wideodomofon IP Safe S06

  • 14 Odpowiedzi
  • 12094 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matus_20

  • * 11
  • 0
wideodomofon IP Safe S06
« dnia: Sierpień 13, 2017, 08:02:21 pm »
Witam,
 
Mam wideodomofon IP Safe S06 chciałem go zintegrować z Fibaro, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś miał z nim do czynienia i ewentualnie jest w stanie jakoś pomóc? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2017, 01:08:15 pm »
Mam co prawda IP Safe S03 a HC2 od roku służy jako podstawka pod paprotkę ale wiem, że Safe wysyła stream
protokołem rtsp, którego HC2 w\g trochę nieaktualnej mojej wiedzy nie obsługuje, więc pobranie strumienia video bezpośrednio z Safe przez HC2 nie zadziała. Co masz na myśli pisząc integracja bo jeżeli chodzi Ci o wyświetlenie obrazu z videodomofonu na smartphonie w aplikacji HC2 oraz sterowanie furką, bramą i oświetleniem to za pomocą PAW serwera i wirtualnych przycisków da się to zrobić a kolejna możliwość to wykorzystanie SIP(VoIP) , który obsługują oba urządzenia. Pytanie czy warto mając dedykowaną aplikację IP Safe pod Win i Androida?
*

Offline matus_20

  • * 11
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2017, 01:23:41 pm »
O ile w sieci lokalnej nie ma problemu bo jest aplikacją Safe - chociaż męczę się z nią już jakiś czas / wiesza się przynajmniej raz na dzień. To po za domem mogę korzystać jedynie z voipa i tutaj nie ma funkcjonalności wideodomofonu. Dowiedziałem się że ma wyjść jakiś plugin Safe do Fibaro, ale puki co nie wiem jak podejść do tematu. Chciałbym mieć pełną funkcjonalność wideodomofon u w fibaro w domu i poza domem. Czyli jeżeli ktoś zadzwoni przy furtce to widzę go przez aplikację fibaro, mogę z nim porozmawiać oraz otworzyć furtkę lub bramę. Mam zewnętrzny adres ip, nie wiem czy to w czymś pomoże. Nie chciałbym tego robić na zasadzie VoIP.
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:55:41 pm »
Sam posiadam Safe IP i przy wszystkich inwestycjach jakie zrobiłem budując dom, to ta jedna była najgłupsza. 1500 wywalone w błoto. Ten produkt do niczego się nie nadaje. ALbo apka się wiesza albo cały domofon :(
Na 10 odwiedzających domofon działa może 2x.

P.S. Wielka firma haaatp... pisze że zintegrowali swój domofon z Fibaro, tylko jakoś nigdzie się tym nie chcą podzielić :)
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2018, 02:44:29 pm »
Witam,
Ja urządzenie mam skonfigurowane lokalnie i zewnętrznie i działa bardzo dobrze. Na Ipad dzwoni po VOIP-ie, Obraz pojawia się płynny więc wychodzi na to że centrala obsługuje H264, ale tylko po Voipie. To dziwne że nie jest to udostępnione szerzej, jako podgląd domofonu trzeba ustawiać klatki zdjęć jpg. Generalnie potrzebuje przykładu jak stworzyć wirtualny przycisk http..
tzn. od producenta dostałem jak mam wysterować przekaźniki po http, ale ich komenda wygląda tak:
http://192.168.0.99/cgi-bin/alarmout_cgi?Output=1&pwd=admin&user=admin&Status=1&action=set

Jak to podpiąć pod przycisk??

Z góry dziękuję za odp..
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2018, 05:24:11 pm »
Hej,

U mnie po wymianie centralki też znacznie lepiej działa. Z tym że ja korzystam tylko z ich dedykowanej aplikacji.
Jak masz to skonfigurowane z ipad?
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2018, 10:16:44 am »
Dla zainteresowanych wirtualka do otwierania i zamykania urządzeń podpiętych do domofonu SAFE IP z poziomu fibaro. Co nam to daje? Np. nie musimy mieć publicznego IP i oddzielnej aplikacji do korzystania z safeIP :)
local uri = [[/cgi-bin/alarmout_cgi?Output=XXX&pwd=YYY&user=admin&Status=1&action=set]];
local HC2 = Net.FHttp("AAA.BBB.CCC.DDD")
local result, status, errorCode = HC2:GET(uri)
if tonumber(status) == 200 then
 fibaro:debug("success!")
else
 fibaro:debug("error... status:" .. status)
end
XXX - numer przekaźnika którym chcemy sterować (1, 2 lub 3)
YYY - hasło do konta admin (lub innego jak mamy założone)
AAA.BBB.CCC.DDD - adres IP Waszej centralki
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2020, 12:50:46 am wysłana przez wojo2000 »
*

Offline Wojtekk12

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: SafeIP
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2019, 10:20:47 pm »
Mimo negatywnej oponi tutaj kupilem Safe i jestem mega zadowolony, a się zastanawiałem miedzy safe a intercom fibaro. Myślicie że jest szansa na jakiś normalny plug-in fibaro dla safe?
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2020, 01:16:01 pm »
Mimo negatywnej oponi tutaj kupilem Safe i jestem mega zadowolony, a się zastanawiałem miedzy safe a intercom fibaro. Myślicie że jest szansa na jakiś normalny plug-in fibaro dla safe?

