:02:08 pm »
dokładnie chodzi o uzyskanie rezultatu jaki osiągnął kolega za pomocą HomeMatic:
http://www.homematic.info.pl/homematic-i-centralne-ogrzewanie.html
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2016, 09:31:13 am »
Ja sobie poradziłem z ogrzewaniem w inny sposób. Do termostatu pokojowego podpiolem szeregowo włącznik on/off i stworzyłem dwie sceny. W powiązaniach dodałem włączniki on/off odpowiedzialne za załączenie i wyłączenie ogrzewania w poszegolnych pomieszczeniach. Scena załączone wyglada tak: jeżeli którykolwiek z włączników odpowiedzialnych za zał/wył ogrzewanie jest załączony to załącz włącznik piec. Scena wyłącz ogrzewanie: wszystkie włączniki odpowiedzialne za włączenie ogrzewania w poszczególnych pokojach musza być wyłączone to wyłącz ogrzewanie piec. Na temostacie pokojowym ustawiona mam temperaturę o 1 stopień wyższa od oczekiwanej i służy on mi jako dodatkowe zabezpieczenie jeżeli np jeśli HC2 sie zawiesi to termostat wyłączy i tak piec. Wszystko to działa z harmonogramem ogrzewania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 09:36:24 am wysłana przez wiesiekr »
*

Offline robay

  • * 5
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2016, 11:31:01 pm »
... to załącz włącznik piec. Scena wyłącz ogrzewanie: wszystkie włączniki odpowiedzialne za włączenie ogrzewania w poszczególnych pokojach musza być wyłączone to wyłącz ogrzewanie piec.
a w jaki sposób sterujesz funkcją załącz/wyłącz piec CO? i jakie masz termostaty w pokojach?
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2016, 09:13:38 am »
Tak jak pisałem w piecu jak wychodzą przewody do termostatu pokojowego mam podłączony szeregowo on/off i to załatwia sprawę. Termostat pokojowy tu nie ma znaczenia ponieważ on tez ma w sobie przekaźnik który działa na zasadzie on/off.