Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska

  • 9 Odpowiedzi
  • 4409 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Ktoś kiedyś na lic.pl pytał o takie rozwiązanie. Na szybko wczoraj skrobnąłem. tu byl link do forum f.


« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 10:01:58 pm wysłana przez marecki_0luk1 »
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2017, 10:00:15 pm »
jesli chcesz czyms podzielic to super ale nie linkuj do forum f. i czytaj regulamin forum.
*

Offline Ganz_Conrad

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: ??
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2017, 06:14:05 am »
No bez jaj... a co ten link jakiś toksyczny jest? Jak ktoś go kliknie to będzie musiał przez pół roku leżeć na kozetce u psychologa?
co do regulaminu:
3) Zakaz linkowania do oficjalnych forów producentów,
4) Chcesz mieć dostęp do dużej bazy wiedzy, to twórz ją razem z nami. Podziel się,

3 punkt pozostaje w sprzeczności z 4. Jak chcecie budować bazę wiedzy, kopiując cały internet? Duplikując posty z innych źródeł?
Ignorowanie wiedzy zamieszczonej w innych miejscach sieci jest delikatnie mówiąc "nielogiczne".
Prędzej trzeba było wywalić cały post z dopiskiem "czytałem, tylko w sąsiedniej zakładce".
*

Offline wojtas810

  • *** 205
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 10:35:39 pm »
No ja pisałem i dopytywałem z 2 razy o taki rodzaj wirtualki ciesze sie ze juz jest :)

Skoro takie reguły ze nie wolno podlinkowywac dobrych wirtualek to ją zamieszce
zaznaczam ze nie ja jestem autorem tego tylko wrzucam projekt gotowy i chodzący
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2017, 12:07:33 am »
Szkoda chciałem pomóc :-( Ale chyba z powody takiej polityki  na forum tak mało nowych rozwiązań. Jak umieszczam kod, rozwiązanie na jakimś forum to raczej nie będzie mi się chciało tego samego robić na kolejnych kilku. Mało tego np najbardziej rozbudowane fora dotyczące Fibaro (domotique-fibaro.fr) czy właśnie fibaro.com zachęca do linkowania ciekawych rozwiązań a tępi bezmyślne duplikowanie. Jest to też wbrew zasadom dobrego programowania, co 5 źródeł tego samego programu? Jakaś modyfikacja i jak to synchronizować, co które ma być referencją. Tak zaśmieca się internet prowadzi się do niespójności informacyjnej.
Cóż ja swoich rozwiązań w takim razie tu umieszczać nie będę a pozostanę na domotigue (niestety dla niektórych to po francusku) i forum.fibaro.com w części polskiej dla typowo lokalnych rozwiązań a w części angielskiej dla uniwersalnych. Dla zainteresowanych, tam też napisałem jak rozbudować sterowanie SONOS'em o możliwość startowania playlist czy albumów spotify. Ale linku nie umieszczam bo mnie administrator zbanuje ;-)

*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2017, 05:51:28 am »
To może lepiej github? Po co umieszczać kod na forum, gdzie nie ma wersjonowania, powiadomień o aktualizacjach itp. Kod na githubie a na forach tylko linki ... sam korzystam ze skryptu znalezionego na domotique-fibaro.fr - jego kod leży właśnie na githubie.
Wilk syty i owca cała :)
... vendor agnostic ...
*

Offline zen

  • *** 171
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: Home Assistant
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2017, 11:20:45 am »
Ode mnie wielkie +1. Cały kod wrzucam na github

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

*

Offline Ganz_Conrad

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: ??
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:00:52 pm »
drboss, wywaliłem te powiadomienia mailowe (za dużo ich i nic nie wnoszą), ustawiłem w zależności od poziomu zanieczyszczenia. Nie zaglądałem szczegółowo w kod, ale można by powiadamiać tylko raz dziennie  i tylko wtedy, gdy zanieczyszczenie przekroczy jakiś poziom.
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:35:54 pm »
tak faktycznie przychodzą za często, pierwotnie myślałem że będzie dobrze jak powiadomienie przychodzi po każdej zmianie jakości. Nie przewidziałem że może to być nawet co godzinę. Jak będę miał chwilę to wpiszę warunek dla powiadamiania do ustawiania suwakiem przy zmianie z jakiego na jakie (krytycznej) ma wysyłać powiadomienie.
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Jakość powietrza v0.1 beta wg Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:49:07 pm »
Co do github stosuje ale wtedy kiedy zakładam że projekt będzie zaawansowany, będzie się rozwijał. A w przypadku takich doraźnie pisanych "szczepionek" zawsze stosowałem wpisy na forach.
A poza tym czy github nie znajduje się też na czarnej liście admina :-) to oczywiście żartem
Na github umieszczę pewnie VD do sterowania podlewaniem w oparciu o moduł 8 przekaźnikowy AVT. Muszę tylko zrobić bardziej uniwersalne wyliczanie ilości i załączeń podlewania bo obecnie wykorzystuję do tego dane ze stacji w własnej stacji Netatmo (faktyczna ilość mm opadu u mnie w ciągu ostatniego tygodnia, temperatura zewnętrzna) i czujnika deszczu. Muszę przepisać kod aby był uniwersalniejszy bo nie wszyscy mają netatmo i pobierał  temperaturę, prognozę przymrozków, historię opadów tak jak prognozy z openweathermap.org lub wunderground.com. Mam jednak obawy co do precyzyjności informacji o historii faktycznych opadów (300m od stacji meteo tych serwisów mogło już nie padać). Oczywiście można podłączyć coś tańszego od Netatmo np. czujnik deszczu jak do okien dający chociaż sygnał 0/1 czy padało czy nie i podłączyć go pod wejście jakiegoś modułu z-wave.