Grzejnik kanałowy i Fibaro

  • 3 Odpowiedzi
  • 1286 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ziggy

  • * 9
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro
Grzejnik kanałowy i Fibaro
« dnia: Październik 20, 2018, 01:46:24 pm »
Zastanawiam sie nad wymiana grzejnikow na kanalowe w nowym mieszkaniu. Grzejniki najprawdopodobniej beda z wentylatorem ( 3 biegi)

Czy da sie tym sterowac fibaro? Chodzi mi o pelna automatyke wg harmonogramow - wlacz grzejnik, jesli potrzeba to wlacz wentylator na bieg nr 2 itp
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Grzejnik kanałowy i Fibaro
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2018, 03:13:42 pm »
Jest taka możliwośc za pomocą dodatkowych skryptów. Z tego co pamiętam to pisałem na zlecenie coś podobnego.
Z mojego jednak doświadczenia zauważyłem, że zazwyczaj te wentylatory nie są potrzebne. Miałem na 2 inwestycjach coś takiego i klient miał wyprowadzenie pod wentylatory, ale nie musiał ich montować. Ciepło ładnie i dość szybko się rozchodziło.
*

Offline ziggy

  • * 9
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro
Odp: Grzejnik kanałowy i Fibaro
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2018, 08:07:06 pm »
Rozumiem ze opieralo sie to na elektrozaworze a co do tego?

I czy byla opcja sterowania "ze sciany" czy tylko aplikacja?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Grzejnik kanałowy i Fibaro
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2018, 05:14:26 pm »
Elektrozawór sterował tylko otwieraniem zamykaniem. Wentylator były sterowany za pomocą 0-10V.
Co masz na myśli sterowania ze ściany? Sterowniki jak heat it, mco home?

Jeśli tak to zawsze odradzam sterowniki ścienne, bo nikt później z nich nie korzysta. Nawet ostatnio po wielu namowach klienta zamontowaliśmy mu sterowniki ścienne. Po miesiącu dzowni do mnie jak wyłączyć całkowicie podświetlenie, bo jest denerwujące w nocy. Pytam czy chodziaż raz korzystał ze zmiany temperatury z tego sterownika i słyszę: "miał Pan rację, że nie będziemy z tego korzystać".

Standardowo raczej każdy ustala harmonogram i koniec. Dodatkowo tryb wakacyjny i obniżenie automatyczne temperatury jak nas nie ma w domu.