Targi ID w Warszawie 2017

  • 8 Odpowiedzi
  • 4323 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline benys

  • * 9
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: BleBox, Fibaro, Grenton,Sterbox.
Targi ID w Warszawie 2017
« dnia: Marzec 04, 2017, 06:46:04 pm »
Czy ktoś z Was był może na targach?  Jak się mają nowości GRENTONA? Interesuje mnie szczególnie multisensor i Gate. Jak to działa i przede wszystkim czy to tylko prototypy, które będzie można kupić za 2 lata, czy już można dostać te podzespoły?
*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2017, 09:39:31 pm »
Witam. Byłem w piątek na targach głównie  myślą o odwiedzeniu stanowiska grenton i utwierdzeniu się w wyborze tego systemu.
Niestety twoje obawy są uzasadnione.
Grenton miał   duże i bardzo ładnie wyglądające stanowisko. Niestety nowości były pokazywane w postaci prototypów. A na bardziej szczegółowe pytania czasami dostawałem odpowiedź "jeszcze nie wiemy jak to dokładnie  będzie działać". Nowe panele dotykowe są fajniejsze od starych. Ale trochę się zawiodłem.
Co mnie najbardziej zdziwiło to fakt, że na stoisku nie było nic działającego. Wszystko to były tylko wizualizacje na telewizorach.
Potem, zupełnym przypadkiem, trafiłem na stanowisko ampio. Gadalo mi się tam strasznie fajnie. Współzałożyciel firmy mega sympatyczny i mega profesjonalnie odpowiadał na wszystkie moje wątpliwości. Tak było fajnie na tym stoisku, że ochroniarz musiał przyjść i nas wyprosic bo już było 30 min po zamknięciu targów.
Niestety na pozostałych wystawców nie starczyło czasu. Ale teraz już nie jestem zdecydowany na grenton i przyjrzę się dokładnie ampio.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 10:48:56 pm wysłana przez Margielm »
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2017, 10:25:45 pm »
Zgadza się, tak jak zapowiadaliśmy, na naszym stoisku prezentujemy prototypy nowych modułów. Wszystkie prezentowane moduły (za wyjątkiem modułu GATE)  tzn. nowe panele dotykowe z wyświetlaczem, sensor gestów oraz moduł MULTISENSOR IR są podłączone i działające i każdy zwiedzający może przekonać się jak działają.
Wszystkie nowe zaprezentowane moduły pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku.

A na bardziej szczegółowe pytania czasami dostawałem odpowiedź "jeszcze nie wiemy jak to dokładnie  będzie działać". Nowe panele dotykowe są fajniejsze od starych.
Znamy już dokładnie specyfikację oraz funkcjonalności nowych urządzeń i jeśli znajdzie Pan jeszcze jutro chwilę, aby pojawić się na targach, to serdecznie zapraszam, a udzielę odpowiedzi na każde pytanie związane z naszym systemem.
 

Co mnie najbardziej zdziwiło to fakt, że na stoisku nie było nic działającego. Wszystko to były tylko wizualizacje na telewizorach.
Z możliwościami nowych modułów można zapoznać się na standzie „Sterowanie”. Wewnątrz tego standu znajdują się również moduły sterujące, do których podłączone są nowe urządzenia, a stan wyjść tych modułów prezentowany jest na wizualizacji. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że wizualizacja na monitorze, to nasza aplikacji zainstalowana na urządzeniu typu Android BOX podłączonym do tego monitora. Tło aplikacji, to grafika przedstawiająca pomieszczenie, a ikonki, które się zmieniają, to przyciski z odpowiednio przygotowaną skórka. Taką wizualizację możecie bardzo prosto utworzyć również dla własnych systemów.

*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2017, 10:55:32 pm »
Ale dokładnie o to mi chodzi. Nie było nawet jednej żaroweczki która  się włączyła lub wylaczala po jakiejś akcji. Wszystkie efekty  zaprezentowane były na wizualizacji. Taka formę to ja mogę obejrzeć w internecie. Na targach oczekiwałem coś bardziej fizycznego. Co nie będzie mi kazali wysilać mojej wyobraźni.
Widzial m na targach duże zainteresowanie grentonem. I super. Z całego serca życzę wszystkiego najlepszego kazdej polskiej firmie. Ale ja nabralem sporych wątpliwości. A z historii moich postów można sprawdzić jak mega pozytywnie byłem do tego systemu  nastawiony.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

