Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro

  • 50 Odpowiedzi
  • 24083 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2016, 10:00:30 pm »
czesc
mam glowice danfoss ale nie moge nimi sterowac z poziomu HC2, system je wykryl ale po zmianie temperatury na minimalna glowica powinna zamknac przeplyw a nie reaguje
moze trzeba wylaczyc pomiar temp w glowicy? jak to zablokowac?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2016, 11:40:40 am »
Nie da rady zablokować pomiaru. Sprawdź czy jest dobrze dokręcony. Jak jest ok to na danfosie zobacz czy jest 4 stopnie ustawione.
*

Offline robay

  • * 5
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2016, 11:14:54 pm »
Tak jak pisałem w piecu jak wychodzą przewody do termostatu pokojowego mam podłączony szeregowo on/off i to załatwia sprawę. Termostat pokojowy tu nie ma znaczenia ponieważ on tez ma w sobie przekaźnik który działa na zasadzie on/off.

wsadziłem zworkę na piecu (RT i Ls) i generalnie funkcje termostatu przejeły głowice, wiec działa.

Teraz tylko switch ON/OFF tak aby pompa załączała się kiedy to bedzie wymagane
wieciekr jak masz ustawione sceny dla pieca?
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2016, 09:22:32 am »
Sceny dla włączania i wyłączania pieca
*

Offline robay

  • * 5
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2016, 01:55:58 pm »
dzieki, wszystko jest dla mnie jasne, natomiast wszystko rozchodzi się o głowice termostatyczne Danfoss
o ile mając switche sterujące zaworami na zasadzie on/off np. na rozdzielaczu na podłogówce, tak w sypialniach mam Danfossa, do których można tylko wysłać polecenia zmiany temp.
Nie odczytam informacji o stanie, nie można ich powiązać w panelu ogrzewania w HC2, brak opcji wyłącz.

Można pokusić się o scene opartą o warunki definiując zakresy temperatur odczytywane z Motiona, ale nie wyobrażam sobie konstruować harmonogramu tygodniowego na podstawie scen blokowych :)
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:08:17 am »
Ależ można głowice termostatyczne danfossa dodać do Panelu Ogrzewania i wszytsko działa jak należy! Zgadza się nie ma opcji wyłącz ale wtedy ustawia się temp. 4'. Wtedy zawsze zamknie grzejnik, no chyba ze w pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej 4, ale to dla samego dobra instalcji powinien sie grzejnik uruchomic by medium ( woda) nie rozwalila rur ani grzejnika.
*

Offline Lomin

  • * 1
  • 0
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2017, 11:39:34 am »
A ja mam inny problem. Kaloryfery zimne bo zawór danfosa na 4 st. Podnoszę na max 28 st ale zawór nie reaguje. Od czego to zależy ? Zawór popsuty czy ten czas reakcji...
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2017, 07:54:28 am »
Temperature ustawiasz na danfossie? czy z fibaro? Zobacz na danffosie czy zdziala a ozniej na fibaro
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2017, 06:25:35 pm »
Ja sobie poradziłem z ogrzewaniem w inny sposób. Do termostatu pokojowego podpiolem szeregowo włącznik on/off i stworzyłem dwie sceny. W powiązaniach dodałem włączniki on/off odpowiedzialne za załączenie i wyłączenie ogrzewania w poszegolnych pomieszczeniach. Scena załączone wyglada tak: jeżeli którykolwiek z włączników odpowiedzialnych za zał/wył ogrzewanie jest załączony to załącz włącznik piec. Scena wyłącz ogrzewanie: wszystkie włączniki odpowiedzialne za włączenie ogrzewania w poszczególnych pokojach musza być wyłączone to wyłącz ogrzewanie piec. Na temostacie pokojowym ustawiona mam temperaturę o 1 stopień wyższa od oczekiwanej i służy on mi jako dodatkowe zabezpieczenie jeżeli np jeśli HC2 sie zawiesi to termostat wyłączy i tak piec. Wszystko to działa z harmonogramem ogrzewania.
Witam.
Mój pierwszy raz na tym forum i już znalazłem interesujące mnie rozwiązanie. Geniusz tkwi w prostocie rozwiązania. Jeszcze tylko pytanie techniczne: jakiego konkretnie switcha on/ off Pan użył?
Z poważaniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 07:48:51 pm wysłana przez shik »
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2017, 09:34:04 am »
Witam.
Znalazłem głowicę " Danfoss Z-Wave Living Connect 014G0013" i sprzedawca twierdzi "Sprzedawana wersja termostatu jest kompatybilna z kontrolerami Z-Wave: Vera lub Fibaro.". Czy toś miał  możliwość testowania i potwierdza wpis sprzedawcy. Wpis o współpracy znalazłem u kilku sprzedawców. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Witam.
Kupiłem na próbę w dobrej cenie ten model. U mnie działa bez zastrzeżeń i mam zamiar dokupić więcej. Ustawiam w Fibaro HCL w module ogrzewania dla konkretnego pomieszczenia (w pomieszczeniu mam przypisaną głowicę, jest odznaczona w odpowiednim okienku) godziny i temperatury i śmiga jak złoto. Jeśli trzeba coś więcej napisać, to proszę pytać- na tyle na ile będę potrafił odpowiedzieć- to odpowiem.
*

