Urządzenie wirtualne uruchamia lub wyłącza gotowe sceny

  • 0 Odpowiedzi
  • 2928 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Rychu

  • * 1
  • 0
Urządzenie wirtualne uruchamia lub wyłącza gotowe sceny
« dnia: Styczeń 20, 2016, 01:17:30 pm »
Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy, tak samo jest z moją znajomością systemu Fibaro. Mam prośbę ponieważ posiadam centrlkę HCL i nie jestem w stanie napisać sceny, która dawała by mi możliwość użycia "else". Mam 2 sceny jedna która włącza piec, gdy temperatura spanie poniżej 25 stopni, a druga, która go wyłącza gdy ją przekroczy. Gdy sceny są aktywne chodzi to dobrze, lecz jest to domek do wynajęcia i nie zawsze są w nim goście. Wtedy dochodzą kolejne dwie sceny, które utrzymują temperaturę 10 stopni w pomieszczeniu. Tylko znowu muszę wchodzić i ustawiać sceny na aktywne. Dlatego piszę tutaj czy nie da się tego zrobić za pomocą urządzenia wirtualnego, które sprawdzi mi temperaturę w pokoju i jeśli mam włączoną opcję, że są goście aktywuje mi te dwie sceny i na zmianę będzieą się uruchamiały te sceny, aby utrzymać temperaturę. Jeśli da się to zrobić inaczej też proszę o podpowiedzi, ponieważ chce się uczyć, lecz nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś poradnika od czego można by zacząć pracę i jak ustawić chociaż dane dostępowe do centralki w przycisku żeby mi się łączył z centralką i uruchamiał dane sceny.

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.