Grenton.pl

  • 93 Odpowiedzi
  • 60795 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 26, 2017, 06:47:20 pm »
1. Oświetlenie - taśmy led zasila dimmer - tak rozumiem?

Taśmy zasilane z zasilacza 12V. Sterowanie modułem LED RGB (3 niezależne źródła swiatła jednobarwnego, np. białego)

A co z innym oświetleniem innym? Na allegro są bardzo ładne panele ledowe, które miałem w poprzednim mieszkaniu i na cale szczęście maja zewnętrzny zasilacz 12V, wiec pomijając go, zasilanie wpinam w dimmer i działa?

Jeśli sterowane bezpośrednio prądem to również lepiej użyć LED RGB.

Taśmy RGBW - Jak nimi sterować sensownie?

Zależy co oznacza "sensownie"? LED RGB steruje trzema kanałami. Kanał biały nie istnieje. Można się uprzeć i uzyć modułu od F.

A co z bardziej klasycznymi żarówkami? Ledy w e27 itp? Musza być specjalne jak sądzę?

Żarówki LED to generalnie słabe rozwiązanie do ściemniania. Przynajmniej moje doświadczenia nie są zbyt przychylne. Najlepiej działają u mnie źródła OSRAM typu spotlight. Reszta do testów, gdyż brak jest listy kompatybilności. Moje moduły sterowane są zboczem narastającym.

3. Zapewne tak, ale dimmery pamiętają swoje ostatnie ustawienia? Np. ściemniam sobie listwę w salonie do połowy bo tak mi akurat pasuje... i po 2 dniach jak ją włączę to dimmer włączy ją do 50% czy do 100 od razu poleci? Mam teraz chińskie ściemniacze i one pamiętają i to jest dobre. Nie muszę za każdym razem ustawiać poziomu jasności.

Kwestia oprogramowania (skryptu).

4. Pomiar energii elektrycznej - doczytałem, że jest z założeń matematycznych oraz z licznika impulsów. Założenia niestety wg mnie średnio się sprawdzą, bo stały pobór to ma jedynie lodówka... i już. A całą reszta, zmienne - mikrofala od 200w to 1kw, suszarka, żelazko.. wszystko ma regulacje. Jak się odbywa zliczanie impulsów (nowy elektroniczny licznik obowiązkowo?

No nie jest to pomiar bezpośredni. Pewne rzeczy pomierzy, innych nie.
*

Offline WooojaS

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: WooojaS
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 27, 2017, 07:52:04 am »
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 27, 2017, 12:20:33 pm »
Ad 1. Dzięki za wyjaśnienie z taśmami. a RGBW -> http://allegro.pl/nowosc-tasma-rgbw-kolor-bialy-naturalny-5050-i5312405572.html

W Grentonie kanał W nie istnieje... :)
*

Offline WooojaS

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: WooojaS
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2017, 12:41:04 pm »
Czyli F. zostaje. grenton potrafi nim wysterować w pełni?
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 02, 2017, 12:00:24 pm »
Witam,

takie male pytanie do Grenton.

Jezeli system rekuperacji powietrza ma opcje obslugi ale w systemie KNX, to czy bedzie mozliwe obsluga tego systemu i u was ?
Chodzi o produkt zwany rekuperator AERISnext z protokołem KNX.

a moze juz mieliscie okazje podpiac pod wasz system inne rekuperatory, jesli tak to poprosze o liste producentow.

Dziekuje i pozdrawiam.
*

Offline Neon

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: Loxone
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 05, 2017, 08:05:51 am »
Witam,

wtrącę trzy grosze pośrednio, bo Grentonem jeszcze się nie bawiłem.

Rozpatrywałem jakiś czas temu możliwość sterowania takim rekuperatorem z poziom Loxone.
"Goły" AerisNext nie ma możliwości sterowania zewnętrznego - można to zrealizować poprzez zastosowanie rozszerzenia: "ComfoConnect KNX C" (o którym piszesz) lub "Moduł przyłączeniowy OptionBox".

Wspólnie z inwestorem postawiliśmy na tę drugą opcję:
http://www.aeris.pl/produkty/sterowanie-aeris-next/modul-przylaczeniowy-optionbox.html
Pozwala ona na sterowanie rekuperatorem poprzez napięcie 0-10V.
Osobiście wydaje mi się, że to jest mniej problematyczne rozwiązanie które Grenton też powinien obsłużyć.

Pozdrowienia!
/NEON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 05, 2017, 12:59:44 pm »
Dzieki za informacje.
wiadomo ze czesto nie bedzie trzeba obsugiwac takiego urzadzenia, ale to jest mysl pod katem wiecej ludzi w domu, wtedy w ramach programowania sceny np. impreza, weszla by obsluga rekuperacji - czyli podkrecenie obrotow :)

W Option Box czytalem, ze maja modul AERIS Intelligence by Fibaro - moze po z-wave tez sie uda obsluzyc.

Mam nadzieje, ze ktos z grenton sie jeszcze wypowie, czy juz mieli mozliwosc wspolpracy.

pozdrawiam
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 15, 2017, 09:08:52 am »
Witaj baseofdrum!

Na ostatnich targach Dom Inteligentny w Warszawie zaprezentowaliśmy moduł GATE, który m.in. będzie służył do integracjami z rekuperatorami, ale z wykorzystaniem protokołu Modbus.
Jezeli system rekuperacji powietrza ma opcje obslugi ale w systemie KNX, to czy bedzie mozliwe obsluga tego systemu i u was ?
Chodzi o produkt zwany rekuperator AERISnext z protokołem KNX.
Rekuperatory Aeris niestety nie komunikują się po Modbus, ale możemy się z nimi zintegrować (po dołożeniu do centrali modułu Option Box tak jak napisał kolega Neon):
- z wykorzystaniem wyjść 0-10V;
- z wykorzystaniem wyjść stykowych (start/stop sterowane poprzez wejście alarmowe);
Moduł Z-Wave dla tej centrali to „przystawka” dopinana również do Option Box, która po prostu przesyła sygnały 0-10V bezprzewodowo.


*

Offline benys

  • * 9
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: BleBox, Fibaro, Grenton,Sterbox.
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 18, 2017, 04:15:11 am »
W jakiej cenie jest ten moduł GATE i gdzie można pobrać specyfikację co on może?
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 21, 2017, 05:28:15 am »
Dołączam się do pytania benys odnośnie modułu GATE.
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 23, 2017, 03:39:06 pm »
Finalnie cena modułu nie została jeszcze ustalona, ale powinno to nastąpić w najbliższych dniach. Wkrótce opublikuję również na forum dokumentację dla tego modułu.

Pozdrawiam,
Marek P.
*

Offline mosii

  • * 2
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 29, 2017, 10:15:28 am »
Panie Marku,

Czy obsługa ramek rozszerzonych Z-Wave już jest? Pytam głównie pod kątem termostatów Danfossa.
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 06, 2017, 12:34:31 pm »
Panie Marku,

Czy obsługa ramek rozszerzonych Z-Wave już jest? Pytam głównie pod kątem termostatów Danfossa.

Dołączam się do pytania (po raz osiemnasty chyba :) )
*

Offline WooojaS

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: WooojaS
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 10, 2017, 01:34:07 pm »
Brak paneli dotykowych z OLEDem w srodku, brak modułu GATE... Halo, p.Marku!! Jakies info?
*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 10, 2017, 05:11:22 pm »
Może spróbujcie na firmowym Facebooku?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka