Danalock - zamek automatyczny

  • 12 Odpowiedzi
  • 8730 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Danalock - zamek automatyczny
« dnia: Marzec 27, 2015, 09:49:20 am »
Dużo było rozmów na temat zamka do drzwi. Ja u siebie zainstalowałem i konkretnie przetestowałem Danalock. Niestety nie jest to idealny zamek, ale spełnia najważniejszą funkcję (otwiera i zamyka drzwi zdalnie). Zamek działa bezproblemowo z Verą. Jak macie jakieś doświadczenia z innymi zamkami chętnie się dowiem. Sam myślałem jeszcze o goji lock, ale przesuwająca się z dnia na dzień premiera odstraszyła mnie (cena jest podobna a tam mamy jeszcze kamerkę). Natomiast większość zamków z-wave niestety wymaga dużej ingerencji w drzwi. Inne otwory itd. Działają natomiast znacznie szybciej.

Plusy:
- możliwość instalacji prawie na każdych drzwiach ze standardowym zamkiem (jak nie mieści się okrągły jest także wersja prostokątna)
- montaż trwa jakieś 5 minut:)
- możliwość wykorzystania tylko telefonu z bluetooth do zamka
- od najnowszej aktualizacji aplikacji działa niezawodnie (szybko łapie komendę otwierająca)
- ustawienia automatycznego zamknięcia drzwi (ja mam ustawione, że po 1 minucie zamek się sam zamyka)

Minusy:
- nie wiemy czy zamek jest zamknięty czy otwarty
- nie działa funkcja automatycznego otwierania drzwi jak jesteśmy w zasięgu (funkcja już była chyba z 3 razy zmieniana, teraz wykorzystuje GPS...)
- wolno się otwiera (można ustawić 5 trybów szybkości, ale im szybciej tym ma mniejsza siłę - u mnie jest ustawiona szybkość 2/5 bo potrzebuje dużą siłe)
- problem z integracją z Fibaro (podobno od jakiejś ostatniej wersji 4.x zaczął działać, ale nie testowałem)

Wstawiam filmik z działania zamka (mam nadzieję, że nie będzie to potraktowane jako reklama)
"https://www.youtube.com/embed/643l5jFWF6o
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2015, 10:20:20 am »
Minusy:
- nie wiemy czy zamek jest zamknięty czy otwarty

Sorry, ale to jest BARDZO duży minus. Zamiast popatrzeć na ikonkę będziemy zdalnie klikać zamknij, a bez aktualnego stanu nie mamy 100% pewności o przejściu komunikatu. A jak jeszcze jest to podpięte do Fibaro to w ogóle strach...


*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2015, 10:30:45 am »
zgadzam się bez stanu uzbrojenia/rozbrojenia to ewentualnie do kotłowni mogę to zamontować :) może ktoś ma propozycje innego zamku ?
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2015, 11:12:02 am »
Generalnie jest problem, albo same kickstartery i inne "coming soon" albo mają wrodzone problemy typu brak stanu lub brak obsługi zwykłym kluczem.

My zazwyczaj robimy przewodówki to i zamki przewodowe montujemy... Mamy jeden fajny co można obsługiwać normalnie kluczem i jednocześnie z kabelka podawać napięcie + brać stany, ale to nie nadaje się do wątku z-wave.

Z "bezprzewodówek" instalowaliśmy raz system evva, ale to też nie to.
http://www.evva.pl/fileadmin/files_all/Download/AirKey/Systemprospekte/AirKey_Systemprospekt_pl.pdf
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2015, 11:51:43 am »
Można jeździć mercedesem można i "kredensem". Ponad dwa lata temu kupiłem na mało znanym portalu (MZP) za 190 zł
zamek Abusa i cały czas spisywał się ok.Zintegrowany był początkowo z pimpkiem a później z pastylką BLE .Aktualnie jest zdjęty z innych powodów ale jeszcze go wykorzystam. Zaletą bylo to, że można otwierać od zewnątrz z klucza albo z pilota albo poprzez integrację z HC2 poprzez VD i zbliżenie BLE i na parę innych sposobów .Zasilanie 3 x AA. Czasem można go jeszcze kupić w korzystnych cenach ale aktualnie ktoś tam z nią przegina .
Jeszcze link jak to działa:  https://www.youtube.com/watch?v=lL3zGzhuuyA

PS. Nie reklamuję  sprzedawcy ale daję link dla podglądu.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2015, 01:55:36 pm »
Minusy:
- nie wiemy czy zamek jest zamknięty czy otwarty

Sorry, ale to jest BARDZO duży minus. Zamiast popatrzeć na ikonkę będziemy zdalnie klikać zamknij, a bez aktualnego stanu nie mamy 100% pewności o przejściu komunikatu. A jak jeszcze jest to podpięte do Fibaro to w ogóle strach...

Jest jeszcze możliwość podpięcia kontaktrona jak to zrobiła jedna osoba.

