Problem z centralką SATEL

  • 5 Odpowiedzi
  • 3731 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Problem z centralką SATEL
« dnia: Czerwiec 02, 2016, 08:59:38 am »
Hej,

Coś mi sie pozajączkowało z centralką SATEL i przestała sie komunikowac z Fibaro. Chciałem coś z tym zrobić więc próbowałem przeładować konfiguracje SATEL'a niestety próba przeładowania konfiguracji sie nie konczy, popup wyświetla cały czas progress na poziomie 0%. W związku z nieudaną próbo przeładowania konfiguracji postanowiłem usunąc urzadzenie SATEL z centralki, niestety ta próba też konczy sie niepowodzeniem - fibaro w logu mówi coś takiego "ID 920: Usunięcie urządzenia prawidłowe" niestety Satel nadal jest widoczny na stronie HC ... Czy istnieje jakakolwiek inna opcja usuniecia urzadzenia aniżeli strona WWW HC2 ??

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdr.
Youka
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Problem z centralką SATEL
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2016, 10:03:49 am »
Zobacz czy masz połączenie z ETHM. Kiedyś miałem taki problem z przeładowaniem bo switch siadł po drodze i nie było połączenia z ethm'em.
*

Offline Kamol_

  • * 14
  • 1
Odp: Problem z centralką SATEL
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:40:24 pm »
U mnie pomagał tylko restart Satela tzn - odłączamy zasilanie skrzynki i następnie otwieramy ją i odłączamy akumulator. Po odczekaniu kilku sekund akumulator podłączamy ponownie i powraca komunikacja z HC-2 nic nie trzeba usuwać.

*

Offline MarcinFibaro

  • * 5
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.90
Odp: Problem z centralką SATEL
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:04:53 pm »
Panowie :) wystarczy zrobić aktualizacje modułu ETHM-1 :) Satel przyznał się do błędu powodującego ciągłe rozłączanie. W najnowszej wersji 2.03 problem został rozwiązany :) Przetestowano na własnej skórze oraz moich klientów :)


Pozdrowionka
Odp: Problem z centralką SATEL
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2016, 08:04:07 pm »
czy możesz podesłać info jak zrobić aktualizację ethm?
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: Problem z centralką SATEL
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2017, 11:27:58 pm »
ETH aktualizujesz przez port szeregowy. Potrzebujesz komputer z portem szeregowym lub przejściówkę USB oraz kabel szeregowy dedykowany do modułu ETH. Jak już to masz to ściągasz plik aktualizacji ze strony satel, opalasz i czekasz jakieś 7 minut.

TYLKO BARDZO WAŻNE: przed aktualizacja ETH upewnijcie się że Wasza centrala ma odpowiedni firmware który współpracował z ETH w wersji 2.03.