A jak teraz masz dodane do fibaro?
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2020, 04:49:27 pm »
@wojo2000
Skoro pokazałeś się na forum to zrób porządek ze skryptem, który sam zamieściłeś ponad rok temu 3 posty niżej bo po pierwsze to nie jest scena jak piszesz tylko wirtualka skopiowana dość niechlujnie i nie ma prawa w tej postaci działać a nowi użytkownicy bez doświadczenia nie poprawią  tego sami.
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2020, 12:57:41 am »
@wojo2000
Skoro pokazałeś się na forum to zrób porządek ze skryptem, który sam zamieściłeś ponad rok temu 3 posty niżej bo po pierwsze to nie jest scena jak piszesz tylko wirtualka skopiowana dość niechlujnie i nie ma prawa w tej postaci działać a nowi użytkownicy bez doświadczenia nie poprawią  tego sami.

Dzięki za zwrócenie uwagi - poprawiłem.
Skoro jesteś autorytetem na forum to nie wprowadzaj ludzi w błąd i zrób porządek w swoim pierwszym poście w tym wątku. Bo jak podaje się jakieś info to najlepiej najpierw je sprawdzić (rtsp -> patrz dokumentacja).
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2020, 10:18:48 am »
@wojo2000
Dziękuję za zrobienie poprawki - sprawa zakończona.
wojo2000 napisał:
Cytuj
...Bo jak podaje się jakieś info to najlepiej najpierw je sprawdzić (rtsp -> patrz dokumentacja).
Sprawdzałem na dowód czego wklejam fragment instrukcji użytkownika oficjalnej dokumentacji Safe S03
Cytuj
8.8. RTSP
Poprzez włączenie funkcji RTSP, można otrzymać w czasie rzeczywistym strumień wideo z
bramofonu przy użyciu różnych player-ów, które obsługują standardowy protokół RTSP (klienci RTSP), na przykład, VLC, Quick Time, Real Player, itp.
Poniższy wiersz poleceń jest używane do uzyskania dostępu do strumienia wideo za
pośrednictwem klientów RTSP:
rtsp://<IP>:<PORT>/av<X>_<Y>, gdzie:
? <IP> – adres IP bramofonu;
? <PORT> – port RTSP bramofonu (domyślnie – 554.);
? <X> – polecenie kanału strumienia wideo. Kanały są liczone od "0". Panel zewnętrzny
posiada tylko jeden kanał, więc trzeba wpisać "0".
? <Y> – polecenie profilu strumienia wideo: 0 - główny strumień, 1 – strumień alternatywny.
Rozdział 8
Instrukcja użytkowania bramofonu Safe IP 03
Oto przykład: rtsp://192.168.0.99:554/av0_0.
Typ kodowania strumienia wideo, jest określony w ustawieniach kodowania.
UWAGA!
Szybkość transmisji zależy od kanału dostępu podanego przez dostawcę usług internetowych po podłączeniu do bramofonu poprzez Internet.
Włącz: włącz funkcję RTSP.
Włącz uwierzytelnianie: zaznacz tę opcję, jeżeli musi stosować procedurę autoryzacji do
odbioru strumienia RTSP. W tym przypadku należy zastosować następujące polecenie:
rtsp://<IP>:<PORT>/av<X>_<Y>&user=<USER>&password=<PASS>, gdzie<USER> – to nazwa
użytkownika, <PASS> – hasło.
Oto przykładowy wiersz poleceń:
rtsp://192.168.0.99:554/av0_0&user=<admin>&password=<admin>.
Rozmiar pakietu: ustawianie odpowiedniej wielkości pakietu danych. Domyślnie: 1460.
Port: port RTSP. Domyślnie: 554. (przy przekierowaniach proponuje się zmianę portów)
Naciśnij przycisk [Zapisz], aby zastosować nowe ustawienia.
PS Nie jestem autorytetem a tylko hobbystą automatyki domowej.
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2020, 03:54:19 pm »
@andre, ja też jestem hobbystą automatyki domowej :), któremu ciągle brakuje czasu, żeby skończyć projekt swojego intelagnetengo domu :D
Jeżeli ktoś chce podpiąć kamerę safeip do fibaro to instrukcja jest w tym dokumencie: API, HTTP – Interface Specification.

przykładowa ścieżka do jpeg
http://192.168.88.187/cgi-bin/images_cgi?channel=0&user=admin&pwd=admin

P.S. czy udało się komuś skonfigurować safeip+fibaro wykorzystując VoIP?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2020, 06:28:21 pm wysłana przez wojo2000 »
*

Offline bruderko

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Bruder
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2020, 01:36:05 pm »
Mimo negatywnej oponi tutaj kupilem Safe i jestem mega zadowolony, a się zastanawiałem miedzy safe a intercom fibaro. Myślicie że jest szansa na jakiś normalny plug-in fibaro dla safe?
Myślę, że każdy kto miał okazję "pobawić się" Intercom Fibaro i przebrnął przez proces jego konfiguracji to zrobił to raz w swoim życiu i więcej się nie podejmie  :P
Co do domofonu Safe urządzenie ciekawe aczkolwiek nie pozbawione wad. O ile z urządzeniami opartymi o Android działa całkiem fajnie, lokalnie po IP zdalnie np po protokole SIP to już ograniczenia z i'OS sprawiają że korzystanie z niego staje się nieco "up...iwe" nawet przy korzystaniu z oryginalnej aplikacji.
No i tu pojawia się mój problem. Otóż mam klienta który ma zamontowane Fibaro z centralką HC2 (do sterowania używa iPad Air2 z 2019roku w ramce podtynkowej) i potrzebował domofon działający zdalnie, zamontowałem więc Safe 06 (klient ma tel z Androidem więc nie było problemu). Wszystko szło dobrze do momentu próby integracji obu systemów. Posiada ktoś może instrukcję ja tego dokonać? O ile w ogóle jest możliwe?    :P
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: wideodomofon IP Safe S06
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2020, 03:46:30 pm »
Nie ma integracji pełnej z tym domofonem.