Sterowanie elektrozaworami

  • 11 Odpowiedzi
  • 2998 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Sterowanie elektrozaworami
« dnia: Sierpień 12, 2018, 08:53:12 pm »
Proszę o info czy aby sterować zraszaczami 24V lepiej będzie zastosować SWITCHe czy też kontroler RGBW?
PS
mam akurat 4elektrozawory ale zależy mi aby działało to jak najlepiej oraz łatwo można było nimi sterować przez aplikację.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2018, 11:07:53 pm »
Switche. Wtedy działa funkcjonalność zraszaczy w aplikacji itd.
*

Offline zimas

  • * 20
  • 0
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2018, 06:43:12 pm »
Czy można sterować elektrozaworem po przez wall pluga?Mam na myśli do elektrozaworu podłączony jest zasilacz i za pomocą wall pluga podaje prąd lub odcinam.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2018, 06:44:50 pm »
Można.
*

Offline zimas

  • * 20
  • 0
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2018, 07:06:50 pm »
Dzięki
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2018, 08:52:24 pm »
Jak masz więcej sekcji to bierz double switch... Ja mam elektrozawory 24V 6 sekcji... system zbudowany na 3 double switch'ach, skrzyneczka bezpiecznikowa, w środku 6 zasilaczy 24V zapinanych na szynę.... wszystko śmiga wyśmienicie.... switch'e konfigurujesz na zarządzanie podlewaniem... ładnie je widać wtedy w zakładce panele/panele zraszaczy... do tego kilka scenek np. scena wyłączenia podlewania np. po godzinie od ręcznego włączenia podlewania (zdarzyło mi się kiedyś włączyć sekcję rano "z palucha" w smartfonie i woda lała się przez 7 godzin do momentu powrotu do domu). Generalnie system działa bez zastrzeżeń.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2018, 09:05:07 pm »
Jak masz więcej sekcji to bierz double switch... Ja mam elektrozawory 24V 6 sekcji... system zbudowany na 3 double switch'ach, skrzyneczka bezpiecznikowa, w środku 6 zasilaczy 24V zapinanych na szynę.... wszystko śmiga wyśmienicie.... switch'e konfigurujesz na zarządzanie podlewaniem... ładnie je widać wtedy w zakładce panele/panele zraszaczy... do tego kilka scenek np. scena wyłączenia podlewania np. po godzinie od ręcznego włączenia podlewania (zdarzyło mi się kiedyś włączyć sekcję rano "z palucha" w smartfonie i woda lała się przez 7 godzin do momentu powrotu do domu). Generalnie system działa bez zastrzeżeń.
Nie double switch a relay switch 2x1,5kW z wejściem IN. Po drugie po co 6 zasilaczy jak to się robi na jednym zasilaczu. Nigdy sekcje nie są włączone wszystkie w jednym momencie.
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2018, 09:29:18 pm »
I tu ośmielam się nie zgodzić... oczywiście że można to zrobić na relay switch... ale ... po pierwsze relay switch chodzi na starym systemie z-wave ( mi np. to nie odpowiada ze względu na mniejszy zasięg). Po drugie mój system nawadniania składa się ze zraszaczy i linii kroplujących nisko ciśnieniowych więc błędne jest z góry założenie że sekcje nie są włączone w jednym momencie... U mnie sekcja zraszaczy jest włączona równo z sekcją linii kroplującej. Wyobraźmy sobie 6 sekcji puszczonych 4 razy każda po 15 minut to nawadnianie musi chodzić 6 godzin... U mnie chodzi 3 godziny bo 3 sekcje to zraszacze a 3 to linie kroplujące... i włączone jedna sekcja zraszaczy i 1 sekcja kroplującej razem.... przy mojej konfiguracji mam większe pole manewru bo np. mogę za jednym zamachem włączyć 3 linie kroplujące albo 2 sekcje zraszaczy bo mam wystarczające ciśnienie wody żeby je uciągło.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2018, 09:37:14 pm wysłana przez flyjacki »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2018, 11:52:51 am »
Co z tego, że jest nowy z-wave jak trzeba dodatkowo montować 6 przekaźników... Jeśli zasięg wystarcza to nie ma sensu montować double switchy. Moduł double switch jest tylko pod 230V także, aby sterować 24V musimy zamontować dodatkowe przekaźniki. Nie znam żadnego instalatora, który robi nawadnianie na double switchach.
Dodatkowo jesteś wyjątkiem, że tyle w jednym momencie możesz odpalić. Standardowo ciśnienie jest na tyle niskie, że jedna sekcja + kroplujący to już za duzo. Biorąc pod uwagę dodatkowe spadki ciśnienia w okresie letnim jest to złe rozwiązanie. Własnie taki mam problem u jednego klienta, że nawet jedna sekcja to za dużo i ogrodnik będzie zmniejszać ilość zraszaczy na lini, aby to działało prawidłowo.
Trzecia rzecz to i tak się montuje jeden zasilacz, ale mocniejszy zamiast 6 nawet jak byś chciał odpalać wszystkie sekcje w jednym momencie.
*

Offline zimas

  • * 20
  • 0
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2018, 03:02:09 pm »
Ja chcę zastosować wall pluga do elektro zaworu na głównej rurze doprowadzającej wodę do domu w scenie zalanie ma wyłączyć wall pluga tym samym ma odciąć wodę w domu
Ma to sens ?
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:43:58 pm »
Co z tego, że jest nowy z-wave jak trzeba dodatkowo montować 6 przekaźników... Jeśli zasięg wystarcza to nie ma sensu montować double switchy. Moduł double switch jest tylko pod 230V także, aby sterować 24V musimy zamontować dodatkowe przekaźniki. Nie znam żadnego instalatora, który robi nawadnianie na double switchach.
Dodatkowo jesteś wyjątkiem, że tyle w jednym momencie możesz odpalić. Standardowo ciśnienie jest na tyle niskie, że jedna sekcja + kroplujący to już za duzo. Biorąc pod uwagę dodatkowe spadki ciśnienia w okresie letnim jest to złe rozwiązanie. Własnie taki mam problem u jednego klienta, że nawet jedna sekcja to za dużo i ogrodnik będzie zmniejszać ilość zraszaczy na lini, aby to działało prawidłowo.
Trzecia rzecz to i tak się montuje jeden zasilacz, ale mocniejszy zamiast 6 nawet jak byś chciał odpalać wszystkie sekcje w jednym momencie.
Ale po co się tak spinasz... po raz kolejny Ci tłumaczę że jak zastosuję 6 przekazników to mam zawsze większe pole manewru. To że Ty masz problem u klienta z ciśnieniem nie oznacza że każdy tak ma... Ja akurat znam kilka osób które dokładnie mają zrobiony system tak jak ja na double switch'ach i chodzi to u nich wyśmienicie. Ale nie będę się z tobą przerzucał argumentamim bo i po co... zapodałem swój punkt widzenia a każdy robi jak chce. 
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sterowanie elektrozaworami
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2018, 09:17:03 pm »
Spieram się tylko o wykorzystanie relay switch zamiast double. Przecież w wersji z relay switch (3 szt) + zasilacz 24V (1 szt). Masz sterowanie 6 sekcjami oddzielnie.
Przy zastosowaniu double switchy trzeba mieć 3 double switche + 6 przekaźników + zasilacz 1szt + dużo połączeń i kabelków ;)

Z ciśnieniem wody niestety w okresie letnim większość ma problem. Mam tak u siebie, na działce i u 3 klientów. Także nie jest to odosobniony przypadek. Jak masz dobre ciśnienie to się ciesz:)