Grenton.pl

  • 93 Odpowiedzi
  • 60775 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline szymonz

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: AnB
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:33:41 am »
Jak wygladalaby i czy  jest mozliwa integracja z panelami dotykowami innych firm np. Berker TS.

Mam tego troche w domu i szkoda by bylo wymieniac, mimo ze w Grentonie tez sa ladne.

Czy tylko przez wejscia anlogowe?
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 09, 2016, 10:18:24 pm »
Z tego co się orientuję, to są to panele dedykowane dla KNX (proszę o skorygowanie jeśli się mylę), a na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze bramki dla tego standardu. Jeśli to możliwe, to proszę o przesłanie DTR dla tego urządzenia - rozeznam możliwość integracji przez inne warstwy niż KNX.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:53:04 am »
Ponieważ jest coraz więcej zainteresowania systemem Grenton, pozwalam sobie zamieścić link do podręcznego
mini-poradnika dotyczącego kilku funkcjonalności, dostępnego dla instalatorów systemu.
https://cloud.acrobat.com/file/c33edf48-7630-40b5-a885-a021bb425fe0
lub
https://drive.google.com/open?id=0B0mtq6SkENElajJHUTlNeVRiZTA
Myślę, że zainspiruje to część forumowiczów do przedstawiania pomysłów jakie funkcjonalności chcieliby realizować przy pomocy Grentona.

W związku z powstaniem nowego portalu Grentona proszę o kierowanie tam pytań odnośnie konfiguracji a w/w linki
na moim dysku będą wygaszone.
https://support.grenton.pl/pl/support/home
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 09:53:23 am wysłana przez andre »
*

Offline Bartek

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: aktualnie bawię się HCLite, a przymierzam do Grentona
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 18, 2016, 01:24:45 pm »
File not found?
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2016, 05:14:56 pm »
@Bartek
Sorry, zależy od przeglądarki dlatego dodałem drugi link.
*

Offline Kay

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 11, 2016, 08:41:58 am »
Czendler, żadne z urządzeń, które wymieniłeś nie jest naszej produkcji i trudno jest nam brać odpowiedzialność za ich prawidłowe działanie. Osobiście przetestowałem kilka z tych urządzeń i nasz system prawidłowo je obsługuje. Przetestujemy pozostałe urządzenia i w niedługim czasie postaram się opublikować tutaj listę kompatybilnych i sprawdzonych przez nas modułów, które nie są naszej produkcji.

Czy pojawiła się już gdzieś obiecana lista obsługiwanych urządzeń innych niż produkcji Grenton? Czy można obejrzeć wersję demo aplikacji do zarządzania systemem?

Przyłączam się też do pytania:

Czy już coś wiadomo na temat terminów udostępnienia REST API i integracji z Satelem oraz w jakim zakresie będzie ona dostępna? Czy w CLU nabytych przed udostępnieniem tych funkcjonalności będzie można bez problemów upgradować firmware aby uzyskać w/w funkcje?

zwłaszcza, jeśli chodzi o dostępność integracji z Satel oraz aktualizacji firmware CLU.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:59:13 pm »
Dotarł do mnie zamówiony ostatnio touchpanel 4-ro polowy i w porównaniu do wersji ze strony
Grentona posiada kształt prostokątny a nie kwadratowy. Posiada dodatkowo poza precyzyjnym czujnikiem
temperatury  czujnik natężenia światła oba z możliwością wykorzystania w scenach. Poniżej prezentuję screeny zrobione telefonem  i printscreeny cech wbudowanych czujników a także ekran wizualizacji tych danych na smartphonie i w czerwonej ramce widok w OM (Object Manager)
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 15, 2016, 02:53:48 pm »
Dotarł do mnie zamówiony ostatnio touchpanel 4-ro polowy i w porównaniu do wersji ze strony

Czy czujnik światła jest lepiej skalibrowany? W poprzednich wersjach, poniżej pewnego progu oświetlenia pokazuje po prostu 0. Słabo również rozpoznaje sztuczne oświetlenie które pozbawione jest pasma podczerwieni. Miała wyjść nowa wersja z poprawionym tym zachowaniem, stąd moje pytanie.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 15, 2016, 04:18:14 pm »
@tomalam
Nie mam punktu odniesienia ponieważ testuję po raz pierwszy panel ale w kartoniku a nie na ścianie (bo jej jeszcze nie mam)
Co do kalibracji na wiele bym nie liczył ale masz rację, że na led-y reaguje słabiej niż na żarowe źródła światła.(fotorezystor?)
Ważny jest kąt pod jakim pada światło ale również jego natężenie . Niezależnie od jego czułości można i tak wysterować powiązane urządzenia ale na liniowe powiązanie chyba jednak za mało.
Jeżeli masz jakieś doświadczenia z Grentonem chętnie poczytamy Twoje uwagi i spostrzeżenia.
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2016, 11:47:27 am »
Jedna z głównych uwag, to fakt, że czekam ok. roku na uruchomienie obsługi termostatów Danfoss, niestety, nadal nie działają a kolejna zima się zbliża. Obawiam się, że Z-wave nie jest priorytetem dla Grentona, chyba że się mylę. Być może Pan Marek ma już jakieś informacje na ten temat.
Z drugiej strony widzę znaczące wzmożenie od strony marketingowej, natomiast strona techniczna od kilku miesięcy "leży".  :)

