Grenton.pl

  • 93 Odpowiedzi
  • 60814 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 23, 2016, 02:53:35 pm »
@Bartek, nie ma potrzeby używać w tym celu taskera - w aplikacji GRENTON HOME MANAGER możesz jako widget "wyciągnąć" dowolny przycisk użyty w interfejsie (w tym również One Button), a następnie wystarczy "sklonować" go na smartwacha.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 26, 2016, 02:42:47 pm »
W Google Play z datą aktualizacji 21.09.2016 pojawiła się aplikacja Grentona na androida w wersji 1.0.3284
Funkcjonalności pozostają te same co w starszej wersji i działa również prawidłowo.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.grenton.hm&hl=pl
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 03, 2016, 09:44:46 am »
Zapewne część osób już oglądała ten filmik wrzucony 23.09 a dla pozostałych link:
https://www.youtube.com/watch?v=jx5wnFAhRZc
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 07, 2016, 10:18:19 am »
@MarekP
Pytanie czy w kolejnych softach planujecie uwidocznienie wskazań czujnika temperatury (a w niektórych i wilgotności ) umieszczonego w beaconach BLE  ONE BUTTON ?
*

Offline Rybczyk

  • * 21
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 07, 2016, 09:08:31 pm »
Ja bym potrzebował jakieś zabezpieczenie niektórych przycisków w aplikacji np. kodem PIN. Chciałbym np. bramę garażową otworzyć tylko wprowadzając 3-4 cyfrowy kod. Czy jest teraz taka funkcjonalność w systemie, jeśli tak to jak ją skonfigurować, a jak nie to czy może się pojawić?
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 11, 2016, 03:24:49 pm »
@Rybczyk
Fajny pomysł, dziękuję za sugestie. Funkcjonalność blokowanie kodem PIN powinna pojawić się przy publikacji kolejnej wersji aplikacji.

@Andre
Sprawdzimy taką możliwość – jeśli tylko beacony udostępniają wartości czujników, to postaramy się uwzględnić to w kolejnej wersji aplikacji. Wkrótce pojawi się również moduł MULTISENSOR, które będzie m.in. wyposażony w czujnik temperatury i wilgotności.

Jeśli macie jakieś pomysły i propozycje funkcjonalności, które chcielibyście do Grentona dodać to proszę piszcie.
*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 04, 2016, 09:17:44 pm »
Panie Marku.    Szykuję się do budowy domu i grenton jest na krótkiej liście systemów które obserwuje. 

Widziałem że na Facebooku zdradziliscie że pracujecie nad integracją z głosowymi asystentami jak Amazon Echo, Google home czy siri.  Jeśli to prawda to brzmi to świetnie.

Czy mógłby Pan sprzedać trochę więcej z roadmapy na 2017? Oczywiście najlepiej cała :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 12, 2016, 04:19:24 pm »
Panie Marku.    Szykuję się do budowy domu i grenton jest na krótkiej liście systemów które obserwuje. 

Dziękuję za informację. Gdyby potrzebował Pan wsparcia na etapie projektowym lub przy doborze urządzeń lub gdyby po prostu chciał Pan poznać ofertę na system do Pana domu, to proszę o kontakt bezpośrednio ze mną na adres mpolit@grenton.com.
 
Widziałem że na Facebooku zdradziliscie że pracujecie nad integracją z głosowymi asystentami jak Amazon Echo, Google home czy siri.  Jeśli to prawda to brzmi to świetnie.

Nie ukrywam, że obecnie pracujemy nad kilkoma bardzo ciekawymi funkcjonalnościami, jednak nie chciał bym zdradzać szczegółów,  dopóki nie będę mógł ich udostępnić przynajmniej dla uczestników tego forum.
Mogę jedynie zdradzić, że w najbliższym czasie planujemy „otworzyć” system GRENTON na szeroko pojętą integrację.



