IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?

  • 7 Odpowiedzi
  • 5233 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« dnia: Listopad 25, 2018, 12:52:23 am »
Czy żeby korzystać z dobrodziejstw inteligentnego domu Grenton, trzeba mieć IP publiczne, czy np. komunikacja może się odbywać przez chmurę, jak to ma miejsce np. przy kamerkach IP?
*

Offline Rybczyk

  • * 21
  • 0
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2018, 09:21:42 pm »
Dzisiaj jak korzystasz z Home Managera Grenton ze świata to musisz mieć w domu publiczne IP . Oczywiście jak jesteś w domu to łączyś się z systemem lokalnie i nie ma znaczenia adres publiczny.
Na targach Inteligentny Dom na Stadionie Narodowym tydzień temu pokazywali mi nową apkę, która działała też przez chmurę.
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2018, 08:45:43 am »
Dzięki.
Czy może mówili na targach kiedy taka apka będzie w pełni funkcjonalna i dostępna dla klienta?
*

Offline Rybczyk

  • * 21
  • 0
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2018, 10:14:22 pm »
Podobno w pierwszym kwartale 2019 razem z nowym Object Managerem - nowe tworzenie interfejsów dla tej appki, przeciągasz elementy domu z drzewka na komórkę, wybierasz tło, motyw, kolor i działa. W obecnej wersji tworzenie widoków jest całkiem ok, ale to co pokazali na targach to zupełnie inny poziom.
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2018, 08:53:57 pm »
Brzmi obiecująco.
Dzięki
*

Offline Dammian

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Dammian
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2018, 01:04:50 pm »
Aktualnie tylko jeden z "dużych" operatorów na literę "O" oferuje stałe IP wymagane aby system chodził, opisywana chmura, nad którą mam nadzieje Grenton pracuje powinna rozwiązać problem stałego IP, ale czy to nie pójdzie w kierunku, że Grenton po jakimś czasie zacznie pobierać opłaty za korzystanie? czy istnieje proces bardziej autonomiczny np poprzez VPN?
*

Offline Rybczyk

  • * 21
  • 0
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2018, 02:00:19 pm »
Wydaje mi się, że dzisiaj każdy z operatorów czy to kablówki czy telco - orange, netia, itd. oferują w standardzie ip pub. Ja mam dom na wsi i mam łącze od lokalnego isp po światłowodzie, z ippub, iptv itd. Jeśli chodzi o VPN to zawsze możesz go zestawić, nie powinno być z tym żadnego problemu.
*

Offline Dammian

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Dammian
Odp: IP publiczne/zewnętrzne czy wystarczy prywatne/wewnętrzne ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2018, 08:11:16 am »
Tutaj miałem na myśli sieć po LTE i tutaj niestety tylko Orange oferuje taką usługę.