Z innych zamków to integrowałem kiedyś zamek TSA, ale on niestety sam się nie przekręca. Daje natomiast możliwość przekręcenia ręcznego (w zestawie jest beznadziejna klawiatura bezprzewodowa). Dokupując switch do zamka zintegrowałem go z Fibaro. Cena wyszła jakoś 900zł zamek + 400 switch + moduł Fibaro także bardzo drogo. Taki klient kupił to tak zintegrowałem, ale dalej czekam na jakiś zamek "idelany" pod normalną wkładkę w pełni działający.

Jak miał ktoś styczność z innymi zamkami czekam na info.
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2015, 05:05:33 pm »
Kontaktron niewiele da - my dajemy ew. microswitch w otworze na rygiel.

Jak zamek na kabelku to dajemy ten:
http://www.bira.pl/pl/produkty/rygle_elektromagnetyczne/hartte/seria_sbl/rygiel_elektromagnetyczny,p1040331558

« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2015, 06:00:20 pm wysłana przez sztywniak »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2015, 04:28:11 pm »
Kontaktron niewiele da - my dajemy ew. microswitch w otworze na rygiel.

Jak zamek na kabelku to dajemy ten:
http://www.bira.pl/pl/produkty/rygle_elektromagnetyczne/hartte/seria_sbl/rygiel_elektromagnetyczny,p1040331558



Mówię o kontaktronie zamontowanym do zamka w środku. Wtedy wiemy czy zamek jest zamknięty czy otwarty.

Ile mniej więcej kosztuje ten zamek na kabelku.
*

Offline electrocontrol

  • ** 31
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2015, 04:44:29 pm »
Kontaktron niewiele da - my dajemy ew. microswitch w otworze na rygiel.

Jak zamek na kabelku to dajemy ten:
http://www.bira.pl/pl/produkty/rygle_elektromagnetyczne/hartte/seria_sbl/rygiel_elektromagnetyczny,p1040331558

Spotkałeś się może z tego typu zamkiem, ale otwieranym dodatkowo kluczem? Wiem, że są zamki z napędem elektrycznym, ale chodzi o prostsze rozwiązanie z kontrolą zamknięcia i awaryjnym otwieraniem. Nie chciałbym uwięzić domowników w pomieszczeniu zamykanym na taki zamek :)
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2015, 05:05:58 pm »
Spotkałeś się może z tego typu zamkiem, ale otwieranym dodatkowo kluczem? Wiem, że są zamki z napędem elektrycznym, ale chodzi o prostsze rozwiązanie z kontrolą zamknięcia i awaryjnym otwieraniem. Nie chciałbym uwięzić domowników w pomieszczeniu zamykanym na taki zamek :)

A kliknąłeś linka?  ;)
*

Offline electrocontrol

  • ** 31
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2015, 05:08:00 pm »
A kliknąłeś linka?  ;)

A jesteś pewien, że od początku był ten link? Wydaje mi się, że wczoraj prowadził do innej strony, albo było już tak późno :)
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2015, 09:19:04 am »
Sam zgłupiałem więc kliknąłem linka z bloczka twojego cytatu. Wychodzi że to jednak ja byłem mniej pijany ;)


*

Offline BiP-Kon

  • * 1
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: BiP-Kon
Odp: Danalock - zamek automatyczny
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2015, 12:24:37 pm »
Witam,
To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :)
Mam trochę doświadczeń z tym zamkiem i w porównaniu do innych konstrukcji wydaje mi się jednak wciąż jednym z najciekawszych. Oczywiście są konstrukcje lepsze (np. August jest znacznie szybszy i chyba bardziej responsywny)...
Wspominany tutaj brak informacji o jego stanie dotyczy jedynie sytuacji, w której zamek nie jest zintegrowany z centralką, cyli wersja BT albo BT + ZW ale nie pracująca w systemie.
Generalnie z systemu (np. Fibaro) możemy oprogramować zamek (nawet w scenach bloczkowych) korzystając z czterech danych: Otwórz, Zamknij, oraz stany: Otwarty i Zamknięty.
Na standardowych ikonach Fibaro wygląda to dość wyraźnie: czerwona klamka = zamknięte, zielona klamka= otwarte. Można oczywiście podminić ikony na własne i już w ogóle mieć info o otwarciu czy też zamknięciu zamka bardzo czytelnie.
Fajną funkcjonalnością tego zamka jest możliwość ustawienia konta obrotu aż do 1000 stopni. Bezpośrednia sygnalizacja na samym zamku jest niemożliwa z powodów czysto technicznych - zamek nie jest w zasadzie zamkiem a jedynie napędem zamka: otwarcie lub zamknięcie go z klucza zminiłoby sygnał na przeciwny. Mam nadzeję, że w nadchodzących modelach tą niedogodność zlikwidują, ale to wymaga zmian w samej konstrukcji.

Może ucieszy Was informacja, że w AppStore czeka już w kolejce na akceptację polskia wersja aplikacji na iPhona, podobnie niedługo powinna się ukazać wersja na Androida oraz jezyk polski na portalu PolyControl. Jeżeli macie jakieś pytania - piszcie, postaram się odopwiedzieć, ew. przekazać do producenta (mam dość dobry, bezpośredni kontakt).