Wizualizacja instalacji

  • 3 Odpowiedzi
  • 2111 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GS23

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: GS23
Wizualizacja instalacji
« dnia: Październik 23, 2022, 04:40:19 pm »
Witam
Chciałbym sobie stworzyć wizualizację podobne jak w załącznikach na podstawie danych uzyskanych z HC3. Na chwile obecną jedynie co mi przychodzi do głowy to export danych z HC3 do Domoticz i tam tworzyć sobie potrzebne grafiki.  Czy znacie może jakieś inne prostsze rozwiązanie, dzięki któremu mógłbym uzyskać podobny efekt?   Nie jestem niestety biegły w programowaniu także jeżeli można to prosiłbym w miarę możliwości jakiś prosty sposób.
Nie oczekuję gotowego rozwiązania, ale kierunku, który mam drążyć.   
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2022, 04:41:53 pm wysłana przez GS23 »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Wizualizacja instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2022, 08:46:06 am »
Robiliśmy coś takiego na zamówienie klienta z HC2 więc analogicznie jak w HC3. Natomiast jest z tym sporo pracy niestety i raczej nie pamiętam gotowego rozwiązania.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Wizualizacja instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2022, 10:40:14 am »
Podobne rozwiązanie miałem zrobione 10 lat temu na RPi ale hardware się skończyło po 8 latach pracy non stop.
O ile chcesz sam coś podziałać to proponuję kupić Lan kontroler gdzie da się wgrać schemat z panelem operatorskim i wyświetlać potrzebne dane online. Istnieje integracja przynajmniej z HC2 dla LK
https://tinycontrol.pl/media/documents/instrukcja_LAN_Kontroler_V30_LANKON-008_PL.pdf
*

Offline GS23

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: GS23
Odp: Wizualizacja instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2022, 06:34:44 pm »
Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
Kiedyś przeglądałem urządzenia tinycontrol ale nie wiedziałem że jest tam możliwość wgrania własnej grafiki, drążę temat  :-)
Jeszcze raz dzięki.