IP Bell 01C - Wideodomofon współpracujący z Fibaro

  • 0 Odpowiedzi
  • 3837 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
IP Bell 01C - Wideodomofon współpracujący z Fibaro
« dnia: Marzec 17, 2016, 12:05:57 pm »
Testuję od 2 tygodni domofon IP IP Bell 01C, ale napotkałem kilka problemów. Może ktoś z większą wiedzą o sip i voip doradzi coś.
Tutaj info po polsku: http://www.signaltech.pl/ip-bell

Domofon fajnie integruje się z Fibaro. Ma zasilanie POE i dwa wyjścia do sterowania np. bramą i furtką. Kamera bez rewelacji jakiś logitech wstawiony o słabych kątach widzenia. Jakość też kiepska 640x480. Za to bardzo dobrze działa dźwięk i rozmawianie. Niestety aplikacja intercom jest tylko na iOSa, którego nie lubię. Dodatkowo nie ma informacji o tym, że ktoś dzwonił w logach fibaro. Tylko w aplikacji intercom. W takim wypadku ciężko cokolwiek ustawić jak ktoś dzwoni domofonem.
Kombinuję jeszcze z aplikacją dedykowaną na androida. Jak samemu się połączę to działa, ale z domofonu jak ktoś dzwoni to nie mogę ustawić, aby dzwoniło na iPada (intecom Fibarp) i Androida (UDV Guard).
Dodatkowo problemem jest ustawienie, aby można było rozmawiać poza sieci. Jak na razie wpadłem tylko na pomysł z VPN lub wystawienia na zewnątrz urządzenia.

Jeśli chodzi o problemy, które chcę ogarnąć to jak podpiąć normalny dzwonek pod ten domofon. W tym momencie info pojawia się tylko na tablecie i do tego bez dźwięku...

Za to cena urządzenia jest dużo lepsz niż Helios i Mobotix. Ponad połowa ceny więc jest różnica. A jeśli chodzi o kamerę to i tak jestem zwolennikiem montażu kamery IP trochę dalej, która widzi całe wejście, a nie tylko obszar z bliska.