Zamki z-wave

  • 6 Odpowiedzi
  • 2742 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matus_20

  • * 11
  • 0
Zamki z-wave
« dnia: Listopad 23, 2020, 10:40:47 am »
Witam,

Wiem, że temat był już poruszany, ale znalazłem stare tematy, a teraz zamków na rynku pojawiło się więcej.
Szukam zamka, który bez problemów będzie działał z Fibaro. Drzwi mam z pochwytem czyli zamek musi otworzyć "języczek".
Może testowaliście jakieś zamki?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Zamki z-wave
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2020, 11:06:38 am »
Tutaj masz zamki które sprzedajemy: https://fibor.com.pl/sklep/system-fibaro/zamki-elektroniczne
Głównie polecam zamek Kaadas K9 / L7. Natomiast w tych zamkach trzeba cały wkład wymienić. Plus jest taki, że jest wbudowany czujnik drzwiowy więc zamek dokładnie wie kiedy drzwi są zamknięte.
*

Offline matus_20

  • * 11
  • 0
Odp: Zamki z-wave
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2020, 12:44:22 pm »
Tutaj masz zamki które sprzedajemy: https://fibor.com.pl/sklep/system-fibaro/zamki-elektroniczne
Głównie polecam zamek Kaadas K9 / L7. Natomiast w tych zamkach trzeba cały wkład wymienić. Plus jest taki, że jest wbudowany czujnik drzwiowy więc zamek dokładnie wie kiedy drzwi są zamknięte.
Dzięki. Szukam jakiejś tańszej wersji, z którą nie będzie problemów. Wystarczy mi otwieranie zbliżeniowe z telefonu.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Zamki z-wave
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2020, 10:15:55 am »
To tylko salto lub teede.
Jeszcze jest ENTR, on wyjdzie drożej ale ma opcje autmatycznego zamkniecia (wykrywanie zamkniecia drzwi). Otwieranie tylko w odległości bluetooth.
*

Offline matus_20

  • * 11
  • 0
Odp: Zamki z-wave
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2020, 09:53:30 pm »
To tylko salto lub teede.
Jeszcze jest ENTR, on wyjdzie drożej ale ma opcje autmatycznego zamkniecia (wykrywanie zamkniecia drzwi). Otwieranie tylko w odległości bluetooth.
Zacząłem się interesować teede, ale z tego co się dowiedziałem to nie ma jeszcze integracji z Fibaro?
*

Offline TomekWaw

  • ** 68
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Loxberry
Odp: Zamki z-wave
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2020, 01:33:44 am »
W związku z upraszczaniem swojej instalacji i zamiarem ograniczenia liczby urządzeń z-wave przeszedłem na zamek Nuki i w związku z tym sprzedam swój zamek GerdaLock V3 Z-wave. Jest w idealnym stanie - pracował z powodzeniem od czerwca bieżącego roku więc jest jeszcze ok. 1,5 roku na gwarancji. Baterie na razie działają, ale w końcu będą wymagały wymiany. Zamek ma wgrany firmware Danalock, bo jest nowszy i ogólnie lepszy ale można to sobie odwrócić. Obecnie można używać zarówno apkę Gerdy jak i Danalock bo to ta sama infrastruktura (działa to samo konto). Do zamka dorzucam dedykowaną do Gerdy wkładkę o wymiarach 45/30. Z wkładką jest komplet 5-ciu kluczy. W w zestawie jest też oryginalne pudełko/opakowanie. Cena 675 zł, możliwa wysyłka kurierem (+15 zł) lub odbiór osobisty w Warszawie na Mokotowie.

*

Offline matus_20

  • * 11
  • 0
Odp: Zamki z-wave
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2020, 12:17:42 pm »
W związku z upraszczaniem swojej instalacji i zamiarem ograniczenia liczby urządzeń z-wave przeszedłem na zamek Nuki i w związku z tym sprzedam swój zamek GerdaLock V3 Z-wave. Jest w idealnym stanie - pracował z powodzeniem od czerwca bieżącego roku więc jest jeszcze ok. 1,5 roku na gwarancji. Baterie na razie działają, ale w końcu będą wymagały wymiany. Zamek ma wgrany firmware Danalock, bo jest nowszy i ogólnie lepszy ale można to sobie odwrócić. Obecnie można używać zarówno apkę Gerdy jak i Danalock bo to ta sama infrastruktura (działa to samo konto). Do zamka dorzucam dedykowaną do Gerdy wkładkę o wymiarach 45/30. Z wkładką jest komplet 5-ciu kluczy. W w zestawie jest też oryginalne pudełko/opakowanie. Cena 675 zł, możliwa wysyłka kurierem (+15 zł) lub odbiór osobisty w Warszawie na Mokotowie.



Dzięki, ale poczekam chyba na to teede. Druga sprawa, że potrzebuje dwa zamki do swoich drzwi i wolałbym mieć do nich jeden klucz.