Integracja Gate - jak to się robi?

  • 3 Odpowiedzi
  • 4821 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RafaKo

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: RafaKo
Integracja Gate - jak to się robi?
« dnia: Maj 12, 2018, 10:43:54 am »
Witam drodzy forumowicze,

Od pewnego czasu jestem użytkownikiem systemu Grenton i mam go skonfigurowanego do kontroli oświetlenia i ogrzewania.

Wczoraj otrzymałem maila z firmy Grenton, że dostępny jest w sprzedaży moduł do integracji modbus- i tutaj do was pytanie:

Czy uda mi się samodzielnie podłączyć taki moduł do klimatyzatora? Mój klimatyzator można podłączyć do bramki modbus i rozumiem , że jak po stornie Grentona dołożę ten ich nowy moduł, to będzie można to razem spiąć - tylko co dalej? Trochę kiedyś programowałem w VBA, tutaj jest też język skryptowy... ale czy mają już koledzy jakieś doświadczenia z tym modułem, czy to będzie proste by jakoś ustawiać parametry klimatyzatora przez ten moduł?

Aha, czy trzeba na coś zwrócić też uwagę przy łączeniu tych modułow modbus - to znaczy jakiś specjalny przewód?

*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Integracja Gate - jak to się robi?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2018, 10:27:38 am »
Witaj RaFaKo!

Konfiguracja jest dosyć prosta i intuicyjna - każdy rejestr Modbus rejestrujemy po stronie systemu jako "Wirtualny obiekt", który w przypadku zmiany odczytanej wartości generuje zdarzenie OnChange. Istotne jest, aby prawidłowo ustawić parametry transmisji Modbus do czego z reguły konieczne jest posiadanie dokumentacji do urządzenia, które chcesz podłączyć do systemu czyli w twoim przypadku klimatyzator. Moduł Gate Modbus jest bardzo uniwersalny i pozwala skonfigurować prawie każdy typ rejestru.

Pozdrawiam,
Marek P.
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Integracja Gate - jak to się robi?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2018, 09:08:47 pm »
Na stronie www.grenton.pl poniżej opisu produktu znajduje się karta katalogowa oraz instrukcja:
http://www.grenton.pl/produkty/GATE,60.html

Pozdrawiam,
Marek P.
*

Offline RafaKo

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: RafaKo
Odp: Integracja Gate - jak to się robi?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2018, 12:51:06 am »
Szukałem na www przez weekend i dałbym sobie uciąć głowę że tego nie było... cóż być może byłbym dzisiaj bez głowy :)))

W każdym razie dziękuję bardzo za odpowiedź oraz link do strony z kartą katalogową i intrukcją.. powinno mi to pomóc jeśli się zdecyduje na samodzielną zabawę z instalacją.

Pozdrawiam,
Rafał