Gerdalock

  • 11 Odpowiedzi
  • 13229 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Gerdalock
« dnia: Lipiec 01, 2016, 04:57:01 pm »
Witam wszystkich! Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem zamka Gerdalock z-wave. I pierwszy problem, to taki, że nie działa mi nowa scena z użyciem owego zamka. Otóż chciałbym, aby zamknięcie zamka wyłączało inne urządzenia -  i odwrotnie, otworzenie zamka - włączało. Czy Ktoś może powiedzieć, co robię nie tak? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 04:59:46 pm wysłana przez 2301 »
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2016, 05:18:42 pm »
Nie widać w Twoje scenie co ma wyzwolić scenę ("Urządzenie wyzwalające" powinieneś mieć zaznaczone Gerdalock)
Uruchamianie sceny ustaw Automatycznie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2016, 05:22:08 pm wysłana przez wiesiekr »
*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2016, 05:24:31 pm »
Jest.
Dodam, że jeżeli zamiast "Gerdalock" dam np. otwarcie drzwi na taras z kontaktronem, to wszystko działa.
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2016, 05:32:15 pm »
Sprawdź czy Gerdalock daje informację do HC2 o stanie czy jest zamknięty czy otwarty, jężeli daje do sprawdź co masz jeszcze do wybory pod przyciskiem zamknięty (np. naruszony) i to spróbuj zmienić może Ci pomoże.
*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2016, 05:44:41 pm »
W Fibaro mówią, że jakiś nowy chip z-wave i "Urządzenie nie posiada szablonu przez co może mieć ograniczone funkcjonalności, prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym w celu dodania szablonu dla tego urządzenia." Podobno dopiero w nowej wersji oprogramowania będzie działać.
Dziękuję za chęć pomocy!
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:39:19 am »
Witam serdecznie - mam male pytanko odnosnie Gerdalock - czy miales jakies problemy z polaczeniem uzadzenia z centralka Fibaro? i czy miales jakies problemy z zainstalowaniem zamka w drzwiach (rozumiem ze zamieniales istniejacy zamek). Jak wyglada kwestia cenowa za taki zamek - pozdrawiam i czekam na odpowiedz
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2016, 08:26:13 am »
Zamek kosztuje 1499zł z montażem.
Zamek dodaje się bezproblemowo do Fibaro (trzeba pamiętać o zaznaczeniu security).
Trzeba go skonfigurować dodatkowo przez telefon. Ustawiamy "krańcówki" kiedy jest zamek zamknięty, a kiedy otwarty.
Z tego co wiem będzie całkowicie nowa aplikacja:) bo z tą czasami były problemy i trzeba było to ustawiać ręcznie bez pomocy telefonu.

Jeśli chodzi o montaż to gerda wymaga, aby to ktoś wykonał. W zależności od długości wkładki jest dopasowywany zamek i są 2 rodzaje montażu.

Jak będę mieć chwilę to dam filmik jak działa itd. Ja już dawno pozbyłem się danalock i zamontowałem gerdę.
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2016, 02:07:35 pm »
dzieki za odpowiedz Viper - z z tego co pamietam to ty pracowales na innym zamku - bodajze firmy yale, a moze jakiejs innej ale wiem ze testowales inne zamki. Napisz mi jaki wedlug ciebie jest lepszy pod wzgledem funkcjonalnosci i ceny
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2016, 08:12:03 pm »
Osobiście dalej jestem zwolennikiem Yale bo jest wbudowany ładniejszy i ma klawiaturę wbudowaną. Cena co prawda jest dwukrotnie większa, ale coś za coś. Osobiście nie brał bym do Yale modułu z-wave, bo rzadko się z niego korzysta.

Natomiast gerdalock jest super jeśli nie mamy możliwości montażu Yale. Wystaje itd. Do mieszkania montuję sobie gerde, bo nie mam możliwości montażu Yale.
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2018, 08:32:48 pm »
Witam.

Czy działa już  poprawnie gerdalock i jak długo wytrzymują baterie.

Czy korzystacie z automatycznego otwierania drzwi z beacom ?

Zastanawiam się na zakupem Nuki czy Gerdalock.
*

Offline Akronaut

  • ** 71
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 +HCL, 4.580
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2018, 09:20:06 pm »
Dzisiaj zamontowałem Gerdalock V3.
Działa ... jednak zmartwił mnie brak możliwości sterowania zamkiem przez sceny. Z supportu Gerda otrzymałem info, że powodem jest brak szablonu i na tym etapie pozostaje tylko pisanie kodu LUA. Niestety już chyba się tego nie nauczę. Czy któryś z Kolegów może napisać  taki skrypt? Znam ID ale nie wiem jak podsłuchać komendę wysyłaną do zamka po kliknięciu w jeden z dwóch klawiszy dostępnych na ekranie dla tego urządzenia (otwórz i zamknij zamek). Zrobiłbym to modyfikując scenę z klocków na LUA i podmieniając kilka linijek.
Dziękuję za czas poświęcony na rozwiązanie tego problemu.
Fibaro HC2 v 4.580 + HCL v 4.580   13*RS2   6*roleta dachowa Fakro  14*MS   4*DW sensor   9*Dimmer 2   14*Switch  2*1,5kW    2*Button   3*Wall Plug    1*SmokeSensor    2*UBS   1*Keyfob   2*elektrozawór  1*czujnik deszczu   1*GERDALOCK    4*IP kamera   329 scen   68 zmienne  12*VD   3*Android Phone
Odp: Gerdalock
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2018, 11:05:42 am »
cześć,
czy są już może dostępne szablony Fibaro do GerdaLock?