Grenton.pl

  • 93 Odpowiedzi
  • 60797 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 11, 2017, 10:07:30 am »
Odpowiadając na pytania w sprawie z-wave i integracji z głowicą Danfoss: obecnie z systemem zintegrowanych jest kilkadziesiąt różnych modułów, z głowic mamy:
głowica termostatyczna STELLA Z-Wave
głowica termostatyczna COMET Z-Wave
termostat SECURE SRT THERMOSTAT
Firmware z tą funkcjonalnością jest obecnie testowany u wybranych klientów. Naszym strategicznym celem jest jednak własna głowica termostatowa, nad którą od dłuższego czasu pracujemy (nie chcemy jednak podawać na tym etapie żadnych terminów jej wypuszczenia). Głowica ta będzie oferowała kilka unikalnych funkcjonalności, których nie oferują obecnie dostępne głowice oparte o standard Z-wave.
Obsługa głowicy Danfoss będzie dodana w I kwartale 2018
 
W sprawie modułu Gate: obecnie moduły w wersji przedsprzedażowej są już testowane u wybranych klientów. Moduł Integracyjny w pierwszy kolejności będzie odpowiedzialny za integrację:
- z centralami Satel Integra;
- z urządzeniami po protokole MODBUS;
- z wykorzystaniem protokołów http;
W kwestii konfiguracji:
Moduł Gate z resztą systemu będzie komunikował się z wykorzystaniem ETH – czyli modułu nie podłączamy do magistrali Tf-bus, a do sieci Ethernet, do której również podłączony jest moduł CLU (lub bezpośrednio w jeden z portów ETH na CLU);
INTEGRA:
- do integracji po stronie Integry komunikacja będzie realizowana z wykorzystaniem modułu ETHM;
- moduł pozwala na sterowanie i pobranie do systemu informacji o stanie: wejść, wyjść, stref;
- ww. obiekty będę rejestrowane w systemie w postaci wirtualnych obiektów tzn. że to osoba tworząca konfigurację decyduje, ile i jakie wejścia/wyjścia pojawią się w systemie;
MODBUS;
- Integracja realizowana jest dla protokołu MODBUS RTU (komunikacja odbywa się po magistrali RS-485);
- Moduł Integracji działa w trybie Master;
- Rejestry podobnie jak w przypadku Integry, będą obsługiwane pod postacią obiektów wirtualnych;
- Moduł obsługuje dowolne typy rejestrów działające na dowolnej prędkości (parametry ustawiane są w trakcie konfiguracji;
Oficjalna cena zostanie podane w momencie ogłoszenia dokładnych dat premiery nowych produktów, ale zapewnia, że to już niedługo i warto będzie czekać.
*

Offline Geed

  • ** 28
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 11, 2017, 10:27:37 am »
Pytanie początkującego w tej dziedinie:
Czy grenton obsłuży np.
Motion Sensor oraz GreenWave – Listwa Powernode 6 portów firmy F.?
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 16, 2017, 01:35:33 pm »
Podpinam się do pytania poprzednika.
Rozważam instalacje Grenton (lub F...) ale właśnie brakuje mi strasznie kwestii detekcji ruchu i HTTP API (dwukierunkowe). Także termoglowice (czytałem post powyżej).
*

Offline tjz

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Grenton / Satel
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 24, 2017, 08:47:52 pm »
Witam,

kupiłem kilka modułów Grentona, podłączyłem do prądu (mrugają naprzemiennie diody zielona/czerowna)
, podłączyłem do sieci Lan...
teraz chciałem zainstalować Grenton Object Manager... i tu pojawia się problem, na stronie brak odnośników, przy zakupie też nikt nic nie podesłał :(
ma ktoś może jakiś link do Grenton Object Manager? jak rozpocząć pracę/konfigurowanie systemu?
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 08:55:39 pm wysłana przez tjz »
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 27, 2017, 10:03:49 am »
Czy komuś się udało już podpiąć Grentona do jakiegokolwiek rekuperatora a najlepiej AERIS? - info było wcześniej na tym wątku.
*

Offline WooojaS

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: WooojaS
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 27, 2017, 11:32:59 am »
sbnkrakow, napisz do grentona najlepiej ja kto zrobić.
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 05, 2017, 04:50:48 pm »
Czas mija, moduł Gate miał być już dawno w sprzedaży, a tu ciągle brak konkretnych informacji, Panie Marku czy macie jakieś konkretne informacje?
Stoję przed wyborem systemu automatyki i początkowo Grenton zrobił na mnie pozytywne wrażenie  ale  śledząc jego rozwój widzę że idzie to kiepsko i z oporami.
 Czy można oczekiwać że ten proces przyspieszy?
*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 05, 2017, 05:37:45 pm »
Czy mogę cię zapytać co sprawia że wciąż czekasz kiedy są systemy na runku które mają już to rozwiązanie?
Pytam z ciekawości bo na mnie też grenton zrobił dobre wrażenie, ale potem poszedłem pogadać z ampio I wrażenie miałem jeszcze lepsze. Więc co trzyma cię wciąż przy grentonie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:03:10 pm »
Witaj anestle!

