System nawadniania ogrodu + Grenton

  • 4 Odpowiedzi
  • 17210 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

System nawadniania ogrodu + Grenton
« dnia: Styczeń 14, 2020, 11:41:51 am »
Witajcie
Szukam rozwiązania jak podpiąć nawadnianie ogrodu pod Grentona. Ogrodnik twierdzi, że on pracuje na systemie Gardena, ale nie ma wiedzy jak to podłączyć do Grentona. Ktoś już przerabiał temat? Na co trzeba zwrócić uwagę? Jakich części użyć do budowy nawadniania i jego podłączenia?

Poproszę o jakiekolwiek wskazówki. Dzięki!
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: System nawadniania ogrodu + Grenton
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2020, 06:49:34 pm »
Najłatwiej to elektrozawór podpiąć bezpośrednio pod moduł wykonawczy ON/OFF. Oczywiście jeśli pompa jest uruchamiana poprzez ciśnienie....
Odp: System nawadniania ogrodu + Grenton
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2020, 11:46:40 pm »
Najłatwiej to elektrozawór podpiąć bezpośrednio pod moduł wykonawczy ON/OFF. Oczywiście jeśli pompa jest uruchamiana poprzez ciśnienie....

Pompa to jest chyba przed elektrozaworami. To znaczny uruchamiamy pompę, która daje odpowiednie ciśnienie i dalej otwieramy kolejno poszczególne elektrozawory. Dobrze myślę?
Pytanie czy same zraszacze wynurzają się z trawnika elektrycznie czy przez ciśnienie wodne?
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: System nawadniania ogrodu + Grenton
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2020, 03:33:34 pm »
tak najpierw jest pompa, za nia wlacznik cisnieniowy a pozniej elektrozawor. odkrecasz elektrozawor, zaczyna leciec woda, spada cisnienie wiec wlacznik uruchamia pompe.
zraszacze wynurzaja sie zawsze pod cisnieniem wody.
Ps. zamiast gardeny to patrz na rainbird, hunter, toro.... to sa firmy produkujace rzeczy do nawadniania ogrodu.
*

Offline Marcin Brożek

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Marcin Brożek
Odp: System nawadniania ogrodu + Grenton
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2020, 09:17:53 am »
Mam system RainBird i niedawno zintegrowałem go z Grenton …   w zasadzie jeśli robiłbym wszystko od początku, w ogóle nie instalowałbym sterowania zewnętrznego (sterownika). Nie ma to najmniejszego sensu, harmonogramy, sterowanie elektrozaworami, aplikację   da Ci Grenton. Czyli korzystasz z rozwiązania (Gardena lub RainBird itp.) - rury, spryskiwacze, rozgałęźniki, elektrozawory i tyle.

W moim przypadku miałem już zrobiony system RainBird  - i po prostu zrównolegliłem wyjście każdego elektrozaworu z systemu Grenton (potrzebowałem sterowania z aplikacji poza domem). Tak jak pisze kolega wyżej - można to zrobić on/off na Relay Grenton - rozwiązanie tanie i najlepsze. I wszystko będziesz miał w jednym systemie, dowolnie powiążesz logikę działania np. podlewanie jak nie ma Cię w domu, gate http Grenton może sprawdzać prognozę pogody i podlewać tylko jak nie ma opadów w danym dniu - a tego nie da Ci żadna inna firma (przynajmniej nie słyszałem).