wideodomofon IP Safe S06

• 3 Odpowiedzi
  • 473 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wideodomofon IP Safe S06
« dnia: Sierpień 13, 2017, 08:02:21 pm »
Witam,

Mam wideodomofon IP Safe S06 chciałem go zintegrować z Fibaro, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś miał z nim do czynienia i ewentualnie jest w stanie jakoś pomóc? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
*

Offline andre

• Moderator Globalny
  • ***** 187
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.153,GRENTON, 4 x LK v2.0+OpenWRT+BLE+RPi...
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2017, 01:08:15 pm »
Mam co prawda IP Safe S03 a HC2 od roku służy jako podstawka pod paprotkę ale wiem, że Safe wysyła stream
protokołem rtsp, którego HC2 w\g trochę nieaktualnej mojej wiedzy nie obsługuje, więc pobranie strumienia video bezpośrednio z Safe przez HC2 nie zadziała. Co masz na myśli pisząc integracja bo jeżeli chodzi Ci o wyświetlenie obrazu z videodomofonu na smartphonie w aplikacji HC2 oraz sterowanie furką, bramą i oświetleniem to za pomocą PAW serwera i wirtualnych przycisków da się to zrobić a kolejna możliwość to wykorzystanie SIP(VoIP) , który obsługują oba urządzenia. Pytanie czy warto mając dedykowaną aplikację IP Safe pod Win i Androida?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2017, 01:23:41 pm »
O ile w sieci lokalnej nie ma problemu bo jest aplikacją Safe - chociaż męczę się z nią już jakiś czas / wiesza się przynajmniej raz na dzień. To po za domem mogę korzystać jedynie z voipa i tutaj nie ma funkcjonalności wideodomofonu. Dowiedziałem się że ma wyjść jakiś plugin Safe do Fibaro, ale puki co nie wiem jak podejść do tematu. Chciałbym mieć pełną funkcjonalność wideodomofon u w fibaro w domu i poza domem. Czyli jeżeli ktoś zadzwoni przy furtce to widzę go przez aplikację fibaro, mogę z nim porozmawiać oraz otworzyć furtkę lub bramę. Mam zewnętrzny adres ip, nie wiem czy to w czymś pomoże. Nie chciałbym tego robić na zasadzie VoIP.
*

Offline wojo2000

• * 18
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:55:41 pm »
Sam posiadam Safe IP i przy wszystkich inwestycjach jakie zrobiłem budując dom, to ta jedna była najgłupsza. 1500 wywalone w błoto. Ten produkt do niczego się nie nadaje. ALbo apka się wiesza albo cały domofon :(
Na 10 odwiedzających domofon działa może 2x.

P.S. Wielka firma haaatp... pisze że zintegrowali swój domofon z Fibaro, tylko jakoś nigdzie się tym nie chcą podzielić :)