Stacja pogodowa NETATMO

  • 3 Odpowiedzi
  • 2674 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fart93

  • * 2
  • 0
Stacja pogodowa NETATMO
« dnia: Listopad 02, 2017, 09:00:06 pm »
Dzien dobry
Jestem tutaj nowym użytkownikiem i jeżeli to nie jest ten właściwy temat dla tego wątku to z góry przepraszam
Moje pytanie dotyczy podpięcia stacji pogodowej NETATMO do fibaro HTC2 a tak właściwie widoczności czujników zewnętrznych podpiętych do NETATMO mam tutaj na myśli czujnik wiatru i czujnik deszczu
Sama stacja po zastosowaniu pluginu dostępnego z poziomu HTC2 jest podpięta ale zaczytywane są tylko parametry stacji wewęntzrj i czujnika zewnętrznego nie widać danych dotyczących wiatru i deszczu pomimo tego że moduły te podpiete są do NETATMO
Czy ktoś juz może spotkał się z takim problemem
Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam jeżeli zamieściłem pytenie nie w tym miejscu
*

Offline capulet

  • ** 30
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Stacja pogodowa NETATMO
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2017, 10:45:50 pm »
U mnie było podobnie, nie widać było czujnika wiatru. Zrezygnowałem jednak z niego całkowicie z racji tego że informacje o prędkości wiatru przesyła co 15 min i nie można tego zmienić.
*

Offline fart93

  • * 2
  • 0
Odp: Stacja pogodowa NETATMO
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2017, 08:17:10 pm »
Można coś z tym zrobić pomiar z czujnika wiatru był widoczny w fibaro
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Stacja pogodowa NETATMO
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2017, 11:51:33 pm »
Można zainstalowąć zewnętrzne urządzenie wirtualne. Jednak tak jak kolega wspomniał ten czujnik jest tak informacyjny jak ten z internetu. Jeśli chodzi o czujnik deszczu to jest ok, jeśli chodzi o wiatr i np. markizę/ żaluzje fasadowe to zanim dostaniemy informację będą połamane.