Czas mija, moduł Gate miał być już dawno w sprzedaży, a tu ciągle brak konkretnych informacji, Panie Marku czy macie jakieś konkretne informacje?
Stoję przed wyborem systemu automatyki i początkowo Grenton zrobił na mnie pozytywne wrażenie  ale  śledząc jego rozwój widzę że idzie to kiepsko i z oporami.
 Czy można oczekiwać że ten proces przyspieszy?

Nasz zespół cały czas pracuje nad tym, by Panel OLED i moduł Gate był dostępny dla klientów w najbliższych tygodniach. Chcemy mieć jednak pewność, że gdy nowe produkty już trafią do klientów, to będą w 100 % dopracowane, dlatego prowadzimy jeszcze ostatnie testy i poprawy.
Proszę o przesłanie maila na adres grenton@grenton.com z informacją o zainteresowaniu, a na pewno zostanie Pan poinformowany jak tylko produkt będzie już dostępny.

Zainteresowanie panelem i modułem Gate jest bardzo duże, czujemy presję, żeby je jak najszybciej sprzedawać, ale naprawdę chcemy mieć pewność, że produkt będzie dopracowany.

Pozdrawiam,
Marek P.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2017, 09:38:06 pm wysłana przez MarekP »
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 06, 2017, 07:15:42 pm »
@Margielm
Z możliwościami Ampio również miałem okazję się zapoznać, i tu racja wszytko czego mi na tą chwilę potrzeba (a nawet dużo więcej ten system posiada).
  Moje wyobrażenie o takim systemie jest takie ze powinien być:  łatwy w programowaniu, niezcentralizowany , łatwy w samodzielnym montażu, przystępny cenowo i dawać nadzieje na ciągły rozwój w przyszłości . Być może te kryteria się wykluczają, może nie ma takiego systemu ale szukam, bo decyzja jeszcze nie zapadła, mam przygotowane okablowanie hybrydowe i ostatecznie mogę spiąć instalację tradycyjnie, jeśli nic nie wybiorę.
Ogólnie jednak w Grentonie pokładałem nadzieje na taki system który w moim odbiorze dużo bardziej nadaje się do samodzielnego montażu i oprogramowania, również  pod kątem wykonywania go w etapach.
Model sprzedażny Ampio który mi przedstawiony (koszt modułu+ dodatkowy koszt jego programowania) sugeruje że najlepiej jest zlecić wykonanie całej inwestycji.
Być może są jeszcze inne systemy które powinienem brać pod uwagę.

@MarekP
Czyli jednak w dalszym ciągu brak konkretów.


 
*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:52:21 pm »
Wszystko co piszesz ma sens. Tylko, że z tego co mi się wydaje, grenton nie spełnia jednego z twoich wymogów - nie jest zdecentralizowany. Wszystkie moduły musisz podłączyć do CLU które, według mojej wiedzy, jest mózgiem całego systemu.

Mógłbyś rozwinąć temat modelu sprzedaży ampio? Sam chciałem żeby ktoś mi podłączył moduły,ale oprogramowaniem chciałbym się zająć sam. Takze twoje stwierdzenie mnie mocno zaintrygowało.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 07, 2017, 12:32:07 am »
@Margielm,@ anestle
Załóżcie sobie nowy wątek na wymianę poglądów wyższości Grentona nad Ampio lub odwrotnie
a trzymajmy się w tym wątku tematu czyli Grentona.
*

Offline benys

  • * 9
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: BleBox, Fibaro, Grenton,Sterbox.
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 11, 2017, 01:29:52 am »
Pytanie czy prace projektowe nad obiecanymi modułami (Gate i panele) zostały zakończone? Bo jak nie to pewnie moduły pod koniec roku będą -  ale 2018. Ktoś to musi przecież jeszcze wyprodukować (zapewne w PRC).
*

Offline RafaKo

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: RafaKo
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 12, 2018, 10:46:35 am »
Czy do modułu GATE potrzebny jest jakiś specjalny kabel by połączyć go do modbus w klimatyzatorze?

Rafał
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Grenton.pl
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 13, 2018, 09:23:07 am »
Czy do modułu GATE potrzebny jest jakiś specjalny kabel by połączyć go do modbus w klimatyzatorze?

Rafał
Do podłączenia urządzeń po MODBUS wykorzystujemy przewody odpowiednie do transmisji RS485 - może to być np. przewód UTP lub FTP.

Pozdrawiam,
Marek P.