Napięcie magistralne, a obciążenie

  • 3 Odpowiedzi
  • 2150 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Napięcie magistralne, a obciążenie
« dnia: Październik 03, 2017, 05:41:00 pm »
Witam wszystkich, spragnionych wiedzy o Grentonie.
Kolejny nurtujący Mnie i pewnie nie jednego z was temat. Proszę o dokładną i precyzyjną odpowiedź. Jak wszyscy wiemy układ sieci kiedy wszystko znajduje się w szafie jest jednym z najlepszych układów. Grenton oferuje jednak jeszcze jedno rozwiązanie, mianowicie układy do puszkowe. Układ z przewodem FTP początek i koniec w rozdzielni. Moje pytanie brzmi. Co proponujecie w związku z zasilaniem. Zasilacz 12V na CLU zasilanie pętli z dwóch stron. Jedna przez clu, druga przez  ARK. Jak obliczyć gdzie powinien być następny zasilacz. Ile zasilaczy i jakich ( typ,producent )na jakiej długości przewodów FTP. Czy zasilacze można łączyć w jedną sieć czy trzeba przerywać za każdym razem gdy do magistrali podpinam nowy zasilacz. Ogólnie jak to robicie no i jak liczycie przed montażem tego wszystkiego. Proszę tylko o merytoryczne wypowiedzi.
Kierujmy się tym aby to forum ułatwiało "Grentoniarzom" odnajdywanie pomocnych informacji.
Odp: Napięcie magistralne, a obciążenie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2017, 08:46:11 am »
Dziękuję wszystkim za szczerą odpowiedź i rozwiązanie licznych problemów przy projektowaniu takiej instalacji.
Wasza pomoc była konstruktywna i rzeczowa. Nieoceniona w tym przypadku. Mam nadzieję, że rozwiązała wiele niedomówień i "hydrozagadek". Wszystko w temacie.
*

Offline MarekP

  • Moderator
  • ***** 58
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: GRENTON
Odp: Napięcie magistralne, a obciążenie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2017, 11:20:52 am »
Wojciech K. – odpowiedź na to zagadnienie jest bardzo szczegółowo omawiana podczas naszych szkoleń technicznych i już teraz serdecznie zapraszam Cię do udziału w jednym z nich (kolejne odbędzie się w Krakowie 8 listopada).
Na te jak również inne pytania techniczne bardzo chętnie odpowiada również nasz dział wsparcia i jeśli jesteś w trakcie wykonywania lub projektowania instalacji i potrzebujesz informacji „na bieżąco” to zachęcam do kontaktu pod nr tel. 12 2002 998.
To tak tytułem wstępu, ale prosiłeś o merytoryczne odpowiedzi, a więc:
- urządzenia podłączone do magistrali zasilone są napięciem DC 5V, a magistralę można zasilić zarówno od strony CLU (CLU możemy zasilić napięciem 12-48V DC) jak i od strony magistrali (np. z wykorzystaniem adapterów ARK – z jednej „strony” ma złącza magistralne, a z drugiej zaciski śrubowe). Pamiętaj jednak, że przy zasilaniu od strony magistrali, stosujemy, zasilacz DC 5V. W przypadku bardziej rozproszonych systemów w razie potrzeby możesz magistrale „dosilić” w dowolnym punkcie. Punkty „dosilenia” możesz ustalić wyliczając spadki napięć przy uwzględnieniu zapotrzebowania prądowego modułów. Istotne jest to, aby w każdym punkcie magistrali przy załączonych wyjściach było stabilne napięcie 5V.
Odp: Napięcie magistralne, a obciążenie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2017, 01:32:47 pm »
Dziękuję za wyczerpanie tematu i szybką odpowiedź. Z telefonu działu technicznego skorzystam. Szkoda tylko, że inni też będą musieli dzwonić. Super sprawa takie forum. Szkoda, że takiego forum Grenton nie posiada na swojej stronie. Myśleli panowie z Grentona o pomocy dla projektantów systemów CAD. Chodzi mi o klocki Grentona w formacie DWG.