Double Switch 2 FGS-223 - problem z asoscjacjami oraz z wieloklikiem

  • 1 Odpowiedzi
  • 2630 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jerry

  • * 5
  • 0
Double Switch 2 FGS-223 - problem z asoscjacjami oraz z wieloklikiem
« dnia: Październik 23, 2017, 08:33:13 am »
Witam, jestem tu nowy i proszę o poradę. Centrala HC Lite.
Mam switch podwójny podłączony do lamp, każdy klawisz do innej żarówki. Chciałbym przez klawisze sterować innymi urządzeniami w sieci, np włącznikiem do silnika. Załączanie osobnego włącznika jest zrealizowane poprzez przytrzymanie jednego z klawiszy. Zrobiłem to za pomocą scen, ale jest jeden problem - przytrzymanie klawisza załącza mi również lampę podpiętą bezpośrednio do switcha. Próbowałem to samo przez zaprogramowanie 3xkliknięcie - jest to samo, zaraz po pierwszym kliknięciu załącza lampę. Jak to ominąć?

Druga sprawa to jak zrobić włączenie tego włącznika również przez przytrzymanie klawisza poprzez asocjacje?. Nie wiem jak to zrealizować. W instrukcji do switcha pisze że jest to możliwe przez asocjacje ale mało o tym pisze. W asocjacjach jest endpoint 0 i endpoint1. O ile jest wytłumaczony endpoint0 (5 grup) to nic o endpoint1 nie pisze (do czego przypisane poszczególne grupy).
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Double Switch 2 FGS-223 - problem z asoscjacjami oraz z wieloklikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2017, 10:05:38 am »
Witam, jestem tu nowy i proszę o poradę. Centrala HC Lite.
Mam switch podwójny podłączony do lamp, każdy klawisz do innej żarówki. Chciałbym przez klawisze sterować innymi urządzeniami w sieci, np włącznikiem do silnika. Załączanie osobnego włącznika jest zrealizowane poprzez przytrzymanie jednego z klawiszy. Zrobiłem to za pomocą scen, ale jest jeden problem - przytrzymanie klawisza załącza mi również lampę podpiętą bezpośrednio do switcha. Próbowałem to samo przez zaprogramowanie 3xkliknięcie - jest to samo, zaraz po pierwszym kliknięciu załącza lampę. Jak to ominąć?
Nie ma takiej możliwości. Kliknięcie zawsze powoduje zadziałanie modułu. Trzeba wstawić drugi moduł pusty tylko do kliknięć lub wykorzystać np. Dimmer i do scen wykorzystać wejście S2.