Włącznik Walli Switch - podświetlenie

  • 5 Odpowiedzi
  • 1931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Costus

  • * 12
  • 0
Włącznik Walli Switch - podświetlenie
« dnia: Maj 24, 2019, 03:59:28 am »
Dzień Dobry
Mam kilka włączników z serii Walli Switch - w każdym przypadku są podłączone do włącznika 2 różne rodzaje świateł (np. światła sufitowe i halogenowe w kuchni). Czy jest możliwe żeby pierścień w stanie włącznika OFF mógł mieć 2 różne podświetlenia? Np. zielony dla  świateł sufitowych a czerwony dla halogenów. Na ten moment jedyne co udało mi się zrobić to zmianę kolorów przy włączeniu - czyli włączając np. światła sufitowe górna część podświetlenia podświetla mi się na zielono, dolna - odpowiedzialna za halogeny jest nie włączona i świeci na czerwono. W momencie włączenia również halogenów i ta część podświetlenia podświetla się na zielono (cały pierścień jest wtedy w trybie ON na zielono).
*

Offline Costus

  • * 12
  • 0
Odp: Włącznik Walli Switch - podświetlenie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2019, 04:28:20 am »
Jeszcze mam jedno pytanie  :) - jestem laikiem w tych sprawach - czy włącznik Walli może pracować jako schodowy (jak wtedy to podłączyć?)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Włącznik Walli Switch - podświetlenie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2019, 08:30:38 am »
Nie ma opcji schodowej. Do tego jest walli controller który nie jest jeszcze dostępny.
*

Offline Costus

  • * 12
  • 0
Odp: Włącznik Walli Switch - podświetlenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2019, 11:49:51 am »
dziękuję bardzo
*

Offline Costus

  • * 12
  • 0
Odp: Włącznik Walli Switch - podświetlenie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2019, 12:59:57 pm »
Wracam do tematu wykorzystania przełącznika Walli jako schodowego. Udało się mi ten temat rozwiązać w ten weekend   :)i to dzięki uprzejmości Pana Łukasza ze ***. Podzielę się swoją wiedzą - może się komuś przyda:
Aby Walli Switche działały jako przycisk schodowy należy podłączyć je do instalacji w sposób klasyczny (wg instrukcji dołączonej do produktu) oraz stworzyć następujące sceny:
1. Jeżeli zmieni się stan przycisku A na Walli Switchu umieszczonym na dole schodów to zmień również stan przycisku A na Walli Switchu umieszczonym na górze schodów.
2. scena odwrotna do tej z poz. 1. Jeżeli zmieni się stan przycisku A na Walli Switchu umieszczonym na górze schodów to zmień również stan przycisku A na Walli Switchu umieszczonym na dole schodów
Tworzymy po 2 sceny ON i analogicznie po 2 OFF (na każdy przełącznik). Od soboty śmiga aż miło  :)
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2019, 04:09:13 pm wysłana przez viperlodz »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Włącznik Walli Switch - podświetlenie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2019, 04:13:25 pm »
W ten sposób to można i tak samo z wykorzystaniem Walli Controlera, którego na razie nie ma w sprzedaży, ale w ten sposób montujesz 2 moduły zamiast jednego i standardowego włącznika.

Przykładowo wybierając moduł fibaro double switch wystarczy jeden do zastosowania schodowego/krzyżowego.