Czy mógłby Pan sprzedać trochę więcej z roadmapy na 2017? Oczywiście najlepiej cała :)

Jak pisałem wyżej nie lubimy pisać o rzeczach, które jeszcze nie są gotowe, dlatego nie publikujemy roadmap. Ogólnie mogę powiedzieć, że w najbliższych tygodniach przedstawimy nowe moduły Grentona odpowiedzialne za integrację z różnymi systemami, nowe moduły wykonawcze działające w oparciu o kolejne protokoły, nowy firmware do CLU oferujący kolejne funkcjonalności. Jak już napisałem, bardzo duży nacisk w firmie kładziemy teraz na jak najmocniejszą integrację i „otwarcie systemu” dlatego takie tematy jak Alexa, Echo czy Siri są na tapecie naszych deweloperów.

*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 13, 2016, 09:36:07 pm »
Dziękuję za odpowiedź.  Jakie są szanse że zobaczymy te nowości na targach w Warszawie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:14:37 pm »
Dokładnie taki mamy plan, by w marcu na targach DI w Warszawie pokazać nowe moduły integracji, multisensor, moduły bezprzewodowe i panele.
*

Offline benys

  • * 9
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: BleBox, Fibaro, Grenton,Sterbox.
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 09, 2017, 03:50:12 pm »
P. Marku jaka jest szansa na  wprowadzenie funkcjonalności dzień / noc. Tzn zmiennej, którą będzie można używać w systemie na podstawie wprowadzonej lokalizacji - a będzie zwracała aktualną porę dnia.
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:40:35 am »
P. Marku jaka jest szansa na  wprowadzenie funkcjonalności dzień / noc. Tzn zmiennej, którą będzie można używać w systemie na podstawie wprowadzonej lokalizacji - a będzie zwracała aktualną porę dnia.
Planujemy dodanie takiej funkcji w drugiej połowie tego roku. W systemie pojawi się nowy obiekt wirtualny "Zegar astronomiczny", który na podstawie lokalizacji będzie określał porę wschodu i zachodu słońca.
*

Offline JulexMon

  • ** 38
  • 3
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2017, 05:51:17 pm »
Czy oprogramowanie dodatkowe (Object Manager, visual builder, itp) trzeba zamawiać osobno?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 05:56:51 pm wysłana przez JulexMon »
HCL & HC2 & Vera Edge & BleBox & Amazon Echo & Google Home & ChromeCast & LMS
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2017, 08:31:12 am »
Oprogramowanie konfiguracyjne jest bezpłatne i udostępniamy je z naszego serwera po zakupie urządzeń do systemu.
*

Offline WooojaS

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: WooojaS
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 25, 2017, 11:21:17 am »
Witam.
Jestem po rozmowie z instalatorem Grentona z okolicy jednak mam kilka pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w sieci.
1. Oświetlenie - taśmy led zasila dimmer - tak rozumiem?
A co z innym oświetleniem innym? Na allegro są bardzo ładne panele ledowe, które miałem w poprzednim mieszkaniu i na cale szczęście maja zewnętrzny zasilacz 12V, wiec pomijając go, zasilanie wpinam w dimmer i działa?
Taśmy RGBW - Jak nimi sterować sensownie?
A co z bardziej klasycznymi żarówkami? Ledy w e27 itp? Musza być specjalne jak sądzę?

2. Wiecie jak grenton radzi sobie z kopiowaniem kodu IR klimatyzatorów? Jak na razie żadnego smartfona nie udało mi sie zmusić do obsługi Gree...jak i Mitsubishi jak i Fujitsu..

3. Zapewne tak, ale dimmery pamiętają swoje ostatnie ustawienia? Np. ściemniam sobie listwę w salonie do połowy bo tak mi akurat pasuje... i po 2 dniach jak ją włączę to dimmer włączy ją do 50% czy do 100 od razu poleci? Mam teraz chińskie ściemniacze i one pamiętają i to jest dobre. Nie muszę za każdym razem ustawiać poziomu jasności.

4. Pomiar energii elektrycznej - doczytałem, że jest z założeń matematycznych oraz z licznika impulsów. Założenia niestety wg mnie średnio się sprawdzą, bo stały pobór to ma jedynie lodówka... i już. A całą reszta, zmienne - mikrofala od 200w to 1kw, suszarka, żelazko.. wszystko ma regulacje. Jak się odbywa zliczanie impulsów (nowy elektroniczny licznik obowiązkowo?

5....

Mam jeszcze kilka pytań, ale jak zwykle gdzieś się szwędaja po głowie...