wideodomofon IP Safe S06

• 6 Odpowiedzi
  • 1762 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wideodomofon IP Safe S06
« dnia: Sierpień 13, 2017, 08:02:21 pm »
Witam,

Mam wideodomofon IP Safe S06 chciałem go zintegrować z Fibaro, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś miał z nim do czynienia i ewentualnie jest w stanie jakoś pomóc? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
*

Offline andre

• Moderator Globalny
  • ***** 201
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.153,GRENTON, 4 x LK v2.0+OpenWRT+BLE+RPi...
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2017, 01:08:15 pm »
Mam co prawda IP Safe S03 a HC2 od roku służy jako podstawka pod paprotkę ale wiem, że Safe wysyła stream
protokołem rtsp, którego HC2 w\g trochę nieaktualnej mojej wiedzy nie obsługuje, więc pobranie strumienia video bezpośrednio z Safe przez HC2 nie zadziała. Co masz na myśli pisząc integracja bo jeżeli chodzi Ci o wyświetlenie obrazu z videodomofonu na smartphonie w aplikacji HC2 oraz sterowanie furką, bramą i oświetleniem to za pomocą PAW serwera i wirtualnych przycisków da się to zrobić a kolejna możliwość to wykorzystanie SIP(VoIP) , który obsługują oba urządzenia. Pytanie czy warto mając dedykowaną aplikację IP Safe pod Win i Androida?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2017, 01:23:41 pm »
O ile w sieci lokalnej nie ma problemu bo jest aplikacją Safe - chociaż męczę się z nią już jakiś czas / wiesza się przynajmniej raz na dzień. To po za domem mogę korzystać jedynie z voipa i tutaj nie ma funkcjonalności wideodomofonu. Dowiedziałem się że ma wyjść jakiś plugin Safe do Fibaro, ale puki co nie wiem jak podejść do tematu. Chciałbym mieć pełną funkcjonalność wideodomofon u w fibaro w domu i poza domem. Czyli jeżeli ktoś zadzwoni przy furtce to widzę go przez aplikację fibaro, mogę z nim porozmawiać oraz otworzyć furtkę lub bramę. Mam zewnętrzny adres ip, nie wiem czy to w czymś pomoże. Nie chciałbym tego robić na zasadzie VoIP.
*

Online wojo2000

• * 21
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:55:41 pm »
Sam posiadam Safe IP i przy wszystkich inwestycjach jakie zrobiłem budując dom, to ta jedna była najgłupsza. 1500 wywalone w błoto. Ten produkt do niczego się nie nadaje. ALbo apka się wiesza albo cały domofon :(
Na 10 odwiedzających domofon działa może 2x.

P.S. Wielka firma haaatp... pisze że zintegrowali swój domofon z Fibaro, tylko jakoś nigdzie się tym nie chcą podzielić :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2018, 02:44:29 pm »
Witam,
Ja urządzenie mam skonfigurowane lokalnie i zewnętrznie i działa bardzo dobrze. Na Ipad dzwoni po VOIP-ie, Obraz pojawia się płynny więc wychodzi na to że centrala obsługuje H264, ale tylko po Voipie. To dziwne że nie jest to udostępnione szerzej, jako podgląd domofonu trzeba ustawiać klatki zdjęć jpg. Generalnie potrzebuje przykładu jak stworzyć wirtualny przycisk http..
tzn. od producenta dostałem jak mam wysterować przekaźniki po http, ale ich komenda wygląda tak:
http://192.168.0.99/cgi-bin/alarmout_cgi?Output=1&pwd=admin&user=admin&Status=1&action=set

Jak to podpiąć pod przycisk??

Z góry dziękuję za odp..
*

Online wojo2000

• * 21
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2018, 05:24:11 pm »
Hej,

U mnie po wymianie centralki też znacznie lepiej działa. Z tym że ja korzystam tylko z ich dedykowanej aplikacji.
Jak masz to skonfigurowane z ipad?
*

Online wojo2000

• * 21
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2018, 10:16:44 am »
Dla zainteresowanych scena do otwierania i zamykania urządzeń podpiętych do domofonu SAFE IP z poziomu fibaro. Co nam to daje? Np. nie musimy mieć publicznego IP i oddzielnej aplikacji do korzystania z safeIP :)
local uri = [[/cgi-bin/alarmout_cgi?Output=[b]xxx[/b]&pwd=[b]yyy[/b]&user=admin&Status=1&action=set]];
local HC2 = Net.FHttp("[b]aaa.bbb.ccc.ddd[/b]")
local result, status, errorCode = HC2:GET(uri)
if tonumber(status) == 200 then
 fibaro:debug("success!")
else
 fibaro:debug("error... status:" .. status)
end
xxx - numer przekaźnika którym chcemy sterować (1, 2 lub 3)
yyy - hasło do konta admin (lub innego jak mamy założone)
aaa.bbb.ccc.ddd - adres IP Waszej centralki