Indigo a integracja z alarmami

  • 8 Odpowiedzi
  • 18331 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Grzegorz

  • * 10
  • 2
Indigo a integracja z alarmami
« dnia: Marzec 25, 2015, 09:55:31 pm »
Czy ktoś z Was ma może rozkminiony temat integracji Indigo z Satelem lub DSC?
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2015, 10:01:05 pm »
Z Satelem jest połączenie ale prymitywne tzn podłączasz się pod wyjścia I/O w Satelu i na UBS / Switchach nimi sterujesz lub czytasz. Ja mam starą centralkę Satela więc mi to wystarcza.

Jeżeli chodzi o DSC to jest gotowy piękny plugin do Indigo: http://forums.indigodomo.com/viewtopic.php?f=26&t=6891

i tu
http://forums.indigodomo.com/viewtopic.php?t=10287&f=56
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 10:02:48 pm wysłana przez richo »
richo
*

Offline Grzegorz

  • * 10
  • 2
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2015, 08:02:39 am »
Dzięki! Cały czas biję się z myślami czy w ogóle to integrować na poziomie TCP/IP. W końcu UBS'y są tanie jak barszcz a ja mam raptem 12 kontaktronów i 6 czujek ruchu do "integracji". Za nieco ponad tysiaka wychodzi dużo bezpieczniejsze rozwiązanie (brak jakiejkolwiek interakcji na linii automatyka -> alarm).

Do czego używasz integracji po UBS'ach i jak Ci się to sprawuje?
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2015, 03:34:35 pm »
Ja mam Satela CA6 z modułem GSM z 8 czujkami ruchu więc nie mam wielkiego pola do popisu bo są tam tylko 2 wyjścia.
Podpiąłem się pod I/O w centralce i obsługuję sobie kilka funkcji:
- uzbrajanie Satela z Indigo (switch) - też z hasłem
- info o uzbrojeniu/rozbrojeniu (UBS) - na podstawie tego odpalam dużo scen zw z wyjściem i powrotem do domu (swiatła, rolety, ogrzewanie itp)
- stan kilku czujek uaktywnianych w nocy (UBS)- na bazie, których uruchamiam przyciemnione nocne oświetlenie jak chce się wybrać do kuchni czy kibelka
- uruchamianie syreny alarmowej (switch) - jak nastąpi naruszenie alarmu zbudowanego na urządzeniach Fibaro (kontaktrony i czujniki ruchu)

Ciągle miałem w planach podpięcie jeszcze kilku UBSów w czujkach ale byłem leniwy i dokupiłem po prostu czujniki ruchu Fibaro.

Generalnie przyjąłem założenie, że system alarmowy, woda, światła, rolety , bramy muszą działać nawet jak padnie centralka ID i tego się trzymam a dokładam głównie "inteligencję" na drugiej warstwie.
richo
*

Offline Grzegorz

  • * 10
  • 2
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2015, 06:12:13 pm »
Dzięki!
*

Offline kill

  • * 3
  • 0
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2016, 06:21:38 pm »
Cześć, zainteresowaliście mnie trochę tematem otwartych rozwiązań i planuję odejść od
firmy F (zbyt duże sztuczne ograniczenia w HCL i niestety bardzo niska stabilność).

Polecicie mi może jakiś konkretny sklep w którym można kupić usb z-wave 5 generacji?
Dziękuję serdecznie za informacje.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2016, 09:21:03 pm »
Cześć, zainteresowaliście mnie trochę tematem otwartych rozwiązań i planuję odejść od
firmy F (zbyt duże sztuczne ograniczenia w HCL i niestety bardzo niska stabilność).

Polecicie mi może jakiś konkretny sklep w którym można kupić usb z-wave 5 generacji?
Dziękuję serdecznie za informacje.
lepiej rozeznaj najpierw, czy te otwarte rozwiązania obsługują ten USB Z-wave 5 gen.
Każde rozwiązanie ma listę sprzętu kompatybilnego. Po nazwie sprzętu łatwo znajdziesz sprzedawcę.
*

Offline zenlo

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 2
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2017, 07:18:53 am »
Też właśnie stoimy przed tym wyzwaniem, dylematem. Jak coś to zlecimy to komuś zaufanemu.
Odp: Indigo a integracja z alarmami
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2020, 04:55:09 pm »
Czy to wyzwanie jest nadal aktualne?
Cięcie betonu czy wiercenie w betonie Katowice to skomplikowany proces, wymagający profesjonalnej firmy. Malbud zajmie się tym dla Ciebie. Oferujemy niskie ceny, wysoką jakość oraz zadowolenie. Sprawdź   https://malbud.wroclaw.pl/wiercenie-w-betonie-krakow