Połączenie z magistralą

  • 4 Odpowiedzi
  • 3070 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Połączenie z magistralą
« dnia: Luty 04, 2018, 02:54:17 pm »
Panowie może pytanie jest dość banalne ale chciałbym poznać Wasze opinie-doświadczenia.
Jak łączycie przewód magistrali z np panelem. Bo różnica w przekroju pomiędzy magistralą a tasiemkami jest spora.
Poprostu skrętka czy może wago ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

*

Offline T

  • ** 27
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: T
Odp: Połączenie z magistralą
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2018, 04:40:14 pm »
Odp: Połączenie z magistralą
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2018, 10:37:55 pm »
Do takiego połączenia służy adapter ARK:

http://domktorymysli.pl/wp-content/uploads/2018/01/DSC_6744-1024x678.jpg

Chyba, że szkoda Ci pieniędzy to możesz sobie zlutować samemu https://www.google.pl/search?q=4-Pin+Micro+Match+ribbon+cable&oq=4-Pin+Micro+Match+ribbon+cable&aqs=chrome..69i57.224j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
O... a tego na szkoleniu nie powiedzieli.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odp: Połączenie z magistralą
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2018, 08:48:49 pm »
Adaptery APK dobre są do zastosowania w puszkach pod Touchpanelami, ale czy np do rozdzielni nie ma coś typu zug z możliwością podpięcia magistrali z modulami ?
Niestety ( ze wzgledu na dlugość magistrali ok. 200m ) ) mam instalację w domu zrobioną na utp 4x2x0,5 5e w gwiazdę, wszystko schodzi się do rozdzielni, zwykłe przysiki ok, ale magistrali Tpuchpaneli nie zrobiłem szeregowo. Więc chciałbym na TH35 przyzwoicie tą magistrale polączyć ze sobą i z modułami, chyba że moduly miały by możliwość polączenia zacisku srubowego.
Można prosić o jakieś przykładowe zdjecia rozdzielni jak rozszywacie, jakie pewne zasilacze dajecie?
Czy czasami nie zrobić na kilku obwodach oświetlenia po za przekaźnikiem tzw baypassa wylącznikiem 0-1 na th35, na wszelki wypadek z3by mieć możliwość załączenia ?

*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: Połączenie z magistralą
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2018, 10:35:28 am »
Rozszyj sobie skrętki na łączówkach LSA... z ARK przy module wychodzisz skrętką na LSA i potem już tylko nóż w dłoń ;)