Satel - problem przy alarmie

  • 11 Odpowiedzi
  • 6667 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Satel - problem przy alarmie
« dnia: Maj 26, 2015, 11:32:17 am »
W związku z tym, że firma F. mnie nie przestaje zadzwiwiać mam pytanie. Wczoraj w domu miałem alarm włamaniowy. Panowie robotnicy nie zrobili sobie wiele z mojej prośby, że wolno im chodzić tylko po garażu, a do domu nie wchodzić. Alarm się uruchomił i spoko. To co jest jednak ciekawe, że nawet po skasowaniu alarmu zawiesiła się komunikacja z F. Nie działały sceny i urzadzenia wirtualne korzystające z czujek alarmu. Taka sama sytuacja wystąpiła już kiedyś po zaniku prądu, musiałem zrestartować centrale i gra. Ktoś wie czym jest to spowodowane i jak sobie poradzić z czymś takim ?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2015, 02:20:46 pm »
Masz jakies czujki satela bezprzewodowe?
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2015, 02:29:05 pm »
żadnych
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2015, 04:27:01 pm »
Rysiu pewnie cos wymyśli, bo miał ten problem.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2015, 05:03:54 pm »
W związku z tym, że firma F. mnie nie przestaje zadzwiwiać mam pytanie. Wczoraj w domu miałem alarm włamaniowy. Panowie robotnicy nie zrobili sobie wiele z mojej prośby, że wolno im chodzić tylko po garażu, a do domu nie wchodzić. Alarm się uruchomił i spoko. To co jest jednak ciekawe, że nawet po skasowaniu alarmu zawiesiła się komunikacja z F. Nie działały sceny i urzadzenia wirtualne korzystające z czujek alarmu. Taka sama sytuacja wystąpiła już kiedyś po zaniku prądu, musiałem zrestartować centrale i gra. Ktoś wie czym jest to spowodowane i jak sobie poradzić z czymś takim ?
urządzenia Satela w interfejsie Fibaro były martwe ?
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2015, 05:06:11 pm »
Nie, nie update'a stanu po alarmie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2015, 05:29:55 pm »
sprawdź co masz w logu, czy HC2 w ogóle zarejestrował zmiany stanów. Może plugin się przycina i nie odbiera nic co wysyła Satel. Na 3.x nie było czegoś takiego.
To co pisał viperlodz to problem z bezprzewodówkami. W momencie dużego natężenia ruchu Z-wave w pobliżu centrali Abax-a , centrala Abax-a traci łączność z czujnikami (jest zagłuszona). Dzieje się to tylko w przypadku bardzo dużego ruchu np przebudowa tras Z-wave w dużej sieci.
*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2016, 09:56:19 pm »
Ciekaw jestem czy ktoś coś w tym temacie wymyślił - mam generalnie podobny problem. Fibaro widzis status czujek ale nie rejestruje stanu uzbrojenia alarmu. Tzn jak uzbrajam z klawiatury satela to fibaro nie widzi ze satel sie uzbroił jak uzbrajam z aplikacji mobilnej albo w WEB to działa normalnie. W scenach tez mam problemy z czytaniem stanu centrali ... jak naprzykład buduje scene w oparciu o zmienne czasowe (np. dni tygodnia i dodaje warunek że czuwanie alarmu jest wyączone to scena nie działa, jak robie taką samą scene bez sprawdzania stanu centrali to jest ok. Taka oto ciekawostka ...

Ktoś cos w tym temacie rozkminiał ??
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2016, 04:17:13 pm »
Witam,

U mnie to samo ... po zaniku prądu przestaje działać komunikacja Fibaro - Satel. Pomaga tylko flash centralki (tak jakby restart) po czy trzeba zrobić rekonfigurację w Fibaro i wszystko wraca do normy ...
Problem tylko w tym że jeśli jest zanik prądu a nie ma mnie w domu to opcje które miał wykonać Satel zadane poprzez Fibaro przestają działać ...

Rozwiązał już ktoś ten problem?
Czy to plugin w Fibaro się sypie?

Dodam że w Fibaro wszystko reaguje ale Satel nie wykonuje komend (tak jakby się nie widziały).

Z góry dziękuje za informację.

Krzysztof
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2016, 09:07:33 am »
Proponował bym zasilanie awaryjne:)
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2016, 10:36:20 am »
Satel ma swoje aku, a fibaro jest na UPS... więc to inna przyczyna... może przez to że switch jest bez zasilania który jest pomiędzy ruterem i satelem...?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Satel - problem przy alarmie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2016, 02:38:56 pm »
No jak switch nie ma zasilania to wiadomo że wytraca się połączenie w tym czasie.
Połączenie między HC2 a Satelem jest po eternecie.
Osobiście polecam zasilać awaryjnie router/switch, hc2, satel to wiadomo.