Główna temperatura - Danfoss

  • 12 Odpowiedzi
  • 5406 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kamlipin

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 57654
Główna temperatura - Danfoss
« dnia: Grudzień 19, 2016, 07:19:46 pm »
Siemanko.

Mam takie pytanko czy da się ustawić aby regulatory Danfossa grzały do głównego czujnika temperatury??
W tym momencie mam ustawione np. 20st. a czujnik wskazuje caly czas 18.9.

Pozdr.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:43:09 pm »
Nie da się.
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2016, 08:44:22 pm »
Na termostacie pewnie masz 20 ;-) jezeli nie dogrzewa pomieszczenia to mozesz zrobić 3 rzeczy:
1. Podniesc ustawienie temp. na Danfossie
2. Wejść  ustawienia Danfossa(trzymac przycisk srodkowy az pojawi się M), następnie 2 razy wcisnąć lewy aż pojawi się Pb i prawym ustawić wartość Pb3 co oznacza, ze Danfoss da więcej ciepła bo grzejniki mają zbyt mały wymiar do pomieszczenia
3. Podnieść temperaturę zasilania z pieca jeśli masz możliwość.

Aha i trzeba pamiętać żeby oczekiwaną temp. pomieszczenia ustawiać ok 30 min wcześniej zależnie od czasu budzenia termostatów i bezwładności cieplnej całego układu.
Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 08:45:55 pm wysłana przez richo »
richo
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:34:08 am »

2. Wejść  ustawienia Danfossa(trzymac przycisk srodkowy az pojawi się M), następnie 2 razy wcisnąć lewy aż pojawi się Pb i prawym ustawić wartość Pb3 co oznacza, ze Danfoss da więcej ciepła bo grzejniki mają zbyt mały wymiar do pomieszczenia

Aha i trzeba pamiętać żeby oczekiwaną temp. pomieszczenia ustawiać ok 30 min wcześniej zależnie od czasu budzenia termostatów i bezwładności cieplnej całego układu.
Pozdrawiam

Brawo. Bardzo przydatna informacja dla wszystkich, którzy używają głowic termostatycznych Donfoss.
Czy dotyczy to obu modeli tj. LC012 i LC013 ?
Jacek
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:35:31 am »
Tak ta opcja z kubaturą pomieszczeń jest od pierwszej wersji.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2016, 10:40:36 am »
Tak ta opcja z kubaturą pomieszczeń jest od pierwszej wersji.

Dzięki.
W takim razie jeszcze raz przeczytam całą instrukcję. Może jeszcze czegoś ciekawego się dowiem.
Jacek
*

Offline kamlipin

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 57654
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2016, 08:45:09 am »
Super. Dzięki sprawdze to jeszcze dzisiaj.
A skąd można pobrać instrukcję pokazująca wszystkie ustawienia Danfossa ?
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2016, 07:46:54 pm »
Przyłaczam sie do pytania skad można pobrac taka instrukcje.? czy czas budzenia co 900 sekund jest ok? czy zbyt dlugi?
*

Offline Oalwino

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL-4.054
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2016, 08:08:36 am »
Witam ja znalazłem taka instrukcje co prawda nie od tego "modelu" ale jest tam opisane poco sa te ustawienia P1 P2 P3.
Ja mam na swoich danfosach ustawiony czas wybudzenia 900 sekund juz od dwóch lat i myśle że jest nie za dużo i nie za mało
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 08:17:04 am wysłana przez Oalwino »
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2016, 09:32:15 pm »
900s to15minut. czyli mozna powiedziec ze dosc dluga bezwladnosc. na ile strcza bateria przy takich ustawieniach? ja skrocilem do 7,5minuty. najwyzej czesciej wymienie baterie. ten czas troche dlugi jest
*

