Stacja pogodowa

  • 11 Odpowiedzi
  • 5175 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stacja pogodowa
« dnia: Maj 10, 2017, 02:12:51 pm »
Jaką stację pogodową na zewnątrz możecie polecić? Może być na kablu. Najważniejsze aby dobrze współpracowała z Fibaro.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2017, 02:30:08 pm »
Najprościej wykorzystać Netatmo. Później Davis, ale to już całkowicie inna cena.
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2017, 02:52:46 pm »
Baterie w zimie w Netatmo przy naszym klimacie dadzą radę czy zasilacz od pierwszego startu podłączać?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2017, 05:21:17 pm »
Wytrzymują jedną zimę. Plusem jest prostota i cena. Jest plugin stworzony przez Fibaro, ale polecam inny gdzie mamy dużo więcej informacji.
Dodatkowo później można dokupić sobie czujnik deszczu.

P.S Jak byś chciał kupić daj znać to postaram się dać dobrą cenę.
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2017, 06:08:54 pm »
Wyslij na slawek(malpa)valter.pl
*

Offline accept

  • * 1
  • 0
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2017, 06:47:45 am »
Możesz powiedzieć jaką wtyczkę polecasz? gdzie ją instalujesz?

Wytrzymują jedną zimę. Plusem jest prostota i cena. Jest plugin stworzony przez Fibaro, ale polecam inny gdzie mamy dużo więcej informacji.
Dodatkowo później można dokupić sobie czujnik deszczu.

P.S Jak byś chciał kupić daj znać to postaram się dać dobrą cenę.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2017, 09:22:01 am »
Jest wbudowany plugin w HC2 i HCL.
*

Offline grzesieklistek

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: GrzesiekL
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2017, 11:01:58 pm »
Jest jest ciekawe kurcze dlaczego nie działa :(
nie używam wirtualnego urzadzenia tylko ten plugin.
Podałem maila (nazwa) podałem hasło, na stronce dev,netatmo ustaliłem CLient id i secret id ale wciąż nie mam połączenia z serwerem... ręce opadają mi juz. Według wskazuwek po założeniu konta na netatmo przy ustalaniu Client ID i secret ID mozna wymyślać adresy i pisać bzdury bo to tylko do wygenerowania kluczy no i tak zrobiłem ale działac dalej nie działa. K,,,a
*

Offline capulet

  • ** 30
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2017, 11:47:30 am »
Ja robiłem z tej instrukcji:

http://applemobile.pl/testujemy-fibaro-jak-dodac-plugin-netatmo-oraz-wygenerowac-client-id-i-client-secret-ktore-potrzebuje-fibaro-do-komunikacji-ze-stacja-netatmo/

Wszystko działa jak należy :) widzi wszystkie czujniki. Jedyną wadą netatmo jest odświeżanie danych co 15 min i tego się już nie przeskoczy.
*

Offline amis

  • * 14
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: AMiS
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2018, 08:08:02 pm »
Wytrzymują jedną zimę. Plusem jest prostota i cena. Jest plugin stworzony przez Fibaro, ale polecam inny gdzie mamy dużo więcej informacji.
....

Dzień dobry, czy mogę prosić o info jaki inny lepszy plugin zastosować zamiast gotowca fibaro?
*

Offline capulet

  • ** 30
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2018, 10:47:11 pm »
Witam, ja natomiast mam problem techniczny z urządzeniami netatmo. Zakupiłem dwie stacje, w obu stacjach czujniki zewnętrze rozładowują nowe baterie w około tydzień czasu. Stacje były kupione od różnych dostawców. Na dodatek w jednej ze stacji przestało znajdować sieć Wi-Fi więc stała się całkowicie bezużyteczna. Gwarancja producenta już minęła. Czy spotkał się ktoś z was z podobnym problemem ?
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: Stacja pogodowa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2019, 10:46:42 am »
Witam, ja natomiast mam problem techniczny z urządzeniami netatmo. Zakupiłem dwie stacje, w obu stacjach czujniki zewnętrze rozładowują nowe baterie w około tydzień czasu. Stacje były kupione od różnych dostawców. Na dodatek w jednej ze stacji przestało znajdować sieć Wi-Fi więc stała się całkowicie bezużyteczna. Gwarancja producenta już minęła. Czy spotkał się ktoś z was z podobnym problemem ?

U mnie problem z bateriami wystąpił jak kupowałem kiepskie baterie :( z marketów. Teraz idę do sklepu elektronicznego, proszę Pana o świeżą baterię, biorę paragon, sprawdzam miernikiem napięcie.

Ostatnio do firmy kupiłem baterie od króliczka w Oby i po włożeniu do smart zamka dostałem komunikat rozładowane :D