Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2

  • 12 Odpowiedzi
  • 7701 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jjjanek1

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HTC 2
Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« dnia: Lipiec 03, 2015, 06:22:37 am »
Witam wszystkich, chciałem zapytać czy jest możliwe pobranie danych z lan kontrolera i wstawienie w licznik zużycia energii w Centralce Fibaro htc2 .Ogólnie wygląda to tak,posiadam panele fotowoltaiczne na których mam zamontowany jeden licznik orno pokazujący produkcję prądu z paneli fotowoltaicznych.Drugi licznik orno pokazuje zużycie energii w domu.Z liczników pobrane są impulsy które zostały przekazane do lan kontrolera.Następnie lan kontroler wysyła dane na stronę http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=102 .Nie ukrywam że zależało by mi aby dane trafiły bezpośrednio do mnie a centrala fibaro wyświetlała by zużycie oraz pobór energii. Posiadam serwer synology DS 712+ na którym mam założoną stronkę www dałem nawet ogłoszenie o wykonaniu takiego skryptu ale bez rezultatu.Może ktoś z użytkowników z forum byłby w stanie pomóc pozdrawiam ;)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2015, 08:38:23 am »
Dane można pobrać do Fibaro, ale nie do panelu energii. Z tego co wiem jeszcze nie ma takiej opcji, aby jakoś przez urządzenie wirtualne była możliwość wprowadzenia danych do Fibaro.
Można pobrać dane do urządzenia wirtualnego (zmiennej itp).
Inną opcją jest dostęp root do HC2 i wpisywanie bezpośrednio do bazy danych. Tylko pytanie jak często te dane mają być wpisywane itd. żeby centrala sobie poradziła.
*

Offline jjjanek1

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HTC 2
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2015, 09:08:12 am »
Dane można pobrać do Fibaro, ale nie do panelu energii. Z tego co wiem jeszcze nie ma takiej opcji, aby jakoś przez urządzenie wirtualne była możliwość wprowadzenia danych do Fibaro.
Można pobrać dane do urządzenia wirtualnego (zmiennej itp).
Inną opcją jest dostęp root do HC2 i wpisywanie bezpośrednio do bazy danych. Tylko pytanie jak często te dane mają być wpisywane itd. żeby centrala sobie poradziła.
Dziękuje za odpowiedź,odnośnie wysyłania danych o produkcji z paneli myślałem  że raz na 16 godzin będzie wystarczająco a raz na 24/h o zużyciu energii. Szukałem wcześniej licznik który współpracował by z fibaro ale bez rezultatu.Były dostępne tylko poprzez założenia klipa na przewody ale takiego rozwiązania nie chciałem.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2015, 01:08:49 pm »
A co ogólnie chcesz osiągnąć?
Przeglądanie danych, ale żeby były na własnym serwerze? Jeśli tak to bym pominął Fibaro. Masz Synology i tam można wszystko ogarnąć:D Będziesz mieć wykresy itd.
Do Fibaro możesz sobie pobrać do urządzenia wirtualnego bieżące wartości z wykorzystaniem pomocniczych plików php.
*

Offline jjjanek1

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HTC 2
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2015, 03:57:33 pm »
Chciałem osiągnąć to aby pobierać dane do panelu energii wtedy miałbym możliwość podglądu produkcji i użycia energii.Dzięki twojej poprzedniej odpowiedzi wiem ze już jest to niemożliwe.Najlepiej by mi odpowiadało aby dane trafiały na dysk synology, ale pojawia się mały problem wiele rzeczy potrafię zrobić sam ale pewnych po prostu nie przeskoczę i zdaję sobie z tego sprawę.Postanowiłem wyszukać osobę z ogłoszenia która dane te przygotowała  i udostępniła mi na moją stronę .Zgłosił się Rosjanin studiujący w Polsce  ,dostał ode mnie zaliczkę oraz dane do serwera na którym jest strona i miał wykonać zdalnie zadanie wprawdzie zrobił mi drugą stronę w wordpress ale strona mu wyszła według mnie gorsza od obecnej którą zrobiłem sam i tamtej nie używam . Nie chciałem go już męczyć i kazałem zaliczkę zatrzymać kwota jaką ustaliliśmy to było 300zł za usługę.Na forum elektrody dałem również ogłoszenie odnośnie wykonania skryptów dostałem ofertę za 2tyś więc dla mnie jest to cena kosmiczna więc dałem sobie spokój.Na chwilę obecną dane przesyłam  na pv monitor oraz na chińską stronę producenta falownika.Na pewno byłbym spokojniejszy gdyby te dane były u mnie ale widocznie kwotę jako oferowałem to stanowczo za mało aby ktoś przygotował mi skrypt do odbioru danych i archiwizacji ;)
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2015, 05:22:28 pm »
http://www.loxone.com/enen/smart-home/everything-managed/energy-saving.html