Offline prezes-tk

  • * 10
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: prezes-tk
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2017, 09:24:11 pm »
No ok, masz przypisane jak rozumiem, ustawienia temperatur na głowicach do przedziałów czasowych ale czy zmiana ich nastawów powoduje sama z siebie włączenie/wyłączenie pieca?
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2017, 08:59:50 am »
Przecież zmiana nastaw na głowicach zmienia zapotrzebowanie na dogrzewanie całego układu. Jeśli masz sterowanie temperaturą na piecu, w oczywisty sposób będzie "powodować sama z siebie włączenie/wyłączenie pieca".
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2017, 12:47:17 pm »
No ok, masz przypisane jak rozumiem, ustawienia temperatur na głowicach do przedziałów czasowych ale czy zmiana ich nastawów powoduje sama z siebie włączenie/wyłączenie pieca?
Nie wiem czy się rozumiemy. Odpowiadam na post cytowany, chodzi o to czy głowica reaguje na polecenia z centralki. W moim przypadku ustawienia z centralki są wprowadzane do głowicy, czyli: jak ustawiłem w panelu ogrzewania dla danej godziny i danego pomieszczenia 22st.C to tak jest na głowicy. Chodzi o to, że głowica Danfos LC 014G0013 współpracuje z centralą Fibaro, bo takie było pytanie. Na razie kupiłem jedną- tak jak napisałem w swoim poście- reszta kaloryferów grzeje, jak ta z Danfossem jest zamknięta, więc nie może mi wyłączyć pieca. Musiałbym zakręcić wszystkie zawory i zobaczyć co się będzie działo jak zamknie mi ten ostatni- wówczas mogę stwierdzić czy wyłączy to piec.
*

Offline prezes-tk

  • * 10
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: prezes-tk
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 04, 2017, 10:29:23 am »
Jeśli nie jest to problemem, to zobacz. Pewnie piec się wyłączy, a nawet włączy jak temperatura wody spadnie tylko po jakim czasie piec zareaguje i czy nie będzie to już "musztarda po obiedzie" bo w tym czasie temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej oczekiwań. Pytanie nie jest złośliwe tylko spowodowane własnymi doświadczeniami. Ja podszedłem do tematu trochę inaczej: posiadam centralkę VERA (może o niej piszemy w innym temacie ale jak rozumiem, w tym chodzi o współdziałanie z zaworami), trzy sterowniki pokojowe SRT 321. Przy piecu zamontowałem trzy włączniki (czy też teraz nazywane łącznikami) z modułami podtynkowymi, połączone równolegle z zaciskami pieca, do których zwykle podpina się sterowniki pokojowe. Efekt jest taki, że jak któryś z SRT zażąda grzania (w zależności od ustawionego programu i temperatury w pomieszczeniu) to piec się załącza. Piec nie pracuje w sytuacji, gdy żaden SRT nie zgłasza potrzeby grzania. Do tego mam zainstalowane w pomieszczeniach z SRT zawory (StellaZ - w dwóch pomieszczeniach po jednym i w salonie dwa). Ale żeby nie doszło do sytuacji, że w sypialni SRT zażądał włączenia pieca, a grzeje w pozostałych, to Stelle są zaprogramowane w ten sposób, że w momencie gdy w danym pomieszczeniu "piec jest off", zawory w tym pomieszczeniu się zamykają na np. 10 st. Jeżeli w tym pomieszczeniu SRT włączy piec, zawory przestawiają się na 30 st. Temperaturą sterują SRT. W pozostałych pomieszczeniach, z których korzystam w sposób mniej regularny lub też nie jest w nich wymagana wyższa stałą temperatura (garderoba) mam zwykłe zawory, nastawione np. na "2". Jak potrzebuję podgrzać to włączam piec manualnie i przestawiam zawór. Mam nadzieję, że napisałem to w miarę jasno i nie będzie problemu, ze temat dotyczy współpracy zaworów Danfossa z Fibaro bo schemat pewnie można przenieść.
*

Offline shik

  • * 21
  • 1
Odp: Głowice termostatyczne współpracujące z Fibaro
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2017, 11:14:25 pm »
Nieźle wykombinowane. Zastanawia mnie tylko, czy nie można prościej, jeśli zastosował Pan 3 switche on/ off. Czy nie wystarczyłyby same głowice, które uruchamiałyby określone sceny dla swojego switcha- nie wiem czy jest to możliwe. Ale, skoro głowica mierzy temperaturę i w odpowiednich warunkach otwiera i zamyka zawór, to czy nie może centrala wysłać wówczas komendy do switcha aby załączył piec?
A wracając do Pańskiego pytania, to jutro postaram się zrobić symulację, o którą Pan prosił.