Pilot do Sony Bravia

  • 9 Odpowiedzi
  • 7172 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Pilot do Sony Bravia
« dnia: Październik 20, 2017, 02:00:24 am »
Szukałem wczoraj jakiegoś działającego kodu umożliwiającego sterowanie do telewizorów Sony Bravia. Jako że nic sensownego/działającego już nie mówiąc kompletnego nie znalazłem postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce :)

W załączonym linku urządzenie wirtualne wraz z potrzebnymi scenami oraz instrukcją jak to uruchomić.

https://github.com/aleksander-lurie/fibaro-sony-bravia-pilot

Pilot jest w 99% odwzorowany z pilota z załącznika (i wygląda jak ten z drugiego :P). Zamieniłem jedynie przycisk Google Play z YouTuBe bo akurat tego używam, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie dopasować do swoich preferencji. Kolejna rzecz to mały hack na powrót do trybu TV. Niestety nie udało mi się odnaleźć kodu IRCC do tej funkcji więc na ten moment jest uruchamiany Guide i zaraz po nim Exit :P

Mam nadzieję, że się przyda :D
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2017, 02:29:13 am wysłana przez wirusss »
*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2017, 12:36:56 am »
Witam,
wykonuje wszystko zgodnie z instrukcją, ale mam problem z interpretacją tych wytycznych:

create variables: SB_APP, SB_APPCTRL_SCENEID, SB_IRCC, SB_PILOT_SCENEID, SB_PSK
set your sony bravia key to the SB_PSK variabe
set your Sony Bravia Pilot scene id to the SB_PILOT_SCENEID
set your Sony Bravia App Control scene id to the SB_APPCTRL_SCENEID

Proszę o podpowiedź jak stworzyć te zmienne
*

Offline danko

  • * 2
  • 0
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2017, 09:15:22 pm »
Witam

Jestem początkujący jeśli chodzi o fibaro. Mam HCL (niestety tylko Lite) i parę rzeczy już ogarnąłem. Została jeszcze jedna,  pilot do tv Sony na andku. Może ktoś zasugerować gdzie się można w ten temat zagłębić (wiem, że trzeba robić wirtualne urządzenie). Chciałbym go tak zrobić żeby mieć główne funkcje: on/off (osobno lub żeby było to sygnalizowane jaki jest stan), program +/- i dźwięk +/-/wyciszenie.
Z góry dzięki za odp i sugestie. (niestety cierpię na brak czasu, żeby samemu rozkminić więc proszę o pomoc)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2017, 09:23:07 pm »
Na HCL za dużo nie zrobisz.
*

Offline danko

  • * 2
  • 0
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2017, 06:42:29 pm »
Ok wiem, że to okrojone. Jestem tego świadomy ale na początek musi wystarczyć. Wracając do tematu. Da się chociaż zrobić włącz i wyłacz. Zrobiłem urządzenie wirtualne, wpisałem ip i zrobiłem 2 przyciski on i off. Znalazłem na pewnej stronie kody do tych funkcji on: AAAAAQAAAAEAAAAuAw== itd. Wklejam to w pole przycisku ale niestety nie działa. Jest jakaś formuła żeby to czymś poprzedzić aby działało.? Help :)

PS.
W sumie to powinienem zapytać na początku czy w ogóle da się zrobić tego pilota na HCL . Albo czy cokolwiek się da?
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 06:53:09 pm wysłana przez danko »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2017, 09:55:38 pm »
Tak jak już napisałem na HCL raczej nie da rady. Przynajmniej nie w prosty sposób. Nie możesz wykorzystać LUA więc nie masz jak przesłać komendy prawidłowo.
*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2017, 10:37:17 pm »
W pilocie zmieniłem przyciski na on i off, następnie w każdym z nich dodałem polecenie, aby ustawiały zmienną na on i off, która to ma sterować m.in. roletami. Kiedy używam wirtualnego pilota to zmienne działają, jednakże proszę o podpowiedź jak zrobić, aby zmienne reagowały także na włączanie i wyłączanie normalnym pilotem bo z tym mam problem.
Z góry dzięki za pomoc
*

Offline m4o

  • * 3
  • 1
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2017, 01:59:30 pm »
Witam,
O jaki klucz Sony Bravia chodzi ?  :-\
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2018, 11:59:17 am »
Witam. Zapraszam do pobrania najnowszej wersji pilota.
Poprawione przełączanie do TV mode, dodana możliwość sterowania wieloma telewizorami (ip wpisywane w konfigurację urządzenia wirtualnego zamiast bezpośrednio do scen).
Sceny dodajemy jednorazowo natomiast urządzenie wirtualne możemy sobie zaimportować wielokrotnie :)

@m4o
Aby sterować swoim telewizorem musisz wejść w jego ustawienia sieci:
Ustawienia -> Sieć -> Konfiguracja sieci domowej -> Kontrola IP
tutaj musisz włączyć opcję Prosta kontrola IP oraz ustawić klucz wstępny, ten sam klucz musisz ustawić w pilocie Sony dla Fibaro
*

Offline Pieta

  • * 1
  • 0
Odp: Pilot do Sony Bravia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2019, 01:37:39 am »
Witam,
Próbując zaimportować plik z pilotem jako nowe urządzenie wirtualne dostaję komunikat:
Operacja nie mogła zostać zakończona poprawnie i została przerwana. Treść błędu: Malformed vfib file

Resztę z opisu udało mi się zrobić :-)

Pozdrawiam.