Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.

  • 16 Odpowiedzi
  • 24900 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Nosal

  • * 9
  • -1
Odp: Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2022, 10:55:40 am »
Witam zastanawiam się czym ogrzewać w sezonie grzewczym. Nowy dom parterowy. Około 120m2. Myślałem nad fv plus maty grzewcze. Tylko czy to dobre rozwiązanie? Nie wiem jak to będzie z rachunkami potem (aczkolwiek robiłem sobie w ostatnim czasie wyliczenia wstępne i cena wydaje mi się o wiele korzystnioejsza niż w przypadku innych metod ogrzewania). Wypowie się ktoś w podobnym metrażu jakie ma rachunku? Albo jaka inna opcje macie? Pompa ciepła raczej odpada. Gazu niema w okolicy. Może fv i klimatyzatory w pomieszczeniach czy lepiej maty? Planuje dodatkowo grzejnik elektryczny w łazienkach, bez znaczenia na to jakie ogrzewanie zastosuję. Jakie macie opinie co do kupienia całej instalacji do montażu ogrzewania w Leroy Merlin?

Ogólnie początkowo chcieliśmy zastosować piec na ekogroszek z uwagi na oszczędności, ten rok jednak wszystko zweryfikował. Nie zdecydujemy się na to bo po pierwsze jest drogie, po drugie faktycznie ogrzewanie takie bywa problematyczne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2022, 01:06:37 pm wysłana przez Nosal »
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Ogrzewanie oparte o folie grzewcze.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2022, 05:28:06 pm »
Przy przewidywanej cenie za energię elektryczną w przyszłym roku na poziomie pomiędzy 1,5 zł/kWh a 2,0 zł/kWh brutto dla gospodarstw domowych i bliżej nieokreślonym podwyżkom cen gazu lub węgla trudno polecać konkretne rozwiązanie. Dotychczas płacone rachunki nijak się mają do tych, które zapłacimy w przyszłości. Przy ogrzewaniu foliami grzewczymi (kablami el., grzałką, etc.) COP grzania jest równy 1
a przy PC lub klimatyzatorach w połączeniu z fotowoltaiką można już pokusić się o oszczędności z tym, że PV na nowych zasadach są w dłuższej perspektywie już mniej opłacalne niż na poprzednich warunkach jako prosument. Ponieważ jak piszesz jest to nowy dom myślę, że spełnia on normy WT 2021 i ma małe zapotrzebowanie na energię.