Powiązanie fibaro z CCTV

  • 2 Odpowiedzi
  • 2088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline el-proinst

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: el-proinst
Powiązanie fibaro z CCTV
« dnia: Lipiec 03, 2016, 12:09:02 pm »
Witam wszystkich. Mam na imię Maciek. Zaczynam swoją przygodę z fibaro. Do tej pory robiłem prostą automatykę z wykorzystaniem integry, w tej chwili rzuciłem się na głębszą wodę.
Z fibaro będę chciał wycisnąć sterowanie elektrozaworami obiegów ogrzewania podłogowego, sterowanie rekuperatorem, nawadnianiem ogrodu, oświetleniem, bramami, i tutaj zbytnio mnie to nie przeraża, bo właściwie to proste sterowania na zasadzie 0-1. Ale mój obiekt będzie mieć monitoring CCTV z rejestratorem hybrydowym i kilka kamer IP. Mam taki zamysł, żeby zamontować prostą kasetę z mikrofonem i przyciskiem dzwonka przy furtce,  tak więc video miałoby pójść z wybranej kamery IP, natomiast odbiór rozmowy miałby być z aplikacji fibaro. Co o tym Sądzicie? Czy da się?
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Powiązanie fibaro z CCTV
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2016, 01:46:23 pm »
Witaj Maćku.
Użytkownik el-proinst napisał:
Cytuj
Czy da się?
Odp. Da się.
Cytuj
Co o tym Sądzicie?
Odp. Sądzę, że to nie najlepszy pomysł i spróbuję to uzasadnić.
Chcesz zrobić sobie taki składany videodomofon coś jak videofurtka w fibaro, ale
dopóki Fibaro nie będzie natywnie obsługiwać H264 a tylko MJPG dopóty nie ma co zawracać sobie tym głowy.
Jak piszesz :
Cytuj
mój obiekt będzie mieć monitoring CCTV z rejestratorem hybrydowym i kilka kamer IP

Czyli dopiero planujesz instalację i nie mogę zrozumieć po co chcesz w to angażować Fibaro.
Aktualnie zarówno kamery IP jak i rejestratory posiadają w większości własne aplikacje umożliwiające tak lokalny jak i zdalny dostęp do obrazu i dźwięku również na urządzeniach przenośnych,TV itp. (szczegóły zapewne zna kolega viperlodz)
Inne rozwiązanie to zakup videodomofonu IP. Ceny ich spadają a ich funkcjonalność stale rośnie.
Jako przykład link:  http://wideodomofonip.pl/
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Powiązanie fibaro z CCTV
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2016, 02:44:17 pm »
Niestety mija się z celem łączenie kamer z Fibaro tak jak już andre o tym wspomniał. Przewaga H264 jest ogromna.

Jeśli chodzi o wideodomofon zawsze pytam jak istotne jest rozmawianie z osobą. W moim przypadku zdarza się to raz na rok;) Obraz z kamery mi wystarcza do podjęcia decyzji.