*

Offline Rybczyk

  • * 21
  • 0
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2017, 08:32:24 am »
Czy ktoś z Was był może na targach?  Jak się mają nowości GRENTONA? Interesuje mnie szczególnie multisensor i Gate. Jak to działa i przede wszystkim czy to tylko prototypy, które będzie można kupić za 2 lata, czy już można dostać te podzespoły?
Ja byłem wczoraj przed południem, ciężko się rozmawiało, bo na stoisku były dzikie tłumy. Z nowości pojawił się panel z wyświetlaczem z czujnikiem optycznym, na który czekałem, multisensor w dwóch wersjach - jedna z samymi czujnikami - temperatura, wilgotność itd, druga dodatkowo z czujnikiem ruchu i do sterowania urządzeniami na piloty, gate i czujniki gestów. Były też moduły wifi, które z tego co mi powiedzieli do działania nie potrzebują CLU. Można było się pobawić panelem z wyświetlaczem, panelem z gestami, multisensorem. Jeśli ktoś się wybiera, sugeruję jechać w ostatnich godzinach otwarcie targów, bo inaczej stoi się w kolejce, by zadać pytanie.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2017, 12:05:14 pm »
I ja tam byłem, co prawda nie było miodu i wina ale w subiektywnej ocenie ich substytutem były wspomniane wyżej przez kolegów nowe typy paneli dotykowych z wyświetlaczem oled 4-ro polowe oraz tej samej wielkości  - jak ktoś nie chce dotykać - czujniki gestów, gate, multisensory w dwóch typach jak opisał Rybczyk.
A więc progres po roku jest a to, że firma nie podaje konkretnych terminów uruchomienia sprzedaży tych nowości to świadczy o ich odpowiedzialności  za słowo.
Z rzeczy niewidocznych a istotnych to implementacja najnowszych bibliotek LUA i powiększenie zakresu współpracy z obcymi urządzeniami z-wave innych firm.
 Czego mi zabrakło?
Pokazu integracji Grentona z Satelem , Modbusem oraz praktycznych zastosowań Gate.
Tu prośba - Panie Marku nasze forum jest otwarte na te informacje a targi niezbyt dobrym miejscem na wyjaśnianie szczegółów kolejnym osobom bo tworzą się kolejki czego sam doświadczyłem a tak jednym wpisem informacje dostają wszyscy zainteresowani.
Ogólnie oblężone były standy Grentona i Ampio i chyba one wyznaczają trendy w polskiej automatyce domowej choć oczywiście był i KNX reprezentowany przez kilka znanych brandów ale rozmowy kończyły się po pytaniu o ceny np. multipanel dotykowy za 3,2 kzł.
@ Margielm napisał
 
Cytuj
Na targach oczekiwałem coś bardziej fizycznego. Co nie będzie mi kazali wysilać mojej wyobraźni.
Jak jesteś z Warszawy lub okolic to zapraszam do siebie na budowę gdybyś chciał zobaczyć instalację w trakcie wykonania- daj znać na pm.
*

Offline czendler

  • ** 35
  • 2
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2017, 09:21:53 pm »
Byłem, widziałem, porozmawiałem i...

Według mnie rośnie nam nowy lider na rynku IB.

PS
Powinniśmy na forum dostać trochę informacji niedługo, pozostaje czekać ale powinno być warto  :)
fibaro
*

Offline Grafik

  • * 1
  • 0
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2017, 12:43:37 pm »
Byłem ale również jest pewien niesmak, szukałem innych nowych rozwiązań, a na forum zarejestrowałem się dopiero żeby napisać ten post - widzę że dyskusja rozgorzała. To co było, było poprawne ale jakby niedokończone, wyglądało jakbyście strasznie się przed targami śpieszyli. Najbardziej zabrakło mi tego sterowania mową o którym tyle mówiliście w ostatnich miesiącach. Jest to projekt porzucony czy można liczyć na coś więcej? Niestety nie miałem tyle czasu, żeby czekać w kolejkach.
*

Offline Margielm

  • * 22
  • 0
Odp: Targi ID w Warszawie 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2017, 01:03:38 pm »
Ja pytałem o alexe która mam i bardzo lubię. Niestety jak na razie jest to tylko na etapie pomysłu i  nic więcej. Jak dla mnie to nowy moduł Gate to umożliwi. A konkretnie jego RESTowa cześć, ale ta ma przyjść w update dopiero za pół roku czy jakoś tak.
Pytałem jak będzie wyglądało uwierzytelnianie ale właśnie tutaj dostałem odpowiedź "jeszcze nie wiemy ". Gdy zapytałem czy integracja z Alexa to po prostu udostępnię resta i możliwość nieoficjalne integracji jak w Fibaro czy pełna integracja dostałem odpowiedź że chcą udostępnić pełne, oficjalne rozwiązanie . Co by znaczyło,przynajmniej zgodnie z tym co wyczytałem w smarthome kit Alexa, że muszą udostępnić  serwer oauth dla wszystkich zainteresowanych.
Aktualnie jestem nie przekonany  ale zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka