HCL - czego mu tak na prawdę brakuje?

  • 3 Odpowiedzi
  • 4034 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline michaeel

  • * 22
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2
HCL - czego mu tak na prawdę brakuje?
« dnia: Styczeń 02, 2016, 03:09:03 pm »
Witam Was serdecznie,
mam takie pytanie - czego brakuje w HCL względem HC2:
- wiem, że nie ma LUA ale..jak mogę zaimportować dowolne urządzenie wirtualne to... znaczy, że mogę w notatniku napisać skrypt LUA i zaimportować do HCL?
- nie działają powiadomienia (tzn. na telefonie nie mogę wejść w powiadomienia, ale dostaję je jako PUSH)
- co z LILI, podobno nie ma w HCL, ale w najnowszej becie 4.061 mam w każdym urządzeniu coś takiego (w załączniku)

Warto sprzedać HCL i przesiąść się na HC2?

A może lepiej wymienić hcl na coś innego?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 03:59:37 pm wysłana przez michaeel »
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: HCL - czego mu tak na prawdę brakuje?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2016, 04:44:14 pm »
warto wymienić HCL na HC2(łatwiej) lub Vera EDGE (trudniej)
*

Offline michaeel

  • * 22
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: HCL - czego mu tak na prawdę brakuje?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2016, 05:16:58 pm »
warto wymienić HCL na HC2(łatwiej) lub Vera EDGE (trudniej)
O ile mniej wicej wiem co dostaje w hc2 to co extra faje nam Vera EDGE? Mozesz rozwinac odpowiedz?
*

Offline Pantokrator

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.056
Odp: HCL - czego mu tak na prawdę brakuje?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:27:39 pm »
Witam , posiadałem :
Vera 3 - kupiłem z myślą połączenia z instalacją alarmową DSC , wyczytałem , że Vera jest bardziej rozbudowana niż Fibaro HC2, może i tak , ale jest mniej przyjazna jeśli chodzi o poruszanie się po menu ,
minus dla osób ze słabym angielskim, nie mogłem sparować wszystkich urządzeń Z-WAVE wer. EU
Mają dobre wsparcie techniczne, po zablokowaniu centralki twardy reset robiłem poprzez wsparcie techniczne Very (w USA minus przesunięcie czasowe) , ostatecznie przerzuciłem się na ...

Fibaro HC Lite , do prostych ( może i trudniejszych ) projektów sprawdza się , pomimo odchudzenia w porównaniu do HC2 sprawia wrażenie użytecznej centralki , jednakże wykrzaczyła się kilkukrotnie na prostych aplikacjach , ze 2, 3 razy rozkalibrował się zegar  i data więc działy się cyrki podczas odgrywania scen, GPS też nie zawsze działał jak bym się tego spodziewał , nie uruchamiał scen lub ze sporym opóźnieniem , w porównaniu z HC2 pracowała wolniej .

Obecnie posiadam HC2 i widzę, że zdecydowanie działa najszybciej z pośród wszystkich centralek, + bardziej rozbudowane możliwości w porównaniu do HC Lite.
Mimo to Fibaro jeszcze ma dużo do zrobienia jeśli chodzi o instrukcje etc.
Niewątpliwym plusem jest to , że można na chwilę obecną sparować z SATEL-em i DSC ,( planuję sparowanie z SATEL-em  )
Zastanawiam się jeszcze nad Zamelem lub F&F do prostych rozwiązań technicznych w domu siostry , minus brak podglądu przez web .