Wall Plug - automatyczne wyłaczenie

  • 8 Odpowiedzi
  • 4564 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« dnia: Wrzesień 20, 2015, 07:29:26 pm »
Witam,
Mam pewien problem z Wall Plugiem.
Jest on podłączony do piekarnika (max. moc ok. 3kW, jednak prakyczna - z pomiarów - mox max jest poniżej 2,8kW).
Przez pewiem czas wszystko dzialalo OK ale dzisiaj zaczeły się problemy.
Podczs używania piekarnik wyłaczał sie kilkukrotnie.
Do tej pory wszystko działało porawnie (wielokrotnie odbywało się pieczenie)

Po "interwecji" żony wyłaczyłem Wall Pluga i piekarnik wykonał zadanie - był obiad :):)

Teraz pytanie - z jednej strony podana jest moc max 2,5 kW ale przekroczenie 10% nie powinno skutkować wyłaczeniem - parametr odpowiedzialny za odłaczenie ustawiony na max. Nie zaobserwowałem jaki był kolor na pierscieniu ale w aplikacji nie było jakis wielkich skoków mocy.

Czy w zwiazku z tym problem polega na uszkodzeniu Wall Pluga *czy mam go reklamowac do Fibaro) czy jest jeszcze coś co trzeba ustawić aby sie nie wyłączał.

Pozdrawiam
Piotr Br
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2015, 11:01:07 am »
Po to jest moc 2500W aby jej nie przekraczać. Jeśli chwilowo przekroczone będzie na 2800 ok, ale piekarnik nie jest urządzeniem które przez kilka sekund potrzebuje 2800W. Jeśli chcesz spowodować spalenie się urządzenia lub nawet coś gorszego to ok, ja za nic bym tak nie zainstalował tego u klienta.
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2015, 02:02:43 pm »
Viperlodz - generalnie masz racje :)

Ale popatrz na poniższy wykres zużycia typowego dla tego piekarnika:) Moc max nie przekroczyła 3kW (a tyle napisano w karcie katalogowej jako obciązenie chwilowe)

Nie wygląda to aż tak tragicznie.

Przy okazji wyłączenia (było ich kilka) miały miejsce nie na początku lecz po połowie okersu używania gdy pobrana moc była w granicach 2,5kW.


Moje pytanie było - czy uszkodzony jest Wall Plug czy też jest jakis problem z konfiguracją, bo jak mi się wydaje to nie powinno być związane z przeciążeniem urządznia.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2015, 05:58:03 pm »
Możliwe, że uszkodzony przy takim stosowaniu, ale ciężko to stwierdzić. Odeślij na gwarancję.
Patrząc na wykres to przekroczyłeś przez około 10min było prawie 3kW. To jest dość duża zmiana (około 16% ponad normę). Mam nadzieję, że masz gdzieś obok czujnik dymu;)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2015, 07:30:04 pm »
viperlodz: dlaczego nie protestujesz. !!!
Piotr B. : rozumiem że nie znasz się na elektryce ale weź to chociaż na zdrowy rozsądek. Max chwilowe obciążenie Wall Pluga jest 2500 W i to tylko pod warunkiem, że Twoje gniazdo potrafi odprowadzić odpowiednią ilość ciepła. Zauważ, że to urządzenie jest malutkie i nie ma jak odprowadzać ciepła jak tylko przez bolce. Nawet traktowanie Wall Plug-a obciążeniem 2 000 W przez długi okres może się źle skończyć, jeżeli nie ma odpowiedniego odprowadzania ciepła.
Wall Plug absolutnie nie nadaje się do sterowania piekarnikiem. Nawet moduł 1x3KW się do tego nie nadaje. Tego się tak nie robi.
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2015, 11:58:16 am »
wiem wiem troszke to było przesadzone - w moim wypadku nir chodzi o sterowania ale o pomiar i dlatego nie "zaświeciła mi" sie lampka ostrzegawcza o przeciązeniu.

W instrukcji doczytałem się ze można ustawić wyłącznie na 3,8kW i to mnie trochę zmyliło.

Co mnie zaciekawiło to jest samoczynne wyłaczanie się Wall pluga ale jest już odłączony i zobaczymy czy bedzie działał z mniejszymi odbiorami.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2015, 12:26:15 pm »
Niestety często protesty nic nie dają. Jak się ktoś uprze to nic nie działa;)
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2015, 04:26:18 pm »
Cytuj
W instrukcji doczytałem się ze można ustawić wyłącznie na 3,8kW i to mnie trochę zmyliło.

Co mnie zaciekawiło to jest samoczynne wyłaczanie się Wall pluga

zabezpieczenie temperaturowe xD
*

Offline Lesław

  • ** 40
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.550
Odp: Wall Plug - automatyczne wyłaczenie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2015, 10:22:38 pm »
viperlodz: dlaczego nie protestujesz. !!!
(...)
Wall Plug absolutnie nie nadaje się do sterowania piekarnikiem. Nawet moduł 1x3KW się do tego nie nadaje. Tego się tak nie robi.
Ale nie powiedziałeś jak się robi... :D

I słusznie. Moim zdaniem zdalne sterowanie urządzeniami typu płyta grzewcza, piekarnik, czajnik, które mogą spowodować POŻAR to ewidentne proszenie się o kłopoty.
Nie bez przyczyny po zaniku prądu w płycie grzewczej musisz ustawić godzinę żeby ruszyła. W ten sposób urządzenie wymusza obecność użytkownika podczas uruchomienia.
Oczywiście idealnie byłoby mieć możliwość WYŁĄCZANIA tych urządzeń, jednak póki co "drzwi są zawsze wejściowo wyjściowe" :D