Klimatyzacja

  • 11 Odpowiedzi
  • 20069 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Klimatyzacja
« dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:45:02 am »
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy komuś udało się w jakiś sposób zintegrować klimatyzację z Fibaro. Osobiście podchodziłem do tego tematu kilka razy, ale nie znalazłem najlepszego rozwiązania.
Przykładowo klimatyzacja fujitsu ma kilka opcji sterowania jak modbus, rs232, ethernet (tutaj jest ich aplikacja, o api nie słyszałem).
Oczywiście można kupić jakąś prostą klimatyzację włącz/wyłącz, ale to chyba jedyne rozwiązanie jakie na ten moment znalazłem bez pisania przez miesiąc skryptu do obsługi klimy;)
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2015, 10:08:12 am »
viperlodz ja miałem ten sam problem z rekuperatorem. Wziąłem jedna z malin i postawiłem tam serwer www. Do tego pythonowy skrypt gadający z ręku na. rs232. Opisze jak będzie czas, wzorowałem sie na tym co w necie i spełnia swoje zadanie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2015, 11:16:43 am »
IR, a w rekuperatorach 0-10V (często oznaczane jako wejście czujnika co2). Nie wiem czy w ofercie z-wave są wyjścia 0-10V, ale pewnie da się coś wykombinować z użyciem bramek.
Większość systemów na rynku sobie z tym radzi właśnie w taki sposób.

EDIT: Pamiętam jak męczyłem chłopakom w 2012 roku żeby zrobili moduł wejść/wyjść analogowych, bo to potrzebne jest do reku. I zrobili - pimpusia. Prawie im wyszło...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2015, 11:28:06 am wysłana przez homelogic »
*

Offline vect0r

  • ** 51
  • 0
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2015, 11:49:18 pm »
To może i ja się wtrącę. Rekuperator w zasadzie można powiedzieć mam zintegrowany, choć w minimalnym zakresie. Co do klimatyzacji, to jeszcze na forum Fibaro poruszałem kilkakrotnie ta kwestię, bez większego powodzenia. Chyba jedynym rozsądnym obecnie wyjściem jest klimatyzator Samsunga z obsługą Wi-Fi i dedykowaną aplikacją do telefonu... A szkoda.
Pozdrawiam.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2015, 02:08:02 pm »
To może i ja się wtrącę. Rekuperator w zasadzie można powiedzieć mam zintegrowany, choć w minimalnym zakresie. Co do klimatyzacji, to jeszcze na forum Fibaro poruszałem kilkakrotnie ta kwestię, bez większego powodzenia. Chyba jedynym rozsądnym obecnie wyjściem jest klimatyzator Samsunga z obsługą Wi-Fi i dedykowaną aplikacją do telefonu... A szkoda.
Pozdrawiam.


Jest dużo innych z dedykowanymi aplikacjami jak wspomniany przeze mnie Fujitsu. Po świętach wstawię fajny opis jak można takimi klimatyzorami sterować (jakie opcje daje producent). Ja na tej podstawie stwierdziłem, ze jest tylko opcja z modbusem.
*

Offline vect0r

  • ** 51
  • 0
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2015, 06:29:57 pm »
To się znakomicie składa, przed upałami wyrobie się z zakupem :-)
Pozdrawiam.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:06:31 pm »
Obiecałem, że wstawię więc wstawiam. Skrócona lista w załączniku jak można sterować klimatyzatorami fujitsu.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/15216417/komunikacja%20BMS.pdf

Opisy szczegółowe instalacji itd.: https://dl.dropboxusercontent.com/u/15216417/Fujitsu/Fujitsu.rar
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2018, 10:25:07 pm »
Odświeżam temat i pytanie, czy ktoś sparował klimę z HC2? Co raz więcej AC ma wbudowany WiFi może coś nowego w tym temacie?
Powyższe linki pdf niedostępne.
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2018, 11:23:26 am »
jeśli nie przeszkadza Ci dodatkowe urządzenie to tu masz opis jak to zrobił jeden z użytkowników

https://forum.fibaro.com/topic/17967-zxt-120-eu-remotec-technology-ltd/

za pomocą tego

https://dom-inteligentny.pl/pl/p/Kontroler-klimatyzacji-IR-Z-Wave-ZXT120/151
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:25:07 pm »
Czy działa komuś zxt120 z wersją oprogramowania v1.80, na HC2 4.510 ?
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2021, 05:53:28 pm »
Jestem w trakcie projektowania domu i tak zastanawiam sie nad jego zautomatyzowaniem. Mam na oku firmę która oferuje mi inteligentny dom Radom. Wiem ze mają kilka pakietów i cenowo wygląda to bardzo dobrze. Jednak czy ktoś z was ma takie rozwiązania w domu. Mnie interesują rolety aromatyczne, sterowanie bramą ze smartfona oczywiście klimą i ogrzewaniem. Elektryczne włączanie światła.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2021, 08:07:12 am wysłana przez andre »
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Klimatyzacja
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2021, 08:08:54 am »
Bardzo ciekawe, zwłaszcza te aromatyczne rolety. Napisz coś więcej na ich temat.
Pozdrawiamy.