Offline Oalwino

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL-4.054
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2017, 09:25:55 am »
Tak czas dość długi ale jakoś to mi nie przeszkadza baterie wytrzymują jakieś 1,5 - 1 roku nigdy nie liczyłem tak dokładnie.Piec chodzi na niskich temperaturach wiec pomieszczenie wolniej sie nagrzewa i taka bezwładność nie przeszkadza.Spróbuje też ustawic na mniejszy czas zobacze jak sie będze sprawować
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:21:44 am »
Mimo że wielu użytkowników, posiadających olbrzymią wiedzę twierdzi, że Danfossy nie współpracują z czujnikami zewnętrznymi, z przykrością muszę stwierdzić, że są w błędzie.
Nie jestem osobą która ma aż taką wiedzę by np pisać sceny( obecnie pomaga mi w tym kolega z forum), ale swojej wypowiedzi jestem pewien w 100% i jest ona potwierdzona przez Support Fibaro i Danfossa. Pewnie każdy chciałby wiedzieć jak to się robi itd.
Już wyjaśniam i proszę aby każdy sobie to sam przetestował.
Całość należy przeprowadzić w kolejności jaką podam.
Mamy pomieszczenie SALON, w pomieszczeniu SALON mamy zainstalowanego Danfossa, wiadomo, że Danfoss musi miec przypisana lokalizację czyli centrala musi wiedzieć, że  ten własnie Danfoss, znajduje się własnie w tym pokoju. Oprócz tego w pomieszczeniu SALON umieszczamy czujnik do którego ma pracować ten termostat ( np. MotionSensor, lub DoorWindow Sensor albo czujnik z Netatmo). Pamiętajmy też o tym, że w tym urządzeniu pomiarowym, także musi być zachowana Lokalizacja (SALON).
Następnie gdy  mamy dodane te dwie rzeczy wchodzimy do panelu powiązań. Tam wybieramy Powiązania i wybieramy sterowanie ogrzewaniem. Tam Wpisujemy np Ogrzewanie SALON i wybieramy koniecznie lokalizację danfossa i czujnika temperatury (SALON), Schodzimy niżej i Tam gdzie mamy napisane urządzenie główne wybieramy czujnik ( czujnik który znajduje się właśnie w tym pokoju) Czyli SALON. Gdy to zrobimy to to jest wszystko!!!!!! Nie wybieramy urządzenia którym steruje ten czujnik, gdyż danfoss jest domyślnym urządzeniem odpowiedzialnym za grzanie w tym pomieszczeniu( SALON)!!!!!!! Poza tym z listy tej moglibyśmy tylko wybrać urządzenia które nie są strikte powiązane z ogrzewaniem, ale możemy je przypisać tam np switch załaczajcy np. elektrozawór!! Wielu z was pewnie powie, że bzdury wypisuje lub majaczę. Ale moja wypowiedź jest potwierdzona przez SUPPORT FIBARO, SUPPORT Danfoss i własne użytkowanie. Przetestujcie a wynikami się podzielcie.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Główna temperatura - Danfoss
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2017, 09:37:19 am »
Mimo że wielu użytkowników, posiadających olbrzymią wiedzę twierdzi, że Danfossy nie współpracują z czujnikami zewnętrznymi, z przykrością muszę stwierdzić, że są w błędzie.
Nie jestem osobą która ma aż taką wiedzę by np pisać sceny( obecnie pomaga mi w tym kolega z forum), ale swojej wypowiedzi jestem pewien w 100% i jest ona potwierdzona przez Support Fibaro i Danfossa. Pewnie każdy chciałby wiedzieć jak to się robi itd.
Już wyjaśniam i proszę aby każdy sobie to sam przetestował.
Całość należy przeprowadzić w kolejności jaką podam.
Mamy pomieszczenie SALON, w pomieszczeniu SALON mamy zainstalowanego Danfossa, wiadomo, że Danfoss musi miec przypisana lokalizację czyli centrala musi wiedzieć, że  ten własnie Danfoss, znajduje się własnie w tym pokoju. Oprócz tego w pomieszczeniu SALON umieszczamy czujnik do którego ma pracować ten termostat ( np. MotionSensor, lub DoorWindow Sensor albo czujnik z Netatmo). Pamiętajmy też o tym, że w tym urządzeniu pomiarowym, także musi być zachowana Lokalizacja (SALON).
Następnie gdy  mamy dodane te dwie rzeczy wchodzimy do panelu powiązań. Tam wybieramy Powiązania i wybieramy sterowanie ogrzewaniem. Tam Wpisujemy np Ogrzewanie SALON i wybieramy koniecznie lokalizację danfossa i czujnika temperatury (SALON), Schodzimy niżej i Tam gdzie mamy napisane urządzenie główne wybieramy czujnik ( czujnik który znajduje się właśnie w tym pokoju) Czyli SALON. Gdy to zrobimy to to jest wszystko!!!!!! Nie wybieramy urządzenia którym steruje ten czujnik, gdyż danfoss jest domyślnym urządzeniem odpowiedzialnym za grzanie w tym pomieszczeniu( SALON)!!!!!!! Poza tym z listy tej moglibyśmy tylko wybrać urządzenia które nie są strikte powiązane z ogrzewaniem, ale możemy je przypisać tam np switch załaczajcy np. elektrozawór!! Wielu z was pewnie powie, że bzdury wypisuje lub majaczę. Ale moja wypowiedź jest potwierdzona przez SUPPORT FIBARO, SUPPORT Danfoss i własne użytkowanie. Przetestujcie a wynikami się podzielcie.
Na 10000% kiedyś to nie działało. Teraz też ciężko mi w to uwierzyć, bo mam info z supportu z przed roku, gdzie napisali odwrotnie;)
Pytanie: Mamy temperaturę z Motiona 19 stopni. Ustawiliśmy zadaną 22 stopnie. Jaka jest temperatura ustawiona na danfossie?
Druga opcja: Jak możesz to sprawdź w ten sposób. Ustaw zadaną np. 22 stopnie (tak aby na tym glownym czujniku byla mniejsza minimum o 1 stopien). Włącz suszarkę i podgrzej danfossa. Daj znać czy coś się na nim zmieniło. (najlepiej jak bys podgrzewal danfossa i sprawdzil czy grzejnik sie zamknie).