Serwerek kosztuje niecały 1500 zł. 2500 zł jeśli chcesz wersję na szynę DIN do której da się podłączyć liczniki impulsowe. Programowanie graficzne bardzo ładnie udokumentowane, więc odpadną koszty rosyjskich studentów. Logi i wykresy w ramach wizualizacji, dodatkowo można zasysać dane pomiarowe w formie CSV lub wysyłać je automatycznie mailem w zdefiniowanym interwale.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2015, 05:44:11 pm »
@jjjanek1
Mogę potwierdzić wszystko co napisał viperlodz.Osobiście radzę Ci poczekać na nowy LK3,który ma się wreszcie ukazać ((ma obsługiwać dwie taryfy(liczniki))
Również niedługo ma się ukazać nowy LK Server z podobnymi funkcjami i nowymi wykresami bardziej czytelnymi od dotychczasowej wersji.Nie wiadomo kiedy będzie możliwość wyświetlania danych w panelu energii HC2 i czy w ogóle będzie? ale już teraz można przecież pobierać dane przez HC2 do zmiennych z LKS i wizualizować za pomocą skryptu kol.Turgo, który linkowałem na forum LK. Otrzymujesz wtedy to co chciałeś osiągnąć. Mając produkcję w postaci zmiennej możesz zrobić sceny , które będą przesyłać jej wartość w zadanym czasie np. przez push-a.
*

Offline jjjanek1

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HTC 2
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2015, 06:55:49 pm »
Dziękuje koledzy za porady przeglądałem serwer lan kontroler i nawiązałem kontakt z autorem projektu podesłał mi screny nowego LKS i jest w nim to co będę potrzebował.Prawdopodobnie ukaże się koło września projekt w trakcje tworzenia oraz testowania .Autor stwierdził ze doda możliwość wysyłania danych na stronę www ponieważ jestem już drugą osobą która o to pyta.Raczej będzie to najtańsze rozwiązanie nie ukrywam że wtedy dojdzie mi dodatkowe urządzenie najlepiej gdyby samo oprogramowanie dało się przystosować na synology ale wiadomo koszty większe a przy nowym LKS osiągane gotowca .Jeśli chodzi lan kontroler 3 raczej w moim przypadku nic nowego nie wniesie ver 2 doskonale współpracuje  z dwoma licznikami  a taryfę mam tylko jedną.W takim wypadku i ja muszę poszukać  skrypt  kol.Turgo i zobaczyć ja odbywa się wymiana danych z HTC .  Jeśli chodzi o Loxone to cenowo na chwilę obecną dla mnie za dużo być może skusił bym się wcześniej przed zakupem lan kontrolera oraz liczników ORNO. Na chwile obecną jest to najtańsze rozwiązanie  i naprawdę sprawdza się.Dane które wysyłam na stronę pv monitor pokrywają się z licznikami więc jeśli chodzi o błąd pomiaru to jeśli występuje to niewielki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2015, 06:57:28 pm wysłana przez jjjanek1 »
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2015, 09:26:45 pm »
jjjanek1 napisał:
Cytuj
Jeśli chodzi lan kontroler 3 raczej w moim przypadku nic nowego nie wniesie...
Obyś się mile zdziwił bo V3 ma mieć m.in. bezprzewodowy przesył z czujników w tym z impulsowych oczywiście nie w pierwszej wersji ale w kolejnych. Najpierw będzie to testowane na GSM kontrolerze V3
*

Offline jjjanek1

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HTC 2
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2015, 05:16:12 am »
To była by rewelacja zwłaszcza że większość liczników z wyjściem impulsowym ma ograniczenie do długości 20metrów po przewodzie . ;D
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2015, 11:52:10 am »
@jjjanek1
Na twoim synology prawdopodobnie da się zaadaptować do wizualizacji i pomiaru nie tylko z PV  takie coś : http://www.metern.org/
*

Offline jjjanek1

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HTC 2
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2015, 02:58:52 pm »
Dziękuje za pamięć i paczkę chciałem zainstalować ale nie dało radę chociaż wydawało mi się że wcześniej instalowałem jave z rozszerzeniem .tar na pewno paczuszki instalują  SPK. Pozdrawiam
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Lan kontroler 2.0 przesyłanie danych z licznika do Htc 2
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2015, 02:26:16 pm »
Dla zainteresowanych właśnie ukazała się zapowiedź autora LKS, którą cytuję z innego forum.
Ciekawostką wydaje się, że tym razem oprogramowanie będzie wgrane na Raspberry.
 Niestety na sam LK v 3 przyjdzie jeszcze poczekać.

Cytuj
Witam,
Mam przyjemosc poinformowac, ze juz niedlugo pojawi sie nowa wersja oprogramowania LK SERVER 2.0
Podstawowe informacje:
0. Wspolpraca ze wszystkimi wersjami Lan Kontrolera oraz wszystkimi firmware.
1. Zbieranie danych po XML lub SNMP
2. Przelaczanie przekaźnikow.
3. Oblsuga wielu licznikow.
4. Definowanie czasu zliczania na licznkach (Taryfy)
5. Obliczanie kosztu.
6. Wykresy dla wszystkich wejsc.
7. Podglad danych z kontrolerow w czasie rzeczywistym.
8. Porownanie wykresów z roznych wejsc, roznych kontrolerow.
9. Tworzenie wlasnych formul matematycznych, na podstawie odczytanych danych z kontrolerow. (bilans)
10. Zdarzenia z schedulerem.
11. Mozliwosc definowania wielu wlasnych paneli.
12. Dostep do paneli bez potrzeby logowania do systemu.
13. Export zebranych danych do pliku CSV
14. LK SERVER 2.0 bedzie instalowany na sprzecie raspberry PI