NEO Coolcam

  • 6 Odpowiedzi
  • 10428 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NEO Coolcam
« dnia: Marzec 14, 2018, 09:48:07 pm »
Witam wszystkich forumowiczów  ;)
Czy  korzystał ktoś z Was z czujników ruchu lub drzwi/okien firmy NEO Coolcam (ceny są mocno konkurencyjne w porównaniu z polskimi produktami). Interesuje mnie głownie współpraca z systemem Fibaro HC2?
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: NEO Coolcam
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2018, 03:18:21 am »
tak na szybko - mam, używam (z Vera) jestem zadowolony, przynajmniej częściowo :P

i nieco szerzej:
1) Zipato już je sprzedaje pod własnym brandem, a to coś znaczy (na rynku amerykańskim widziałem za to pod marką Dome, tyle że to oczywiście amerykańskie wersje nie przeznaczone do pracy u nas!)

2) z-wave to z-wave - niby wszystko powinno być nawzajem kompatybilne ;P
a) skoro Zipato to już sprzedaje to na 100% obsługuje
b) z centralkami Vera też działa (niektóre wypusty NeoCoolcama wymagają ręcznych modyfikacji parametrów), choć akurat PIR i D/WS działają "od strzału"
c) więc Fibaro chyba nie może ignorować nowego gracza na rynku? (ale jakoś nikt z użytkowników chyba u nas  najpopularniejszego systemu się nie odezwał)

3) inne kwestie - to niska cena podąża za maksymalnym uproszczeniem tych wypustów np. czujnik kontaktronowy, czyli Door/Window Sensor jest pozbawiony czujnika naruszenia (tamper switch'a), PIR to samo,  czujnik zalania jest widziany przez Vera jako PIR (można to poprawić) itd. (na innym forum widziałem pytanie o konfigurację syreny, czyli też nie wszystko chyba działa na 100%)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2018, 03:41:51 am wysłana przez szopen »
Odp: NEO Coolcam
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2018, 08:26:10 pm »
Szopen dzięki za ciekawe informacje.
Ja natomiast ostatnio słyszałem, że fibaro nie uznaje gwarancji w momencie uszkodzenia centralki jeżeli są jakieś logi z urządzeń firmy NEO Coolcam
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: NEO Coolcam
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2018, 07:48:40 pm »
Jeśli to prawda, to moim zdaniem strzelają sobie w kolano.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: NEO Coolcam
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2018, 08:56:45 pm »
Wątpliwe, żeby coś takiego miało miejsce. Na 99,99999% to jest nieprawda.
*

Offline dixel

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: NEO Coolcam
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2018, 09:36:46 am »
Witam działają bardzo dobrze, przy czym są wykrywane jako dwa urządzenia (nie wiem dla czego)
1)Jako kontaktor działają bardzo dobrze w momencie sygnalizują zmianę stanu
2)Jako czujnik ruchu (nic się nie dzieje)

Tak czy inaczej jako kontaktory działają wyśmienicie przynajmniej z HC2, prawdę mówiąc to mam jeszcze ich plugwalle i też są genialne

Pozdrawiam Dixel   
*

Offline wojtas810

  • *** 205
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: NEO Coolcam
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2018, 11:59:12 am »
Moja centralka poszła do naprawy a mam czujniki Neo ( głównie przyciski ) - i bez problemu przyjeli i zrobili naprawę Gwarancyjną