Co do samego czujnika jasności, ma wysoki próg zera. Pokój oświetlony światłem sztucznym najczęściej pokazuje w odczycie 0, a i przy zmroku trudno liczyć na właściwe odczyty. A wg. mnie właśnie w tym zakresie powinien mieć dużą rozdzielczość. Wiosną miałem informacje o pracach nad udoskonaleniem paneli dotykowych, ale chyba bez efektów.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:32:07 pm »
@tomalam napisał:
Cytuj
czekam ok. roku na uruchomienie obsługi termostatów Danfoss, niestety, nadal nie działają
Nie rozumiem kto ma Ci uruchomić termostaty - Grenton, jakiś instalator czy Ty sam?
Cytuj
Obawiam się, że Z-wave nie jest priorytetem dla Grentona
Grenton jest przede wszystkim przewodowy a  z-wave w akualnym firmware obsługuje głównie ramki podstawowe i myślę, że nieprędko się to zmieni jako, że chodzi o prostą integrację z urządzeniami w miejscach gdzie nie dociera magistrala.
Napisz do czego chciałbyś wykorzystać czujnik natężenia światła?
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:41:38 am »
W Grentonie podstawowy nacisk kładziemy na rozwój systemu. Tak jak już pisałem, nie chcę zapowiadać jeszcze nie wprowadzonych urządzeń, dlatego proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Pod koniec roku będę mógł się pochwalić nowymi modułami, funkcjonalnościami, m.in. pełną obsługą ramek rozszerzonych z-wave.  Panel z nowym czujnikiem światła jest już u pierwszych klientów na testach, w niedługim czasie będzie dostępny. Jeśli chcą Państwo wymienić swój panel na nowy to jest taka możliwość. Proszę o kontakt do mnie na mpolit@grenton.com
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 21, 2016, 01:46:35 pm »
Nie rozumiem kto ma Ci uruchomić termostaty - Grenton, jakiś instalator czy Ty sam?
Skoro jestem i instalatorem i sobą, to nie pisałbym na forum, że te osoby nie dodały obsługi Danfosów, skoro inne osoby obiecywały takie dodanie...  :)
To chyba jasne, że mam na myśli Grentona

Obawiam się, że Z-wave nie jest priorytetem dla Grentona
Ja widać wyżej czekamy do końca roku.

Napisz do czego chciałbyś wykorzystać czujnik natężenia światła?
Jak to z czujnikiem światła bywa, do wykrycia ciemności. Takie proste zastosowanie.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 21, 2016, 08:33:23 pm »
@tomalam
Z treści postu nie wynika, że jesteś instalatorem więc chciałem  pomóc w rozwiązaniu z Danfosami ale skoro twierdzisz, że jesteś, to zapewne masz to w jednym palcu i opinia hobbysty jest Ci zbędna, poza tym cytujesz swój cytat podając, że to moje zdanie. Pytałem się o wykorzystanie czujnika światła aby poznać jakieś nowe funkcjonalności,  których być może nie znam - temu służy  forum - wymianie doświadczeń i pomocy a nie sarkazmowi.
Pozdrawiam.
*

Offline Bartek

  • * 11
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: aktualnie bawię się HCLite, a przymierzam do Grentona
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 22, 2016, 07:29:25 am »
Sprecyzuję. ;-)
Po 5 minutach rozmowy sam zintegrowałem swój zegarek z Grentonem. To jest banalnie proste. System jest w miarę otwarty i łatwy w konfiguracji.
Konfigurator do interfejsu też jest bardzo łatwy w obsłudze.
Ja mam pytanie odnośnie słynnej integracji sztywniaka z zegarkiem ;). Tak na marginesie to może wydzielić oddzielny wątek. W jaki sposób zostało to wykonane. Bo myślałem, że faktycznie będzie to proste do momentu kiedy zobaczyłem, że tasker nie widzi mi oddzielnych widgetów tylko całą, jedną aplikację grentona.