ogrzewanie podlogowe jak to zrobic?

  • 3 Odpowiedzi
  • 3131 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DziDu

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DziDu
ogrzewanie podlogowe jak to zrobic?
« dnia: Wrzesień 12, 2016, 07:54:28 pm »
Witam interesuje mnie sterowanie  ogrzewaniem podlogowym lecz nie mam pojecia jak ma to zrobic. Mam juz kupione czujniki temp ale jak zamontowac do skrzynki z zaworami relay switche? Ponad rok temu byl u mnie Pan z fibaro i przy wycenie calego systemu inteligentnego domu przy podlogowce obliczyl tylko switche. Nie wnikalem wtedy w temat bo bralem pod uwage zakup i instalacje tylko od przedsrawiciela Fibaro. 3mies temu kupilem centrale i kolekcjonuje powoli system typu sterowanie roletami, swiatlem, grzejniki itp. Nie mam jednak pojecia co z podlogowka. W zalaczeniu fotka z jednej z mojej skrzynki. Specjalnie odkrecilem jeden korek w celu dokladnego przedstawienia obecnej sytuacji.
*

Offline ostry

  • * 11
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.530
Odp: ogrzewanie podlogowe jak to zrobic?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:46:39 pm »
Kup napędy elektryczne zaworów - w zależności od potrzeby, zasilane z 24VDC lub 230VAC.
Zamontujesz je zamiast tych niebieskich kapsli. Potem podłączysz je pod przekaźniki sterujące i gotowe.
HC2, 4x Fibaro Dimmer, 4x Fibaro Dual Relay, 2x Fibaro Smoke Sensor Gen.1, 2x Aeotec Relay Switch, 1x Fibaro Door Sensor, 1x Fibaro Flood, 1 x TKB Home TZ-68 Plug Switch, Satel Integra 128, 3x D-Link DCS-6314, Nest Thermostat Gen3, Logitech Harmony Hub, Philips Hue, Efergy Power Meter, Skybell
*

Offline DziDu

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: DziDu
Odp: ogrzewanie podlogowe jak to zrobic?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 05:59:54 pm »
Dzieki za info. Masz moze do polecenia jakis naped?
*

Offline ostry

  • * 11
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.530
Odp: ogrzewanie podlogowe jak to zrobic?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:12:50 pm »
Dla przykładu:
http://www.tanie-ogrzewanie.pl/napedy-zaworow
Pamiętaj o sprawdzeniu, jaki gwint potrzebujesz.
HC2, 4x Fibaro Dimmer, 4x Fibaro Dual Relay, 2x Fibaro Smoke Sensor Gen.1, 2x Aeotec Relay Switch, 1x Fibaro Door Sensor, 1x Fibaro Flood, 1 x TKB Home TZ-68 Plug Switch, Satel Integra 128, 3x D-Link DCS-6314, Nest Thermostat Gen3, Logitech Harmony Hub, Philips Hue, Efergy Power Meter, Skybell